• Головна
  • Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі
12:13, 30 жовтня 2017 р.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі

Новоград-Волинський район - частина українського Полісся. Мальовнича земля, яка приховує безліч таємниць. Мешканці міста Новограда-Волинського та району зазвичай вирушають у туристичні подорожі до інших регіонів та недооцінюють туристичний потенціал свого рідного краю. Наша підбірка цікавих місцин буде цікавою і для туристів з інших областей України, оскільки проїжджаючи через Новоград-Волинський район, можна приділити час та відвідати особливі та неповторні місця. Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua зробив підбірку туристичних об'єктів Звягельщини та пропонує Вашій увазі.

Отже, по дорозі з Житомира в Новоград-Волинський ви двічі перетнете річку Тню, ця назва та це слово з трьох букв таїть в собі чимало цікавого.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі, фото-1

Переїхавши Тню вдруге, за селом Броники звертаємо направо і їдемо в Кропивню, де знову перетинаємо річку. Недалеко від лівого берега височіє напівзруйнована стара вежа. Дуже схоже на руїни замку, але і Гугл, і краєзнавці про об'єкт мовчать. Можна забратися вгору по залізним скобам і окинути поглядом околиці.

Картинки по запросу село кропивня замок

Картинки по запросу село кропивня замок

Повертаємося в центр села, виїжджаємо в напрямку Несолоня і звертаємо на ґрунтовку направо, щоб побачити головний артефакт Тні. Тут річку перетинає міст з нізвідки в нікуди. Його три бетонних прольоти дуже фотогенічні на заході. Без альпіністського спорядження нагору не заберешся, а тому об'єкт знаходиться у владі птахів, які влаштували тут свої оселі. Пташине воркування надає містичний відтінок.

Втім, "Будівництво 221" відноситься до того періоду, коли в містику не вірили: кінець 1930-х - початок 1940-х років. Сталінський автобан повинен був перетнути Україну з півночі на південь. Ідеально рівна просіка, прорубані під ділянку магістралі Ємільчине - Могильов-Подільський, і сьогодні видно на супутниковій карті. Якби проект реалізували, можливо, саме цим мостом ви б сьогодні їздили на чорноморські курорти. Але від великої будови комунізму залишилася лише просіка та кілька подібних мостів.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі, фото-3

У селі Несолонь є ще один бетонний міст - підірваний, а також залишки давньослов'янського городища.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі, фото-4

Повертаємося на трасу. Далі по курсу - Новоград-Волинський. Якщо об'їжджати місто по окружній - справа спостерігаємо гарний вид на річку Случ і залишки чергового древнього городища на високому правому березі. Трохи нижче за течією - ДОТи Новоград-Волинського укріпрайону.

Втім, любителям військової історії варто звернути з траси вліво і проїхати в село Гульськ. Тут, теж на березі Случі, розташована Гульська міна - велика фортифікаційна споруда часів Другої світової. Оглядати її коридори треба вкрай обережно, ліхтарик обов'язковий.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі, фото-5

Якщо проїхати через центр Новоград-Волинського, то на високому березі річки побачимо колишній палац Мезенцевих, а нині - штаб військової бригади.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі, фото-6

На руїнах фортеці Звягель зараз - декоративні кріпосні башточки і оглядовий майданчик з видом на Случ. А в будинку, де в 1871 році народилася Леся Українка, працює музей поетеси.

Таємнича Звягельщина: Куди відправитися туристу у Новоград-Волинському районі, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #туризм #фото #Київ-Чоп #Гульськ #Тня #Леся #Українка #Звягель #фортеця
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...