• Головна
  • У Баранівській міській ОТГ буде створений молодіжний кластер органічного бізнесу
23:10, 29 грудня 2017 р.

У Баранівській міській ОТГ буде створений молодіжний кластер органічного бізнесу

У Баранівській міській ОТГ буде створений молодіжний кластер органічного бізнесу

20 грудня 2017 року на 15 позачерговій сесії Баранівської міської ради депутати прийняли рішення про укладення грантового контракту з Європейським Союзом на отримання коштів для реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який пройшов два етапи конкурсного відбору у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання». Цього ж дня голова Представництва Європейського Союзу в Україні підписав грантовий проект і надіслав два примірника до Баранівської міської ради.

Визначною датою для нашої громади стало 29 грудня 2017 року, бо саме у це день міський голова Анатолій Душко поставив свій підпис на грантовому контракті з Євросоюзом. Саме звідси візьме початок втілення в життя Стратегії розвитку Баранівської міської ОТГ, основою якої є органічний простір щедрої природи, активних громадян, інновацій та органічного виробництва.
Проект «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської громади» складається з чотирьох компонентів.

У рамках першого компоненту планується будівництво органічних виробничих потужностей: органічна ферма компанії "Галекс-Агро" та органічний міні-сирний комбінат "Мілка". Ці два об'єкти функціонуватимуть у Рогачеві, де заплановано поліпшення стану дорожнього покриття та освітлення. 
ТОВ «Галекс Агро» є спів заявником проекту. Ферма на 600 голів великої рогатої худоби буде будуватися за рахунок коштів Галекс-Агро. Це підприємство зобов'язалося надавати власні приміщення та устаткування для проведення практичних уроків для старшокласників та студентів технікуму.
Органічний міні-сирний комбінат "Мілка» планується будувати за рахунок коштів ЄС та інших донорів. Мешканці приватних господарств, які мають корову, об'єднавшись, зможуть створити кооператив, а одержавши органічні виробничі потужності - збільшать вартість молока.

Визначною датою для нашої громади стало 29 грудня 2017 року, бо саме у це день міський голова Анатолій Душко поставив свій підпис на грантовому контракті з Євросоюзом. Саме звідси візьме початок втілення в життя Стратегії розвитку Баранівської міської ОТГ, основою якої є органічний простір щедрої природи, активних громадян, інновацій та органічного виробництва.адходження до місцевого бюджету у формі орендної плати. Частину ринку планується оснастити холодильним устаткуванням для зберігання ягід. Критий ринок збудують за рахунок коштів ЄС.

Баранівська міська рада зобов'язана забезпечувати чисте середовище на території громади. Тому вже розпочалося поліпшення надання послуг з вивезення твердих побутових відходів. У 2017 році придбано спеціальне обладнання: трактор МТЗ 82.1 з фронтальним завантажувачем; сміттєвоз із заднім механізованим навантаженням СБМ-302 на шасі МАЗ -4381, бункер 10 кубометрів; сміттєві резервуари для твердих побутових відходів (пластмаса -220 штук; метал для роздільного збирання сміття 110 шт). Планується організувати маршрут перевезення твердих побутових відходів по усій території громади. Ці заходи будуть проводитись за рахунок коштів місцевого бюджету.

У рамках другого компоненту буде створено Агенцію місцевого органічного розвитку і закуплено меблі та обладнання для її роботи за рахунок Європейського Союзу. Агенція відіграватиме роль посередника між органами місцевого самоврядування, бізнесом та молоддю.
Баранівська міська рада розробить програму розвитку виробників, яка передбачатиме виділення коштів з місцевого бюджету для реалізації проектів щодо створення кооперативу чи підприємства. Агенція спільно з міською радою щорічно організовуватиме дистанційне навчання для молоді у кількості близько 50 осіб, а також допоможе знайти роботу для випускників Рогачівської філії Новочорторійського державного аграрного технічного училища виробничих професій. Буде створено щонайменше 7 юридичних осіб з органічного виробництва, які сприятимуть зайнятості молоді, особливо на територіях сільських населених пунктів. Внаслідок створення додаткових робочих місць доходи бюджету зростатимуть. Така тенденція покращить здатність місцевих органів влади підвищити рівень послуг для громади.

Ідея третього компоненту полягає у тому, щоб переосмислити школу, як фактор розвитку громади і забезпечити кар’єру молодих людей у своїх населених пунктах. Школи Баранівської громади та технічний коледж стануть допоміжними для впровадження нової бізнес-орієнтованої шкільної програми. Міністерство освіти підтримало Проект як такий, що відповідає реформам української школи. 
У рамках навчального плану в шкільних закладах буде створено кооперацію з деревообробки, шиття та вирощування в парниках органічних рослин. З одного боку школярі матимуть шанс розвинути свої технічні навички, а з іншого – отримуватимуть навички для створення власного бізнесу та розвитку ремесел. Місцеві викладачі відвідають тренінги і семінари, присвячені новій програмі. Діти, котрі зацікавляться, зможуть почути курс підприємництва, який допоможе зрозуміти як заробляти гроші власними руками, як стати бізнесменами, як виробляти і продавати свої продукти. Окрім школярів, планується залучати молодих людей віком від 18 до 39 років. Прогнозується, що 5-7% зацікавлених виберуть шлях підприємництва або роботи в технічній сфері як кваліфіковані працівники. Ще 15% матимуть достатні технічні навички, щоб отримати роботу кваліфікованого працівника в ОТГ.

Четвертим компонентом передбачено розробку ГО «Інститут громадянського суспільства» Плану місцевого економічного розвитку Баранівської міської ОТГ, основою якого стане Стратегія розвитку Баранівської міської ОТГ.

Термін реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» становить три роки. Позитивний досвід успішного втілення в життя запланованого відкриє можливість залучати у майбутньому інші донорські кошти для розвитку Баранівської громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Баранівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...