• Головна
  • 1 грудня - пам'ять святих мучеників: диякона Романа і юнака Варула
12:03, 1 грудня 2017 р.

1 грудня - пам'ять святих мучеників: диякона Романа і юнака Варула

Святий мученик Роман був дияконом в храмі міста Кесарії Палестинської. Під час одного з гонінь на християн він переселився в Антіохію, де зміцнював християн у вірі своїм прикладом і гарячої проповіддю.

Коли правитель Антіохії на ім'я Аскліпіад задумав зруйнувати християнський храм, святий Роман покликав віруючих відстояти свою святиню. Він переконав їх у тому, що якщо вони збережуть храм, то будуть радіти тут, на землі, а якщо загинуть при захисті храму, то будуть радіти в Царстві Небесному.

Бачачи таку рішучість народу, правитель не посмів виконати свого наміру. Через деякий час, коли в місті почалося язичницьке свято і зібралося багато людей з усієї округи, святий Роман почав засуджувати ідолопоклонство і закликав всіх слідувати за Христом. Тоді його схопили і почали мучити. Під час тортур мученик побачив в натовпі святого юнака-християнина Варула і, вказуючи правителю на нього, сказав, що хлопчик розумніші за нього, тому що поклоняється Істинного Бога.

Правитель Аскліпіад наказав привести Варула до себе. На всі питання правителя юнак твердо і без страху сповідав віру в Христа, Єдиного Бога. Роздратований Аскліпіад наказав жорстоко бити мученика Варула, а потім обезголовити його.

Перед смертю святий попросив свою матір, яка була присутня при страті, дати йому пити, але мати впросила його витерпіти всі муки заради Господа Ісуса Христа. Вона сама притулила голову сина на плаху, а після страти поховала його. Мученик Роман був засуджений до спалення, але раптова злива погасив вогонь. Святий став прославляти Христа, і правитель наказав відрізати йому язика, але, і без мови, святий Роман продовжував голосно славити Господа. Тоді мучителі засудили його до повішення.

1 грудня - пам'ять святих мучеників: диякона Романа і юнака Варула   , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Свято #Романа #1грудня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...