• Головна
  • Сьогодні у православних Данилів день: Що традиційно роблять дівчата?
10:05, 30 грудня 2017 р.

Сьогодні у православних Данилів день: Що традиційно роблять дівчата?

Сьогодні у православних Данилів день: Що традиційно роблять дівчата?

Сьогодні, 30 грудня, православні віруючі вшановують пам'ять святого Даниїла і мучеників Ананія, Азарія і Мисаїла.

За шість століть до Різдва Христового Єрусалим упав під натиском Вавилонського царства. У полоні опинилося багато народу, серед яких було 4 юнаки зі знатних родин: Даниїл, Ананій, Азарій і Мисаїл. Вони сподобалися царю Навуходоносору  за те і були зараховані до його свити. Правитель видав розпорядження про навчання їх грамоті та іншим наукам. Юнаки вчилися старанно, вели себе строго і не користувалися надмірностями. З їжі вони дозволяли собі тільки овочі і воду.

За боговгодний спосіб життя Господь нагородив їх мудрістю, а Даниїл отримав ще дар тлумачення снів і прозорливості. Коли царю приснився сон, саме він зміг розтлумачити його і розповісти про його значення. Після цього владика звів Даниїла в сан правителя Вавилона.

Одного разу Навуходоносору здалося, що придворні і прості жителі мало віддають йому почестей, і він повелів виготовити статую з його особою. Цю роботу Цар наказав зробити трьом юним хлопцям - Ананію, Азарію і Мисаїлу, але ті відмовилися. Тоді правитель наказав стратити їх. Юнаків кинули в жарку піч, але язики полум'я не заподіяли їм шкоди. Після цього цар повірив у Господа Бога і звільнив їх.

Даниїл був тлумачем і при інших дворах. Так, під час правління царя Валтасара, в один із днів на стінах палацу з'явився напис, який він розшифрував як загибель всього царства вавилонського. При царю Дарію Даниїл  був обвинувачений ворогом і кинутий у рів до левів. Але звірі не чіпали його. Після цього Дарій також прийняв християнську віру.

Незважаючи на всі справи, пророк і три отроки перебували в полоні, де і померли, доживши до старості. За іншими даними, юнаки були страчені: з волі царя Камбіза їм відрубали голови.

Цей день незаміжні дівчата присвячують ворожіння. Для того щоб побачити свого майбутнього чоловіка, необхідно взяти 3 лаврових листки і написати на них імена 3-х святих отроків - Ананія, Азарія і Мисаїла. Потім покласти їх під подушку і лягти спати. Уві сні повинен з'явитися суджений.

Також традиційно в це  народне свято ставлять театральні постановки про історію життя трьох отроків і Даниїла.

Якщо на Данилів день іній вкрив все навколо, то через 7 днів настане потепління. Якщо за вікном мете заметіль, то бджоли добре будуть працювати в наступному році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Данилів #день
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...