• Головна
  • Осінній призов 2017: кого заберуть і чи будуть відправляти в АТО
17:04, 3 жовтня 2017 р.

Осінній призов 2017: кого заберуть і чи будуть відправляти в АТО

Осінній призов 2017: кого заберуть і чи будуть відправляти в АТО

У жовтні та листопаді на українців чекає черговий призов на строкову службу. В армію призвуть понад 10 тисяч осіб. Осінній призов до ЗСУ проходить з 1 жовтня по 30 листопада. У зону АТО строковиків відправляти не будуть, вже заявили в Міноборони. 

Згідно з рішенням Кабміну, в жовтні-листопаді 2017 року призову на строкову військову службу підлягають 10 460 чоловік. З них 6,36 тис. чоловік будуть спрямовані в Збройні сили, 3,5 тис. - в Національну гвардію, і ще 600 осіб - до Державної спеціальної служби транспорту.

Кого і на скільки призвуть

Призовний вік в Україні в 2017 році встановлено на рівні 20-27 років. Під нього підпадають чоловіки, які не служили раніше і не мають права на звільнення або відстрочку від військової служби. Юнаки 18-19 років можуть піти служити в разі особистої згоди та за умови укладення контракту. Терміни служби залишаються незмінними: юнаки з вищою освітою служитимуть 12 місяців, а всі решта - 18 місяців.

Медичні показники

Другий рік залишаються без змін критерії медичного обстеження. З 2016-го року непридатними до служби можуть бути тільки ті, хто має ускладнену хронічну хворобу, і люди з інвалідністю. Плоскостопість вже не буде приводом, щоб визнати призовника непридатним.

Хто має право на відстрочення або звільнення від служби

Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" потрапити під відстрочку можуть чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину; студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій; призовники, які є єдиними годувальниками в сім'ї; педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.

Повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;

досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);

до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;

виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;

отримали після закінчення вищих навчальних закладів військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;

засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;

призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.

Що робити, якщо принесли повістку

Повістка вручається особисто в руки призовнику або найближчим родичам. В їх число входять батько, мати, брати і сестри. Якщо порядок візьме підсліпувата бабуся або квартирна сусідка, це не вважається.

Якщо призовник або родичі першої лінії розписалися за порядок, але не з'явилися до військкомату через 10 днів - це неявка настає, вже кримінальна відповідальність, через 30 днів - це вже дезертирство. Потім вже в справу вступає прокуратура.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

За неявку до військкомату передбачені штрафні санкції в розмірі від 85 до 119 гривень за перше порушення і 170-255 гривень за повторне порушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. При цьому в більшості випадків покарання є умовним.

Скільки витратять з бюджету

Обсяг видатків для проведення призову громадян на строкову військову службу в жовтні-листопаді складе більше 34 мільйонів гривень. На одного призовника держава витратить 3 293 гривні. З них 3 200 гривень отримає сам призовник, а ще 93 гривні підуть на підготовку і проведення призову на строкову військову службу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
БПП "Солідарність"
5,6%
Батьківщина
12,6%
Громадянська позиція
4,1%
Наш Край
0,2%
Народний Рух України
3,7%
Українська Народна Партія
1,2%
Радикальна партія
2,7%
Укроп
3,5%
Самопоміч
8,2%
Не підтримав би жодну
58,2%
#Військомат #призов #строковаслужба #дезертирство #армія #ЗСУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...