• Головна
  • Старий Новий рік: смачно поїсти, поворожити і всіх пробачити
13:24, 13 січня 2018 р.

Старий Новий рік: смачно поїсти, поворожити і всіх пробачити

Старий Новий рік: смачно поїсти, поворожити і всіх пробачити

Старий Новий рік  для більшості українців є заключним акордним, низки зимових свят, що розпочалися з 25 грудня. А ще 13 січня потрібно було винести з дому ялинку, яку ставили в кінці минулого року.

Традицію відзначати в ніч з 13 на 14 січня Старий Новий рік підтримуює більшість українців.

Зі Старим Новим роком пов'язано безліч прикмет, гадань, обрядів.

Щедра кутя

На Старий Новий рік потрібно приготувати багатий стіл, прийнято ходити один до одного миритися, залагоджувати сварки і конфлікти, просити вибачення.

На стіл подавалиють ковбасу, сальтісони, сир, грибну юшку. Друга, або щедра кутя є м'яснийою. Вже закінчився різдвяний піст, і можна з розмахом відзначити наступ нового року, хоч і за старим стилем.

Заі слів етнографа, до даного часу збереглася традиція до Коляди, до Старого Нового року колоти свиней.

14 січня православна церква відзначає день святого Василя Великого. У народі вважається, що він є покровителем свинарства, тому на святковий стіл обов'язково ставили страви зі свинини.

У Щедрий вечір в селах сідали розбирати свинячу голову - символ плодючості, благополуччя і достатку. А обов'язковою стравою в Щедрий вечір була каша. Вона була пісна, як в Святвечір. У неї додавали ситну і ароматну свинячу зажарку з цибулею, сказав етнограф.

Сакральний час

Вечеря напередодні Старого Нового року вважалася сакральною, тому існувало безліч прикмет і обрядів, які намагалися дотримуватися.

У цей вечір хліб намагалися дуже акуратно різати хліб, не рокидаючись крихтами, з запасом - на наступний день. Крім того, вважалося, що в цей вечір потрібно наготувати багато різної живності, щоб можна було пригощати всіх гостей, що прийшли і щедрівників.

«Звідси і приказка -« Єди як на Меланьін іменини ».13 грудня відзначається день святої Меланії »,сказав етнограф.

Віддати борги

Крім цього, вважалося, що до Старого Нового року в будинок потрібно повернути все, що давалося в борг, і віддати борги. А ще 13 січня потрібно було винести з дому ялинку, яку ставили в кінці минулого року.

Увечері 13 січня починалося «щедрування».«На цей раз обхід села робили дівчата. Подруги вибирали саму красиву, наряджали її в найкращий одяг, голову прикрашали вінком з різних стрічок. Обходячи будинок за будинком, вони бажали благополуччя, доброго врожаю, везіння, багатства », - сказав етнограф.

Ніч з 13 на 14 січня вважалася найкращим часом для ворожінь, особливо на долю і заміжжя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #ЩедрийВечір #традиції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...