Таким чином, перший заступник міського голови повідомив, що пройшов курс лекцій та семін арів у Берлінській академії, де вивчав досвід з питань енергоефективності та енергозбереження, а також ознайомився із новітніми впровадженнями у сферах ЖКГ, освіти, системи транспорту та ін. Навчання в Німеччині було профінансовано Проектом міжнародного співробітництва між урядами України та Німеччини GIZ.
Сергій Юрійович розповів, що в Західній Європі надзвичайно велику увагу приділяють впровадженню заходів з енергозбереження та енергоефективності. Зокрема, німецька державна політика направлена на реновацію будівель згідно європейських енергостандартів. Кожна будівля, згідно європейського законодавства, повинна мати енергетичний сертифікат. Сертифікат енергетичної ефективності будівлі (енергопаспорт) — це документ, в якому визначено клас енергетичної ефективності будівлі та її відокремлених частин, рекомендації щодо його підвищення, а також інші відомості щодо будівлі та її відокремлених частин. Сертифікати енергетичної ефективності будівлі виготовляються після проведення енергоаудиту та виконання необхідних розрахунків. Сертифікація є обов’язковою для всіх будівель.
Так, кожен німецький власник будівлі чи квартири або її орендар знає усі показники з енергозбереження і енергоефективності та повинен здійснювати заходи по запобіганню енерговтрат, а також несе відповідальність в разі їх не виконання. Задача держави: створити сприятливі умови для впровадженням заходів з енергозбереження та енергоефективності (це довгострокові та низько відсоткові кредити в банках на впровадження даних заходів).