• Головна
  • Поради новоград-волинцям: П'ять кроків для підготовки машини до зими
20:27, 17 жовтня 2017 р.

Поради новоград-волинцям: П'ять кроків для підготовки машини до зими

Підготовка машини до зими

Підготовка машини до зими

Коли середня добова температура опускається нижче +5 градусів, не просто пора, а вже необхідно повністю підготувати машину до зими. Синоптики ще обіцяють нам теплі дні, але перепочинок перед похолоданням буде недовгий.

1. Поміняти

Гума

Похожее изображение

Похожее изображение

Заміна гуми - перший і найважливіший крок підготовки до холодів. Коли саме міняти, вирішує сам власник. Важливо встигнути до першого снігу або серйозних нічних заморозків. Якщо ви не плануєте далекі поїздки по засніжених дорогах, вистачить класичних зимових шин. Якщо плануєте зимові поїздки по вітчизняному бездоріжжю - ставте шиповану. «Всесезонні» шини розраховані на м'яку зиму, а гарантувати, що вона буде такою, ніхто не може, так що краще не ризикувати.

Масло

Похожее изображение

Похожее изображение

Моторне масло, якщо це передбачено регламентом техобслуговування і ви пройшли зазначений в інструкції кілометраж, слід поміняти до настання морозів, інакше піддасте двигуну зайвого навантаження.

Фільтри

Картинки по запросу топливный фильтр

Картинки по запросу топливный фильтр

Загальної думки про те, чи потрібно міняти паливні фільтри перед зимою, у автолюбителів немає. Хтось вважає необхідність заміни одним з міфів. Інші наполягають, що зі свіжим фільтром машина легше заведеться. Якщо дотримуватися золотої середини, то поміняти фільтр слід в тому випадку, якщо з нинішнім ви пройшли більше 20-25 тис.км. Можливо, в інструкції до вашого авто виробники вказують інший пробіг.

Масляний фільтр потрібно міняти в тому випадку, якщо ви міняєте масло. Салонний також або з заміною масла, або після проходження зазначеного в інструкції кілометражу. Якщо салонний фільтр відпрацював свій термін, вікна будуть пітніти, повітря в салон буде надходити з потугою. Ці турботи на важкій зимовій дорозі вам ні до чого.

Рідини

Картинки по запросу охлаждающая жидкость

Картинки по запросу охлаждающая жидкость

Охолоджуюча рідина вимагає заміни один раз в 1,5-2 роки або після 35-40 тис. км пробігу. Якщо час закінчується, замініть антифриз, оскільки він захищає двигун від перегріву і розморожування.

Омиваюча рідина вимагає заміни до настання морозів. Замінювати її водою не можна, щоб не піддавати ризику всю омиваючу систему. Розбавляти водою небажано, але в крайньому випадку допустимо, якщо ви витратилися на високоякісну рідину з низькою температурою замерзання. Не варто купувати омиваючу рідину, до складу якої входить метанол - він шкідливий для здоров'я.

2. Перевірити

Акумулятор

Картинки по запросу аккумулятор автомобильный

Картинки по запросу аккумулятор автомобильный

Виміряйте вольтметром напругу під навантаженням і без навантаження. Батарея не вимагає заміни, якщо в першому випадку напруга становить 11 В, у другому - не менше ніж 12,5 В.

Гальмівна система

Перевірте зношеність гальмівних колодок і дисків, щоб переконатися, чи пройдуть вони зиму без заміни. Подивіться, чи немає на пильовиках гальмівних циліндрів слідів гальмівної рідини. Якщо вони є, перевірте герметичність системи.

Система обдування і обігріву

Обдув лобового скла і обігрів заднього повинні працювати без перебоїв. Якщо є проблеми - вирушайте в автосервіс. Також перевірте якість роботи двірників. Якщо вони зносилися, замініть на нові з силіконовими гумками.

3. Опрацювати

Кузов

Перепади температур, опади і хімікати, якими обробляють дороги, - серйозне випробування для кузова. Помийте авто з воском або обробіть кузов захисної поліроллю. Якщо у вас є фінансова можливість - проведіть антикорозійну обробку кузова.

Ущільнювачі

Наскільки ефективні гумові ущільнювачі - покаже душ на автомийці. Якщо вони підтікають, краще купіть нові. Якщо виникли сумніви у їхній ефективності - обробіть силіконовим спреєм.

Лобове скло

Якщо є можливість - обробіть його нанопокриттям з силіконом і воском. Завдяки йому воду і бруд здує потоком повітря.

4. Купити

У зимовому наборі обов'язково повинні бути:

гумові килимки з високими бортами (щоб не розносити бруд по салону), щітка, скребок, лопатка (не варто сподіватися на комунальників - вони не допоможуть вам відкопати авто), рідина для розморожування замків, запас масла, антифризу, гальмівної рідини і склоочисника. Всі відсутні слід купити. Якщо збираєтеся їздити взимку по засніжених дорогах, незайвими будуть і ланцюги на колеса. Також знадобляться буксирувальний трос і трохи піску. Кому-то це зайва пересторога. Якщо є місце в багажнику - чому б не використати його з користю.

5. Стежити

Паливо

Не допускайте утворення конденсату в паливному баку. Його намерзання може позначитися на роботі паливного насоса і форсунок. Значить, варто стежити за тим, щоб паливний бак не був порожній.

Свічки

Міняти їх перед зимою не обов'язково, але варто уважно поставитися до їх роботи. Свічки підлягають заміні за регламентом або в разі поломки. Але періодично перевіряйте чи немає на них нальоту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Петро Порошенко
13,0%
Юлія Тимошенко
8,3%
Юрій Бойко
3,5%
Олег Ляшко
4,1%
Михайло Саакашвілі
9,7%
Володимир Гройсман
4,7%
Святослав Вакарчук
27,7%
Анатолій Гриценко
5,9%
Андрій Садовий
5,6%
Олег Тягнибок
1,2%
Вадим Рабинович
4,1%
Дмитро Ярош
8,0%
Віталій Кличко
0,6%
Арсеній Яценюк
0,6%
Арсен Аваков
0,3%
Валентин Наливайченко
2,7%
#Новоград-Волинський #зима #авто #дорога #підготовка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...