Прямий доступ до професії адвоката хочуть залишити тільки суддям

Адвокат, 04141.com.ua
Адвокат

В контексті проведеної процесуальної реформи разом з поетапним запровадженням виключного права адвокатів на представництво осіб у суді можемо отримати надмірне ускладнення доступу до професії.

Таку думку під час інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» висловив голова ВКДКА Олександр Дроздов, оцінюючи положення проекту нового Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, підготовленого робочою групою при Раді з питань судової реформи.

Зокрема, аналізуючи пропоновані умови доступу до професії, він звернув увагу на те, що вимога «стажу роботи в галузі права не менше двох років» надає прямий доступ лише суддям.

«Розробники заклали в документ не будь-який стаж у галузі права, як ми його традиційно розуміємо, а виключно стаж роботи стажером адвоката або

суддею,– зауважив він. –Інакше кажучи, прямий доступ до професії адвоката хочуть залишити тільки суддям. Інші представники правничих професій перед тим, як складати іспит, мають попрацювати стажером».

Відповідно до законопроекту стажер — це помічник адвоката. Останній має працювати з адвокатом за трудовим договором (контрактом).

Очільник ВКДКА звернув увагу, що за офіційними даними НААУ, сьогодні в країні на одного помічника припадає близько 17 адвокатів.«Про що це говорить? Не кожен адвокат економічно може дозволити собі взяти помічника. Фактичний стан війни, в якому перебуває країна, бідність громадян, економічні умови доступу до правосуддя — всі ці фактори прямо впливають на розмір гонорару адвоката. Простіше кажучи, адвокат не в змозі «прогодувати» помічника. Тому така вимога вочевидь стає перешкодою в доступі до професії,– переконаний він. –Відповідно ж до чинного закону стажування можна проходити і у вільний від основної роботи час. А це мінімізує ризики залишитися без засобів до існування».

адвокат істпити юридичнийстаж
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі