• Головна
  • Покрова Пресвятої Богородиці: Традиції, звичаї і заборони
14:48, 10 жовтня 2017 р.

Покрова Пресвятої Богородиці: Традиції, звичаї і заборони

Покрова Пресвятої Богородиці: Традиції, звичаї і заборони

14 жовтня відзначається велике свято – Покрову Пресвятої Богородиці. Цей день прийнято вважати кордоном між двома порами року.

Традиції свята говорять про те, що цей день необхідно зустрічати досить весело. Тобто можна запросити до себе додому близьких родичів, а також можна самим навідатися до кого-небудь в гості. Кожна молода красуня намагалася в свято виглядати якомога нарядно, адже вважали, що дане принесе в її життя довгоочікуваного судженого.

Що потрібно робити в свято Покрови Пресвятої Богородиці

Саме в даний світлий день абсолютно кожен щиро віруючий звертається з молитвою Покров Пресвятої Богородиці, просячи тим самим у неї вельми міцного здоров'я, допомоги, підтримки і захисту, також сприяння в сімейному житті і, звичайно ж, в коханні. Прийнято вважати, що протягом усього року, Богородиця оберігає прохача, покриваючи його безпосередньо своїм покровом.

14 жовтня в свято Покрови дівчина, яка щиро бажає вийти заміж, може прийти в церкву саме до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці, і попросити її про вельми якнайшвидшому заміжжя, а також про щасливе сімейне життя. Сімейні ж пари можуть прийти в свято в храм, для того щоб також помолитися про неймовірну милості і про заступництво Матері Божої.

Хоча в наш час багато традицій себе зжили, віруючі і зараз намагаються дотримуватися звичаїв, прийнятих на Покров. Вдень у будинках печуть млинці і обносять ними кути житла, щоб задобрити домовика, а вечорами влаштовують гучні застілля. У цей день потрібно робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати будинку димком від підпалених гілочок яблуні або вишні - для благополуччя і удачі.

З давніх часів в народі збереглося багато прикмет на Покров. Зокрема, якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло. Незаміжні дівчата вважали, що якщо на Покров добре повеселитися, то можна знайти хорошого нареченого. З цією прикметою пов'язана і традиція звертатися до Богородиці у святковий день з благаннями про заміжжя.

У народній свідомості Покров Пресвятої Богородиці з'єднався і з першим сніговим покривом землі: вважається, що сніг, що випав на Покрову, володіє особливою силою. Якщо вмитися їм, примножити красу, збережеш молодість. Зрозуміло, збирати сніг в мегаполісі не варто: ні краси, ні молодості він вам не принесе, скоріше, гарантує проблеми зі шкірою.

Але якщо в цей день вдасться вибратися за місто і, піймавши на долоню кілька сніжинок, протерти обличчя, вважайте, що вам дуже пощастило! Адже «покровський» сніг не тільки володіє омолоджуючої силою, але і стає оберегом від злих чар. Ще один ритуал, совершавшийся на Покрову, - розпалювання багаття, в який не можна було класти дрова: у ньому горів сухий мох.

Дим Покровського багаття очищає простір і, за стародавнім народним повір'ям, притягує добробут. Запалюючи таке вогнище, виконуйте тишу: цей обряд проводиться в повному мовчанні - з моменту, коли ви Чиркає сірником, підпалюючи мох, і до хвилини, коли багаття повністю прогорить. Найправильніше - зберігати мовчання, поки ви не переступите поріг свого дому (або хоча б поки не вийдете з лісу).

Що не можна робити в свято Покрови Пресвятої Богородиці

Як у будь релігійне свято, на Покрову Пресвятої Богородиці не можна робити серйозну господарську роботу, а також виконувати багато домашні обов'язки: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в'язати, гладити. Якщо ж все-таки з'являються неоткладние справи, їх потрібно виконувати сумлінно, «в правді і простоті». У свято Покрови не можна лихословити, лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізнього вечора.

Вважається, що в Покров не можна позичати гроші, а ще не можна відмовляти сватам - за прикметою, та дівчина, яка відмовила сватам на Покрову, ще роки зо три не буде ніким засватана. Однак треба пам'ятати, що сенс подібних заборон не в тому, що не можна здійснювати якісь певні дії, а в тому, що православне свято - це в першу чергу день, який ми присвячуємо Богові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Петро Порошенко
13,0%
Юлія Тимошенко
8,3%
Юрій Бойко
3,5%
Олег Ляшко
4,1%
Михайло Саакашвілі
9,7%
Володимир Гройсман
4,7%
Святослав Вакарчук
27,7%
Анатолій Гриценко
5,9%
Андрій Садовий
5,6%
Олег Тягнибок
1,2%
Вадим Рабинович
4,1%
Дмитро Ярош
8,0%
Віталій Кличко
0,6%
Арсеній Яценюк
0,6%
Арсен Аваков
0,3%
Валентин Наливайченко
2,7%
#ПокроваПресвятоїБогородиці #звичаї #традиції #церква #дівчина #свічка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...