Маленька Греція, Трикратський ліс - Миколаївська область може здивувати звягельчан

Маленька Греція, Трикратський ліс - Миколаївська область може здивувати звягельчан, Олександр Сукач

Україна - країна багата на гарні і дивовижні місця. Поліський край має велику кількість придодних та заповідних зон.

Всі ці місця нам знайомі, оскільки вони знаходяться не так далеко від нас. Але в інших областях є не менш цікаві місця, які варто відвідати. Правда, ми мало що про них знаємо.

Ми розповімо про найзагадковіші куточки України, які варто відвідати кожному.

На цьому тижні ми знайомимо Вас з Миколаївською областю і розповімо про дивовижні куточки цього регіону.

Маленька Греція

Щоб побачити Грецію, зовсім не обов'язково плисти за море. Стародавні греки дві тисячі років тому самі прийшли до нас. На березі Дніпровсько-Бузького лиману в IV столітті до нашої ери вони заснували місто Ольвія, що означає "щаслива". Землю цю вони ні у кого не відвойовували, просто освоїли її. Кораблі, припливали в місто за товарами, - зерном, виробами з кераміки і металу, - обов'язково привозили камінь для будівництва. Це був своєрідний податок. Проіснувала Ольвія без малого тисячу років. Пізніше з її каменів була побудована Очаківська фортеця. 

Ольвія - єдиний так добре збережений в Україні грецький мегаполіс. Зараз тут заповідник, який займає майже триста гектарів.

Трикратський ліс

Назвати це місце лісом язик не повертається через наявність безлічі доріжок, містків та обладнаних місць для відпочинку. І не дивно, адже спочатку він будувався як парк місцевим поміщиком.

Результат пошуку зображень за запитом "Трикратах ський ліс"
Результат пошуку зображень за запитом "Трикратах ський ліс"

Вважається, що в сімдесятих роках дев'ятнадцятого століття граф В.П. Скаржинський почав будувати парк з стежками і мостами над річечкою Арбузинка. Створити такий лісовий масив в посушливому степу було непросто, тому було вкладено дуже багато сил для того, щоб ці всі дерева та інші зелені насадження тут росли і радували око.

Результат пошуку зображень за запитом "Трикратах ський ліс"
Результат пошуку зображень за запитом "Трикратах ський ліс"

Плутані паркові алеї і численні мости (більшість з них не збереглися до наших днів), якими пронизаний весь ліс, і стали причиною такої незвичайної назви "Лабіринт".

Найбільша цінність Трикратський лісу - 350 старовинних дубів, які вже відзначили 120-200-річний ювілей. А в «Мироновому саду» навіть живуть колонії  сірих чапель.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі