• Головна
  • 5 березня – пам'ять святого Лева, єпископа Катанського
09:01, 5 березня 2018 р.

5 березня – пам'ять святого Лева, єпископа Катанського

5 березня – пам'ять святого Лева, єпископа Катанського

Сьогодні, 5 березня - День пам'яті Лева Катанського, християнського єпископа і святителя, який жив на Сицилії в 8 столітті.

Майбутній святитель народився 720 року в Ревені. Ще з раннього дитинства в ньому проявився особливий християнський дух. Його мати помітила в ньому звичку молитви ще з двох років. В юнацтві він пішов в монастир в Реджо Калабрії. Він славився добротою і милосердям, християнською любов'ю до жебраків і мандрівникам. Господь удостоїв його дару зцілення від різних хвороб і чудотворення. Тут він залишався аж до обрання його в єпископи. Це сталося так: коли помер єпископ міста Катанії і кафедра залишалася вакантною, то катанесци, знаючи особливий доброчесний дух і аскетичне християнське життя ченця Льва, що трудився ще в цей час в Реджо Калабрії, захотіли мати єпископом саме його. Дуже довго цей подвижник відмовлявся від єпископства посилаючись на свою негідність. Але потім все ж піддавшись умовлянням,прийняв кафедру учня аполстола Петра. Так хороша слава, яка йде попереду людини, послужила вибору Льва на Катанську єпископську кафедру.

За часів єпископства святого Лева в Катанії жив чарівник Іліодор, який вражав народ помилковими чудесами. Він колись був християнином, але потім таємно відрікся Спасителя і став служителем диявола. Цей маг мав величезний вплив на місцевих жителів. Навіть після століть його слон з лави є символом міста Катанії і розміщений на центральній міській площі. За легендою, цей слон під чаклунством використовувався магом як пересувний засіб. Святитель Лев часто переконував Іліодора відстати від злих справ і звернутися до Бога, але марно. Одного разу Іліодор дійшов до такого зухвальства, що, увійшовши в храм, де єпископ здійснював Богослужіння, своїм волхвуванням справив там сум'яття і спокуса, намагаючись влаштувати безчинства. Бачачи народ, навіжений по чаклунського навіюванню, святий Лев зрозумів, що час лагідних умовлянь минув. Він спокійно вийшов з вівтаря і, обв'язавши шию чародія своїм омофором, вивів його з храму на площу. Там він змусив Іліодора зізнатися у всіх злочинах, наказав розвести багаття і без коливань вступив разом з чарівником в вогонь, утримуючи його омофором. Так вони стояли в вогні, поки Іліодор не згорів, а святитель Лев, силою Божою, залишився неушкодженим. Це чудо ще за життя прославило преподобного Льва.

У 730 році імператор Лев III Ісавр заборонив шанування ікон. Підсумком іконоборства стало знищення тисяч ікон, а також мозаїк, фресок, статуй святих і розписних вівтарів у багатьох храмах. Іконоборство було офіційно визнано на соборі в 754 році за підтримки імператора Костянтина V Копронима. Оскільки святитель Лев мав істино православний дух і правильно, з повагою ставився до ікон, то і він підпав під гоніння. Єпископ Лев повинен був залишити свою єпископську кафедру і ховатися в горах Неброді, що розташований в Північній частині Сицилії. Він оселився в печері біля селищ Лонджі і Сінагра і духовно опікувався жителями цих селищ. До сих пір віруючі цих селищ з особливою теплотою ставляться до цього святого і вважають його своїм небесним покровителем, а печера, де жив святитель є місцем паломництва.

За підтримки імператриці Ірини, вдови Льва IV Хазара, в 787 році відбувся Сьомий Вселенський собор, який затвердив догмат іконопочитання і скасував рішення церковного собору 754 року, позбавивши його статусу «вселенського». І святитель зміг повернутися на свою єпископську Кафедру міста Катанія. Але вже жити залишалося йому недовго. У 780 році святий Лев відійшов до Господа. Коли преподобний помер, при його гробі отримала зцілення кровоточива жінка. Тіло святого було покладено в храмі святої мучениці Лукії, створеному ним самим, а згодом мощі його були перенесені до церкви святителя Мартіна Милостивого, єпископа Турського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День #5березня #пам'ять #святого #Лева #єпископа #Катанського
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...