13:58, 9 листопада 2017 р.
Прибирання замість уроків: Чи можна змушувати школярів прибирати сніг і листя?
ЗОШ №4
Питання досить актуальне для нашого міста. Хто із мешканців Новограда-Волинського у шкільні роки не прибирав територію школи чи у класі? Практика доволі поширена. Багато педагогів і деякі батьки переконані, що така праця дітям тільки на користь. А що з цього приводу каже закон?
ВЧИТИСЯ І ЩЕ РАЗ ВЧИТИСЯ. Новий закон «Про освіту» досить категоричний по відношенню до використання праці школярів у навчальний час. «Залучення одержувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт або до участі в заходах, не пов'язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється», – говорить частина 5 статті 53 закону.
Виняток зроблено тільки для особливих випадків, передбачених рішенням Кабміну. Наприклад, для мобілізаційних заходів. Так що під час уроків відправляти дітей на суспільно корисні роботи школа не має права.
До речі, в тих статтях закону, які стосуються неурочного часу, про благоустрій міста теж нічого не сказано.
ЗА СТАТУТОМ. Втім, крім обов'язків, установлених законом, у школярів є й інші – ті, які прописані в статуті школи. Якщо статут передбачає, що всі учні по черзі повинні, наприклад, прибирати шкільний двір, поливати квіти на підвіконнях або протирати пробірки в кабінеті хімії – значить, школярам доведеться все це робити. Правда, це не означає, що вчителі або адміністрація можуть принижувати або карати дитину, відмовився виконувати такі обов'язки – права дітей ніхто не відміняв.
НЕ ДИТЯЧА СПРАВА. Роботи, до яких можна залучати школярів, перераховуються у «Державних санітарних правилах і нормах влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів». Там сказано, що учні можуть:
— прибирати класи, кабінети і лабораторії;
— доглядати за квітами;
— прибирати територію школи.
Як бачимо, про прибирання міста – ні слова. Більш того, правила забороняють використовувати школярів для прибирання проїзної частини.
ЗАГАЛОМ, перекладати на плечі школярів роботу комунальних служб не можна. Інша справа, якщо самі учні захочуть зробити своє місто чистішим і організувати суботник. Тоді прапор (вірніше, віник) їм в руки – але тільки у вільний час і тільки з власної ініціативи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:11, 1 жовтня
17:16, 25 вересня
1
live comments feed...