• Головна
  • 3 грудня у світі відзначають Міжнародний день інвалідів
10:33, 3 грудня 2017 р.

3 грудня у світі відзначають Міжнародний день інвалідів

3 грудня у світі відзначають Міжнародний день інвалідів

3 грудня в Україні та інших країнах світу відзначається Міжнародний день інвалідів.

Дата встановлена  резолюцією Генеральної Асамблеї ООН No A / RES / 47/3 в 1992 році.

Мета свята - звернення уваги населення на проблеми осіб, які втратили працездатність, захист їх прав, свобод і гідності, можливість їх участі в суспільному житті.

16 грудня 1976 року Генеральна Асамблея ООН резолюцією No A / RES / 31/123 проголосила 1981 й рік Міжнародним роком інвалідів, а період з 1983 по 1992 рр. - Десятиліттям інвалідів. Пізніше була заснована Консультативна рада, прийняті гасла і розроблена Програма дій.

3 грудня 1982 року минуло 90-е пленарне засідання, на якому підбивалися підсумки роботи в рамках Міжнародного року інвалідів. Було встановлено, що після закінчення цього періоду покращилося становище людей з обмеженими можливостями і підвищився інформаційний рівень населення.

Після закінчення Програми Десятиліття інвалідів було прийнято рішення про затвердження Міжнародного дня інвалідів. Свято проголосила Генеральна Асамблея ООН на 47-й сесії резолюцією No A / RES / 47/3 від 14 жовтня 1992 року. 16 грудня 1992 резолюцією No A / RES / 47/88 вона запропонувала всім країнам-учасницям ООН організовувати заходи, спрямовані на включення інвалідів в життя суспільства.

13 грудня 2006 року Генеральна Асамблея ООН резолюцією No A / RES / 61/106 прийняла Конвенцію про права інвалідів.

Щорічно свято проходить під новим гаслом. У цей день влаштовуються концертні програми, проводяться конференції. Проходять зустрічі інвалідів. В освітніх установах організовуються позакласні уроки, бесіди та дискусії.

Міжнародний день інвалідів відзначають люди з фізичними, сенсорними, інтелектуальними і психічними порушеннями, а також їх друзі та близькі люди.

В цей день проводяться спеціальні спартакіади та заходи, в яких беруть участь люди з інвалідністю. Під час таких заходів люди з особливими потребами можуть показати не тільки свою фізичну витримку, але і внутрішню силу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...