• Головна
  • Статистика захворювання на грип у Житомирській області та профілактика хвороби
14:43, 29 листопада 2017 р.

Статистика захворювання на грип у Житомирській області та профілактика хвороби

Статистика захворювання на грип у Житомирській області та профілактика хвороби

Україна знаходиться на порозі епідсезону. Це питання чи не найбільше зараз хвилює громадян. Про те, як вберегтися від грипу та ГРВІ, розповідає заступник головного лікаря обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Ігор Бібіков.

Сезон захворюваності на грип та ГРВІ почався у жовтні та триватиме до весни наступного року. У цей період ризик значно зростає. Зазвичай симптоми з’являються раптово: підвищення температури вище 38 градусів, біль у м’язах, горлі, а також головний біль, кашель та нежить.

Якщо стан  погіршується, негайно звертайтеся безпосередньо до лікаря. 

До групи ризику відносяться діти віком до 5 років, вагітні, люди похилого віку, люди з надмірною вагою тіла, хворі на цукровий діабет, на хронічні захворювання серцево-судинної системи та легенів та ті, хто перебуває на імуно-суперсивній терапії. Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто і вижити.

Не слід забувати й про професійні групи ризику: це медики, педагоги, працівники торгівлі та громадського транспорту. Вони не мають можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми,   а тому їм потрібно подбати про засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

МОЗ наполягає на тому, що якщо людина захворіла на грип, вона повинна лишатися вдома ще як мінімум добу після того, як спаде висока температура.

Хоча найкращим способом вберегтися від сезонного грипу лікарі називають вакцинацію, але кілька простих правил, можливо, допоможуть вам уникнути хвороби.

1. Захворів – сиди вдома.

Візьміть лікарняний, грип швидко передається, тому «трудовий героїзм» лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим.

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, кашель або нежить. Якщо ж захворіли ви, тримайте дистанцію з іншими людьми для того, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте рот і ніс.

Під час чхання та кашлю грип розповсюджується дуже швидко. Прикривайте серветкою ніс та рот, це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки.

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя.

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот і ніс.

6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення.

Регулярно провітрюйте приміщення, дезінфікуйте та очищайте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. 

Довідково:

Станом на 27 листопада (з 40 тижня 2017р.) в області на грип та ГРВІ захворіла 40271 особа.

За останній тиждень (47 тиждень року) зареєстровано 5722 випадки захворювань. Інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 461,0, що на 11% більше ніж за попередній тиждень, але на 20% нижче епідемічного порогу (576.3). Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано на жодній адмінтериторії.

Захворюваність дитячого населення в порівнянні з попереднім тижнем зросла на 13,6%, захворіло 4145 дітей (72,4% від всіх захворілих). 

Найвищий показник захворюваності серед дітей до 4-х років – 2249,4 на 100 тис. дітей даної групи. 

Госпіталізовано 253 хворих, що на 3,2%  більше ніж за попередній тиждень, з них 212 (83,8%) становлять діти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #грип #вакцинація #епідсезон #захворювання #інфекції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...