• Головна
  • Якими будуть міста майбутнього: реалізовані та перспективні проекти (ФОТО)
12:52, 9 листопада 2017 р.

Якими будуть міста майбутнього: реалізовані та перспективні проекти (ФОТО)

Місто майбутнього

Місто майбутнього

У містах мешкає 50% населення планети. До 2050 року цей показник збільшиться до 75%. Мегаполісам доведеться змінюватися і адаптуватися до стрімких темпів розростання. Зараз природа програє війну з урбанізацією. Це позначається на чистоті повітря, якості води і продуктів. Неконтрольована забудова без розумного планування робить міста некомфортними, хворими і небезпечними. Для поліпшення ситуації інженери, архітектори і вчені розробляють інноваційні проекти. Можливо, через пару десятків років ми переселимся під воду або в 3D-висотки... Сьогодні поговоримо про міста майбутнього. Деякі з них вже стали реальністю.

7 унікальних проектів міст майбутнього

Ми стаємо мобільними і мріємо переїхати в ідеальне місце. Одні хочуть до моря, інші «полюють» за розвагами, третім подобаються квітучі сади і т.п. Тому у кожного міста може з'явитися своя ціннісна пропозиція, яка дозволить залучати людей зі схожими поглядами. Здорово перебувати в колі однодумців і гуляти по ідеальним вуличках. Трохи схоже на утопію, але хто його знає...

Ось 7 проектів, які незабаром можуть стати реальністю:

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – зеленые города.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – зеленые города.

Папка «Фото» Міста майбутнього-реалізовані і перспективні проекти – зелені міста.

Зелені міста

Очевидна, очікувана і корисна ідея. У них не буде машин і шкідливих виробничих підприємств. У центрі побудують житлові будинки, а навколо розмістять офісні будівлі, магазини, сервісні центри та інші об'єкти. Половину території відведуть під парки. Завдяки компактності, відстань між будь-якими двома точками можна буде пройти пішки максимум за 15 хвилин. Такі міста вміщатимуть до 80 тис. жителів. У них планують використовувати енергію вітру, води і сонця. Також передбачена можливість створення підземного транзитного вузла. Завдяки цьому кількість шкідливих викидів зменшиться на 90%.

Один з таких проектів розробив архітектор Едріан Сміт. Містечко під назвою Great City планують звести поруч з китайським мегаполісом Ченду.

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – подводный город.

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – подводный город.

Папка «Фото» Міста майбутнього - реалізовані і перспективні проекти – підводне місто.

Підводні міста

В Японії таке диво обіцяють побудувати до 2035 року. Місце під назвою Ocean Spiral буде складатися з величезних сферообразных будинків діаметром 500 м, розрахованих на 5 тис. осіб. Сфери зможуть підніматися на поверхню і опускатися на глибину близько 15 км. На дні побудують завод з видобутку копалин. Місто буде повністю автономним і отримає надійні системи очищення повітря і виробництва енергії. Японці кажуть, що система сфер вбереже людей від землетрусів і цунамі. Проект обійдеться в 26 млрд доларів.

Папка «Фото», Города будущего - реализованные и перспективные проекты – 3D-города.

Папка «Фото», Города будущего - реализованные и перспективные проекты – 3D-города.

Папка «Фото» Міста майбутнього - реалізовані і перспективні проекти – 3D-міста.

3D-міста

По мірі необхідності будівлі почнуть будувати горизонтально. У будь-який момент можна буде додати новий блок. Вони стануть розростатися в сторони, починаючи з десятого чи двадцятого поверху. Частини будинку розділять на модулі і з'єднають системою проходів. Це дозволить зберегти насадження і збільшити житлову площу.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – города-небоскребы

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – города-небоскребы

Папка «Фото» Міста майбутнього-реалізовані і перспективні проекти – міста-хмарочоси

Вертикальне будівництво

Міста забудують гігантськими висотками з населеними майданчиками і широким спектром зручностей. Наприклад, на п'ятому поверсі у вас супермаркет, на сьомому будинок, на двадцятому офіс, а на тридцятому – нічний клуб. Все потрібне завжди під рукою і можна взагалі не виходити на вулицю. Прикладом подібного рішення став 828-метровий хмарочос Бурдж-Халіфа в Дубаї. У ньому є готель, обсерваторія, ресторан, квартири, оглядові майданчики і т.п. В Сан-Франциско хотіли звести 3-кілометрову будівлю. Але від задуму відмовилися через нечувану вартость в 150 млрд доларів.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – землескреб.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – землескреб.

Папка «Фото» Міста майбутнього-реалізовані і перспективні проекти – землечос.

Мексиканці вважають, що майбутнє за підземним будівництвом. Можливо, незабаром у центрі Мехіко з'явиться перевернута 65-поверхова піраміда площею 76 тис. м2. Замість даху будівлю накриють прозорою скляною панеллю. Геотермальна енергія зробить «будиночок» самодостатнім. Також схожий проект розробив дизайнер Метью Фромболути. Він пропонує побудувати 275-метровий «землечос» в покинутій шахті, поруч з американським містом Бісбі. Ви б хотіли жити в такій «кролячій норі»?

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – города из гальки.

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – города из гальки.

Папка «Фото» Міста майбутнього - реалізовані і перспективні проекти – міста з гальки.

Міста з «гальки»

Архітектор Вінсент Каллебо пропонує будувати будівлі з гладких конструкцій, якіий за формою нагадують гігантську гальку. Незвичайні блоки будуть стійкими за рахунок сталевих спіралеподібних опор. На даху встановлять вітряки і сонячні батареї. На поверхні кожного «камінця» розіб'ють вічнозелений сад. Дивно, але цікаво...

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – города из лозы.

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – города из лозы.

Папка «Фото» Міста майбутнього - реалізовані і перспективні проекти – міста з лози.

Міста з лози

Це ідея ґрунтується на використанні биогенетики і нанотехнологій, які прискорять зростання рослин і дозволять кріпити їх до різних поверхонь. Лоза буде обвивати огорожі та будівлі. Це відмінне рішення для місць із забрудненим повітрям.

Ще є проекти міст-галявин з зеленими зонами в кожному будинку, плаваючих райських островів, поселень, побудованих за полярним колом і навіть на Марсі. Мегаполіси майбутнього будуть «розумними», комфортними і екологічними.

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – Сонгдо.

Папка «Фото», Города будущего- реализованные и перспективные проекты – Сонгдо.

«Розумні» міста, які вже існують

Вже зараз впроваджуються системи управління транспортним трафіком, освітленням і IoT-пристроями. Ось кілька міст, в яких майбутнє вже настало:

Сонгдо (Південна Корея)

Воно будується з 2003 року і до завершення ще далеко. Але у Сонгдо вже живе 40 тис. щасливчиків. Його інфраструктура заснована на технології, що об'єднує всі системи в єдине ціле. У кожного мешканця є смарт-карта, яка дозволяє користуватися різними послугами і оплачувати їх. У всіх будинках встановлені сміттєпроводи для автоматичного сортування відходів. 95 % парковок знаходяться під землею, а звичайні дорожні знаки поступилися місцем електронним.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – Иньчуань.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – Иньчуань.

Папка «Фото» Міста майбутнього-реалізовані і перспективні проекти – Іньчуань.

Іньчуань (Китай)

Тут замість секретарів вас зустрічають голограми, а замість банківської картки достатньо показати обличчя. Навіть в автобусах є система розпізнавання осіб, а «розумні» сміттєві баки працюють від сонячних батарей. Продукти можна купити за допомогою програми і забрати в спеціальному автоматичному сховищі. У Китаї розробляється близько 200 подібних проектів.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – Фудзисава.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – Фудзисава.

Папка «Фото» Міста майбутнього-реалізовані і перспективні проекти – Фудзісава. Фудзісава (Японія)

У будинках використовують сонячну енергію і їздять виключно на екологічно чистому транспорті. Споживання води вдалося знизити на 30%, а світло на вулицях включається тільки тоді, коли є люди.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – Сингапур.

Папка «Фото», Города будущего-реализованные и перспективные проекты – Сингапур.

Папка «Фото» Міста майбутнього-реалізовані і перспективні проекти – Сінгапур. 

Він знаходиться на третьому місці рейтингу високотехнологічних міст світу. У ньому все пов'язано і підключено до мережі. Споживання енергії і води контролюють спеціальні сенсори. У будинках для літніх людей встановлені датчики руху, які в разі біди відправляють повідомлення близьким і в лікарню. По дорогах їздять безпілотні таксі...

Це лише кілька прикладів сучасних «розумних» міст. Список можна продовжити розповіддю про Токіо, Бангалорі, Стокгольм, Гонконг, Сан-Франциско, Сеул, Нью-Йорк, Масдарі і Мальме. З'являється відчуття, що потрапив в 2100 рік...

Висновок

Завжди цікаво читати і фантазувати про майбутнє. Після цієї статті приходить розуміння, що воно вже настало. Наші можливості безмежні. Ми здатні змінити все як в кращу, так й в гіршу сторону. Іноді не віриться, то такі грандіозні речі і відкриття зробила звичайна людина. Невже правда будемо жити в «землечосах» і підводних сферах... Як думаєте, що нас чекає?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місто #майбутнє #архітектура #фото
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...