• Головна
  • "Поховати в Новограді по-новому": "Що робити з тілом померлого? Ніхто не розуміє, де воно буде лежати...
19:43, 10 березня 2018 р.

"Поховати в Новограді по-новому": "Що робити з тілом померлого? Ніхто не розуміє, де воно буде лежати...

Кладовище Новоград-Волинський

Кладовище Новоград-Волинський

З 15 березня 2018 року на території України почнуть діяти нові правила поховання померлих. Морг не зможе взяти тіло померлого без проведення судово-медичної експертизи.

Із вказано часу набудуть чинності так звані "поправки Лозового" до Кримінального процесуального кодексу України. Відповідно до цих поправок, без дозволу судді не можна буде поховати людину навіть в тому випадку, якщо людина померла вдома.

Метою внесення поправок - зміна термінів досудового розслідування справ. На особливо тяжкі кримінальні правопорушення відвели 18 місяців, на розслідування злочинів середньої тяжкості - 12 місяців, а на дрібні правопорушення - 6 місяців.

Раніше, коли людина вмирала по місцю проживання, здійснювався виклик швидкої медичної допомоги та слідчо-оперативної групи поліції. Лікар констатував факт смерті людини, а слідчі поліції розпочинали кримінальне провадження і відправляли тіло в морг, виносячи постанову про проведення судово-медичної експертизи, яка слугувала підставою прийняття тіла моргом. У випадках, коли померла людина була похилого віку, довго хворіла, знаходилася під наглядом лікаря в домашніх умовах - лікар просто виписував довідку про відсутність слідів насильницької смерті і можна було обійтися без розтину тіла померлого.

З 15 березня 2018 року цей порядок зміниться. Слідчим буде заборонено самостійно призначати експертизу, і він буде змушений звертатися за дозволом на проведення експертизи до суду. Час, відведений на отримання такого дозволу - становитиме 72 години.

Вказані нововведення прокоментував екс-заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Григорій Мамка, вступ в силу цих поправок викличуть шквал скарг родичів померлих. "Що робити з трупом? Ніхто не розуміє, де він буде лежати. У домашніх умовах утримувати неможливо. Без рішення суду морги приймати тіло для проведення розтину і першочерговим судово-медичної експертизи не будуть. Якою бисмертю не померла людина: природною чи насильницькою. якщо людину вбили, взагалі завал: поки будуть чекати дозвіл на експертизу, втратять докази. Думаю, що отримаємо великий шквал скарг родичів, які будуть ображені тим, що тіла не приймають в морги ", - стверджує Мамка. Юристи вважають, що тіло при будь-якому умови повинні відправляти в морг. А ось розтин повинні робити вже за рішенням судді. "І що робити в цей термін? Не думаю, що труп буде лежати вдома. Я на це сподіваюся. Його повинні повезти в морг. Але там не зможуть приступити до розтину, поки не отримають рішення суду. Тому морги будуть переповнені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...