• Головна
  • У Новограді-Волинському підбили підсумки житлово-комунальної галузі за 2017 рік
19:36, 22 лютого 2018 р.

У Новограді-Волинському підбили підсумки житлово-комунальної галузі за 2017 рік

У Новограді-Волинському підбили підсумки житлово-комунальної галузі за 2017 рік

22 лютого 2018 року у великій залі Будинку рад відбулась підсумкова нарада галузі житлово-комунального господарства міста Новограда-Волинського.

Про це повідомляє прес-служба Новоград-Волинської міської ради.

Так, у 2017 році в житлово-комунальній галузі міста працювало 4 комунальних та 7 приватних підприємств, 44 ОСББ та одна асоціація ОСББ, які обслуговують 320 житлових будинків, також було утворено 3 нових ОСББ.

Галузь надала комунальних послуг на 104,1 млн. грн. Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради, що є головним розпорядником коштів, у минулому році профінансувало та використало коштів з різних джерел фінансування – 32,3 млн грн., що на 4 млн.грн більше минулорічного періоду.

За минулий рік управлінням було виготовлено 33 проектно-кошторисні документації на роботи капітального характеру загальною кошторисною вартістю 89,7 млн.грн., 24 з них – це капітальний ремонт доріг загального користування.

На 8 дорогах в 2017 році роботи виконані, це:

  • вул. Шевченка-Івана Мамайчука;
  • вул. Полянського;
  • вул. Маршала Рокосовського;
  • вул.Зелена;
  • вул. Карбишева;
  • вул. Ціолковського;
  • вул.Кривоноса;
  • вул .Жовтнева (Варшавська).

На капітальний ремонт доріг з міського бюджету було використано 7,7 млн.грн, що на 1,4 млн. грн. більше чим у відповідний період минулого року.

У Новограді-Волинському підбили підсумки житлово-комунальної галузі за 2017 рік, фото-1

На 2018 рік планується капітальний ремонт ще 16 доріг комунальної власності. На поточний ремонт доріг в 2017 році використано 2,4 млн.грн. За ці кошти виконано ремонт доріг з мяким покриттям на 68,2 тис.кв.м. На 1,8 тис. кв.м виконали ямковий ремонт струменевим методом машиною УЯР-01 та на 1,3 тис.кв.м – ямковий ремонт асфальтобетонного покриття та суцільне асфальтування. Розпочатий ремонт тротуару по вулиці Лесі Українки. За рахунок коштів поточного ремонту поновлено горизонтальну розмітку на суму 192,4 тис.грн, складено 89 дефектних актів, встановлено 72 дорожніх знаки на 48,8 тис.грн. Здійснено ремонт 756 одиниць технічних засобів регулювання дорожнього руху.

У минулому році виконано капітальний ремонт площі Лесі Українки, загальною вартістю 1,1 млн. грн. З початку 2017 року на капітальний ремонт вуличного освітлення використано 291,9 тис.грн. з міського бюджету, за рахунок яких виконувались роботи на вул. Штепіна, Лідівський шлях, Драгоманова, Некрасова, Толстого, 1-му та 2-му провулках Чайковського - здійснено капітальний ремонт вуличного освітлення 12 вулиць, придбано та встановлено на місцях аварійних 28 залізобетонних стовпів. Мережі вуличного освітлення розташовані на 186 вулицях, провулках, парках та перехрестях і скверах міста.

В місті працює 12 світлофорних об’єктів (перехресть). Для забезпечення освітлення задіяні 12,6 км кабельних мереж, 167 км повітряних ліній, 49 електричних шаф живлення, 3961 ліхтарів різних модифікацій. Частина мереж вуличного освітлення знаходиться в експлуатації більше нормативного терміну. 

245,4 тис.грн. було виділено та освоєно коштів державного бюджету, за рахунок яких виконані роботи на вулицях Юношева, І, ІІ, ІІІ провулках Коростенський. Загальна протяжність мереж вуличного освітлення відремонтованих з початку року становить близько 1 км. Замінено на світлодіодні лампи в світлофорах на перехресті вулиць Шевченка-Левченка-Автовокзал, що дало економію електроенергії. Введено в дію світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Житомирська-Лубчицька. В

Було проведено коригування проектів кошторисної документації відповідно до цін 2017 року проекту „Будівництво систем постачання та водовідведення житлових мікрорайонів південно-західної частини міста Новоград-Волинського“. Проект направлено в Міністерство екології для включення в державну програму ДПФР та в обласну екологічну програму з метою фінансування робіт з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.Виготовлено проектно-кошторисну документацію та виконані роботи зі встановлення арки пам’яті „Небесної сотні та загиблим учасникам АТО“ на вул. Шевченка. На ці роботи було використано 206,1 тис.грн.

Закінчено роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту: „Будівництво підпірної гідротехнічної споруди (дамба)“ на річці Случ, що дасть змогу вжити протиповеневі заходи, поліпшити її гідрологічний режим, санітарний стан та екологічну ситуацію.

У Новограді-Волинському підбили підсумки житлово-комунальної галузі за 2017 рік, фото-2

Переведено на індивідуальне автономне опалення багатоповерховий житловий будинок на вул. Замковій, 7, відповідно до Програми розвитку комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ на 2016-2019 роки.

Одним із пріоритетів галузі міська влада визначила будівництво мереж водопостачання. В 2017 році виготовлено проектно-кошторисну документацію з прокладання водопровідних мереж в житловому мікрорайоні Кар’єр, Дружба, вулиць Івашківка, Штепіна, Пилипа Орлика. Розпочаті будівельні роботи в мікрорайоні Кар’єр (виконані роботи І черги), а також вулиці Штепіна. Проводиться робота із залучення інвесторів на будівельно-монтажні роботи в житловому мікрорайоні Дружба.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на каналізування мікрорайону Кар’єр, вулиці Наталії Оржевської, Гетьмана Сагайдачного, підвищувальної насосної станції в центральній частині міста. В 2018 році при наявності фінансування заплановано розпочати ремонтні роботи на вищезгаданих об’єктах.

Також для участі в конкурсі Мінрегіону „Чиста вода“ направлено 4 проектно-кошторисних документації на розвиток мереж водопостачання та водовідведення.

В 2017 році надана допомога у розмірі 78 тис.грн 148 мешканцям міста у вигляді виплати в середньому по 500 грн за використання „теплих “кредитів.

У 2018 році прийнято рішення міської ради щодо відшкодування відсотків за „теплими“ кредитами, мешканцям, які будуть використовувати їх на встановлення сонячних батарей.

На послуги з озеленення міста з міського бюджету використано 2,3 млн.грн, з них 1,8 млн.грн. на роботи з озеленення та утримання 4 тис.кв.м квітників, газонів, парків, скверів на протязі весняно-літнього періоду, кронування дерев, покос газонів та підрізання кущів, підкормка, полив зелених насаджень, поточні роботи місць загального користування; 236,1 тис.грн. на закупівлю більше 17,3 тисяч квіткової продукції та декоративних кущів; 310 на зняття аварійних дерев.

За 2017 рік управлінням разом з представником обласної екологічної інспекції складено 159 актів обстежень зелених насаджень, що підлягають видаленню. Зрізано 523 аварійних дерева. Всього надано 86 дозволів на зрізку та кронування аварійних дерев по місту.

З міського бюджету використано 300 тис.грн. на допомогу в утриманні тимчасового притулку для безпритульних тварин. На сьогоднішній день тимчасовий притулок працює. В ньому утримується більше 200 безпритульних тварин. За 2017 рік було простерилізовано 67 безпритульних собак. Ведуться переговори з інвесторами щодо будівництва нового притулку. Наразі вивчається питання доцільності передачі землі під притулок громадській організації „Захист тварин „Оберіг“, що є однією із умов інвесторів.

Ведеться будівництво ІІ пускового комплексу І черги полігону ТПВ. Заплановано закінчити будівництво цієї черги в 2018 році. За минулий рік використано на будівництво 1,4 млн.грн. За 2017 рік в місті було ліквідовано 8 стихійних звалищ; Інспекцією благоустрою складено 77 протоколів на порушників правил благоустрою на загальну суму 10620 гривень.

В міський бюджет надійшло 15,0 тис.грн. від надання послуг з реклами. Станом на 01.01.2018 року заключено 7500 договорів з власниками приватних домоволодінь. Станом на 01.01.2018 діє 131 договір оренди комунального майна.

До міського бюджету в 2017 році надійшло коштів від оренди майна 535 тис.грн.

Передано у власність громадян 21 квартира (приватизація) та 7 кімнат в гуртожитку. З врахуванням рішень 28-ми засідань комісій з питань надання в оренду майна комунальної власності територіальної громади міста за конкурсом та 17-ти з окремих питань управління комунальним майном винесено на розгляд виконавчого комітету міської ради 25 проектів рішень та на розгляд міської ради 18 проектів рішень. Приватизовано шляхом продажу з аукціону нежитлова будівля на вулиці Маршала Рибалко,10 , на загальну суму 595,8 тис.грн. Прийнято в комунальну власність територіальної громади міста залізобетонну огорожу кладовища на вулиці Коростенській протяжністю 816 п/м від асоціації Новоград-Волинського земляцтва за кордоном та за рішенням суду артилерійський гарматний напівкапонір (АНК) № 306 Новоград-Волинського району, що знаходиться на вулиці Коростенська,59.

За минулий рік взято на квартирний облік при виконавчому комітеті міської ради 33 особи, 4 особи поставлено на соціальний квартирний облік. Надано 1 соціальну квартиру.

Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради співпрацювало з міжнародними та вітчизняними проектами технічної допомоги., що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.

Основним партнером в реалізації проектів капітального ремонту та модернізації об’єктів житла є ЄС/ПРООН з проектом „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду“. Проект співфінансується та впроваджується програмою розвитку ООН та Європейським союзом з метою сприяння розвитку місцевого самоврядування задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює з місцевими неурядовими організаціями, місцевими органами самоврядування на місцевому рівні (ОСББ) щодо впровадження відповідних механізмів для сталого розвитку. Ці проекти розробляються для безпосереднього покращення середовища життя громад. За участю іноземних партнерів у місті реалізовано 13 проектних заявок: проведені капітальні ремонти житлових будівель в ОСББ “Чайка”, АОСББ “Вікторія”, КП “Житлосервіс”, “ЖБК-1”, “Патріот 17”,“Добробут +”, “Містечко Морське”, “Надслуччя”, “Случ”, “Звягель”, “Олімпійське”, “Золота рибка”, “Колорит”. На що було використано 3,1 млн.грн.

Прикладом реалізації спільного проекту є утеплення житлового будинку по вул. Леваневського,5 та Житомирська,53. Найбільш активним в реалізації проектів був 2016 рік, коли на капітальний ремонт житлового фонду використали 4,3 млн.грн. В 2017 році було відремонтовано три багатоповерхові будинки на вулиці Дружба. На ці роботи було виділено з державного бюджету 784,9 тис.грн. Міська рада прийняла участь в співфінансуванні робіт, виготовивши проектно-кошторисну документацію на ремонтні роботи, провівши державну експертизу проектів та виділивши кошти з міського бюджету в розмірі 24,3 тис.грн.

Комунальні підприємства Новоград-Волинської міської ради:

Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“.Послугами з централізованого теплопостачання забезпечуються 59% мешканців житлового фонду, об’єктів соціальної сфери та бюджетних установ м.Новограда-Волинського. Кількість абонентів по опаленню – 9174 од. Джерелом теплової енергії являються котельні комунального підприємства теплових мереж „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“. Решта житлового фонду міста опалюється від індивідуальних джерел та обладнані пічним опаленням. На балансі підприємства перебуває 25 котелень, 3 з яких працюють на твердому паливі - по вул. К.Острозьких, 58, по вул. Г. Сагайдачного, 89 і теплогенератор модульний по вул. П. Сірагова, 17а. Одна передана в оренду (вул. Н. Оржевської,13-а), решта – природний газ.Загальна довжина теплових мереж та мереж в двотрубному обчисленні, складає 25 км. Надходження підприємства за 2017 рік становили 66,9 млн.грн. , сплачено податків до бюджету 5,7 млн.грн. За 2017 рік отримано прибутку на суму 2,2 млн.грн., обсяг реалізації теплової енергії за 2017 рік склав 62,066 тис. Гкал. Встановлено 158 лічильників по будинкового обліку теплової енергії.Своєчасно проведені поточні ремонти в період підготовки житла до зими, дозволили розпочати опалювальний сезон при настанні відповідної норми температурного режиму (11.10.2017 року). Завчасно закуплений ліміт газу дав стабільний ритм роботи котельного господарства міста взимку. Питання підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів комунальної власності міста до роботи в осінньо-зимові періоди постійно розглядаються на засіданнях виконавчого комітету міської ради.

Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства”. Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” забезпечує місто централізованим водопостачанням і подає близько 11,6 тис. м³ води на добу при цьому забезпечує послугами водопостачання 19003 споживачів, в тому числі близько 18370 – це населення. Протяжність водогінних мереж по місту складає 220 км, 90- каналізаційних. Надходження підприємства склали за минулий рік 26,6 млн.грн, сплачено податків – 4,4 млн.грн. Підприємство за 2017 рік спрацювало збитково.

Комунальне підприємство „Шляхрембуд“.Комунальне підприємство „Шляхрембуд“ утворено в 2013 році для утримання і здійснення ремонтних робіт на дорогах міста. Загальна протяжність яких становить 170 км, з них з твердим покриттям 76, 0 км. Надходження на підприємство в минулому році становило 10,6 млн.грн. Капітальним ремонтом було відремонтовано 22,3 тис.кв.м. доріг, поточним – 71,3 тис.кв.м. Крім того, підприємство утримує міські дороги в зимовий період та здійснювало санітарну очистку міста в весняно-літній період, а також утримувало мережі зовнішнього освітлення вулиць та мереж лівньової каналізації.

Комунальне підприємство „Новоград-Волинськжитлосервіс“. На обслуговуванні підприємства знаходиться 58 багатоквартирних будинків, загальною площею 23,9 тис.кв.м. Надходження підприємства в 2017 році становив 3,7 млн.грн. На поточний ремонт в 2017 році освоєно 48,5 тис.грн., на капітальний 808,9.Замовлено та встановлено в’їзний знак із сторони м.Баранівка.Видалено 33 аварійних дерева на кладовищах міста.Виконано кронування дерев на вулицях Мамайчука, Маяковського, Соборності, Замкова, Житомирська, Гранітна, Шевченка, Гоголя, бульварі Шарварки, міському парку культури та відпочинку.З лютого 2017 року розпочато відлов безпритульних тварин. За вказаний період відловлено 94 собаки.Підприємство здійснює корчування пнів методом подрібнення, за звітний період подроблено 180 пнів. За рахунок підприємства зроблено поточний ремонт у шести будинках (вул. Гранітна 2, вул. Гранітна 4, вул. Соборності 11, вул. Соборності 20, вул. Гетьмана Сагайдачного 238, вул. Толубко 16).Проведено кронування та зрізання аварійних дерев у навчальних закладах міста на загальну суму 175,2 тис.грн.Підприємство з 2017 року розпочало виконувати роботи з благоустрою міста. Загальна сума виконаних робіт з озеленення та поточного ремонту місць загального користування складає 1,8 млн.грн.Було проведено капітальний ремонт школи мистецтв на вул. Соборності 57. Загальна сума робіт склала 262,0 тис.грн.У сквері Слави виконано поточний ремонт та встановлено тротуарну плитку у кількості 473,9 м2, на загальну суму 109,9 тис. грн.Встановлено спортивний майданчик по вул. Гранітна 6.

Що ж до основних завдань галузі житлово-комунального господарства на 2018 рік, то це:

- Внески в статутний капітал комунальному підприємству міської ради „Новоград-Волинськжитлосервіс“ (придбання автомобілю Газель (борт-дует);

- Капітальний ремонт зливових каналізацій в місті;

- Капітальний ремонт засобів регулювання дорожнього руху та об’єктів зовнішнього освітлення;

- Будівництво підвищувальної насосної станції в центральній частині міста на пл. Лесі Українки,3;

- Будівництво систем постачання та водовідведення житлових мікрорайонів південно-західної частини міста Новоград-Волинський Житомирської області (співфінансування) І черга;

- Будівництво полігону твердих побутових відходів в місті Новоград-Волинський Житомирської області (ІІ пусковий комплекс);

- Придбання та встановлення вагів на полігоні ТПВ в урочищі Ржатківка;

- Придбання компактеру для ущільнення ТПВ в урочищі Ржатківка;

- Придбання та встановлення камер відеоспостереження на полігон ТПВ в урочищі Ржатківка;

- Капітальний ремонт доріг та тротуарів;

- Будівництво вуличної мережі водопостачання на вулиці Штепіна від будинку №134 до №186, на вулиці Пилипа Орлика та провулку Пилипа Орлика, на вулиці Івашківська;

- Будівництво мереж водопостачання житлового мікрорайону „Дружба“ та „Карєр“;- Капітальний ремонт вулиць (світлофори, турнікети);

- Капітальний ремонт житлового фонду (в тому числі капітальний ремонт ліфтів).Загальна вартість запланованих робіт складає 34,6 млн.грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Польщу
43,3%
Словаччину
18,9%
Угорщину
3,0%
Румунію
0,6%
Молдову
7,3%
Росію
8,5%
Білорусь
18,3%
#Новоград-Волинський #ЖКГ #будівництво #вода #тепло #бюджет #благоустрій #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...