• Головна
  • Запитання та відповіді: Як новоград-волинцю встановити власну сонячну електростанцію?
14:59, 15 листопада 2017 р.

Запитання та відповіді: Як новоград-волинцю встановити власну сонячну електростанцію?

Сонячні панелі

Сонячні панелі

По мірі того як в Україні підвищуються тарифи на електроенергію, що поставляється енергогенеруючими компаніями, все більше людей замислюються про альтернативні способи забезпечення свого житла електрикою. Дана тенденція проглядаєься і на Житомирщині, але серед мешканців Новограда-Волинського певного "енергетичного буму" не спостерігається. Якщо мешканцям багатоповерхівок зробити це досить проблематично, то у власників приватних будинків можливостей набагато більше. Досить встановити на особистій ділянці вітряної або сонячний електрогенератор. Це дозволяє не тільки економити гроші, а й непогано заробляти, продаючи енергію. Тим більше що в нашій країні поки діє так званий «зелений» тариф, за яким електроенергія, одержана за рахунок використання альтернативних, екологічно чистих технологій, коштує набагато дорожче виробленої традиційними методами. Причому домашня електростанція - це вже не фантастика, а реальність. 

 Що потрібно знати людині, що вирішила встановити такі батареї? Яке знадобиться обладнання?

Перш за все треба бути в курсі, скільки кіловат електричної енергії господар будинку витрачає за місяць. Адже продати можна тільки той обсяг «зеленої» енергії, який буде перевищувати власне споживання. Крім того, слід визначити місце, де розмістити сонячні батареї. Найчастіше їх ставлять на даху житлового будинку або інших будівель. Найкраще, якщо ця поверхня звернена на південь і поблизу немає дерев. Крім того, треба мати достатню площу для розміщення сонячних панелей. Адже панелі на 1 кіловат займають близько 6,5 квадратного метра.

Що стосується обладнання, то його склад нескладний. Це інвертор, самі панелі і допоміжні елементи, такі як дроти, кріплення та інше. Але для установки краще запросити фахівців.

Хто ж має право виконувати такі роботи? Потрібні якісь дозвільні документи?

Цим може займатися будь-яка компанія, в якій є кваліфіковані монтажники. Ліцензії не потрібні. Але треба знайти надійного підрядника. А вибір зараз є. Досить вивчити відгуки про діяльність фірми і з'ясувати, скільки і яких об'єктів вона встановила.

Яким повинен бути обсяг електроенергії, щоб мати можливість продавати надлишки?І як отримати дозвіл на їх реалізацію?

Дозвіл отримувати не потрібно. Однак необхідно укласти договір з місцевою  енергокомпанією про продаж електрики сонячної генерації за «зеленим» тарифом.

Для цього слід звернутися до енергопостачальника із стандартним заявою і схемою підключеного обладнання. Після чого фахівці перевірять на місці наявність сонячної станції і передадуть на підписання договір. Послуга безкоштовна, проте потрібно оплатити покупку спеціального електролічильника, який враховує перетікання електроенергії в мережу енергопостачальника і назад.

А можливість продавати надлишки залежить від того, скільки електроенергії ви витрачаєте в своєму будинку або квартирі. Якщо протягом місяця споживаєте, наприклад, 400 кіловат, а сонячні панелі на 10 кіловат генерують близько 700 кіловат електроенергії, то зможете продати 300 кіловат і заробити приблизно 1 тисяча 500 гривень.

У скільки обійдеться придбання та встановлення сонячних батарей?Який термін їх окупності?

Прийнято вважати, що для установки сонячної електричної системи в кожен кіловат її потужності потрібно інвестувати 1 тисячу доларів США, хоча останнім часом обладнання дешевшає. Відповідно, сонячна електростанція потужністю 5 кіловат потягне на 5 тисяч доларів, або 135 тисяч гривень. Термін окупності залежить від того, який обсяг сонячної енергії вдасться продавати по «зеленим» тарифом, і складе від п'яти до восьми років. Після цього система почне приносити чистий прибуток.

Який обсяг одержуваної енергії в залежності від пори року?

Різниця між генерацією влітку і взимку колосальна. Обсяги можуть відрізнятися в десять разів.Тому «економіку» системи електрогенерації варто розглядати за результатами року.

Чи можна використовувати потужності сонячних батарей для опалення будинку в зимовий період?

Сонячні батареї виробляються не тепло, а електричну енергію. Звичайно, якщо у вас є електричний котел, то він частково зможе працювати на енергії сонця, але врахуйте, що взимку її не вистачає. Для опалення використовуються інші пристрої - сонячні колектори, які виробляють тепло, проте в зимовий час вони неефективні з тієї ж причини: мало сонячної енергії в наших широтах. Тому зазвичай їх застосовують влітку для нагріву води в будинку або басейну.

Наскільки складно обслуговувати сонячні панелі, щоб підтримувати їх в робочому стані? Який термін їх експлуатації?

Обслуговування сонячні панелі не вимагають, хіба що іноді треба очищати їх від пилу і бруду. Термін роботи - близько 20 років, якщо, звичайно, не трапиться надзвичайної ситуації. Наприклад, може випасти град.

Що впливає на установку панелей?

Необхідно мати достатньо вільної площі на даху. Не повинно бути тіней, найкраще, якщо дах «дивиться» на південь або південний схід. Оптимальний нахил для панелей складає близько 35 градусів. Тому, якщо дах плаский, необхідно додавати підпірки для батарей.

Як розрахувати, чи варто вкладати кошти в сонячні панелі і яку економію це принесе?

Навіть одна панель на 250 ват - це вже економія, оскільки за рік ви зможете виробити близько 250 кіловат сонячної енергії. Такий обсяг, швидше за все, спожиєте самі, продати нічого не вийде, але все одно за рік непогано заощадите на рахунках за електрику. Без продажу енергії за «зеленим» тарифом окупність сонячної електростанції буде довша - до 15 років. Однак ви починаєте економити з першого дня її установки.

Повторимося, що сонячна генерація електроенергії - це реальна економія, а то і прямий заробіток для кожного домовласника. Різниця лише в обсягах інвестицій, потужності сонячної електростанції і, відповідно, в розмірі одержуваного доходу. До речі, зараз простим громадянам доступні для установки системи від 250 ват до 30 кіловат.

Чи можна повністю відмовитися від інших джерел енергії, забезпечивши за рахунок сонячних панелей повну автономність?

Середньостатистичне домогосподарство, що представляє собою невеликий будинок з ділянкою, де постійно проживають люди, на жаль, не зможе цього зробити. Причина в тому, що для повної енергонезалежності будинку будуть потрібні величезні вкладення. Необхідно також занадто велику ділянку для розміщення панелей. Це буде вкрай невигідно. У всякому разі при нинішній ціні на обладнання для сонячної електростанції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #панель #електрика #сонце
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...