• Головна
  • Антикорупційний Hi-Tech: Портал "Декларації" на прикладі депутата облради з Новоград-Волинщини
18:23, 19 березня 2018 р.

Антикорупційний Hi-Tech: Портал "Декларації" на прикладі депутата облради з Новоград-Волинщини

Декларації

Декларації

"Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей" - вказано у рубриці "Про проект" сайту Декларації (declarations.com.ua).

Це проект Канцелярської сотні. Це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Схоже волонтери реалізували дійсно якісно інформаційно-аналітичну базу, на відміну від Єдиного Державного Реєстру Декларацій від НАЗК, який постійно "гальмує", як і служба взагалі. Премії ТОП-менеджерів даного агентства, давно вже стали мемами соцмереж.

Для чого нам ті Декларації (declarations.com.ua)? Для контролю можновладців.

Для прикладу візьмемо досить перспективного місцевого політика з фракції „Блока Петра Порошенка "Солідарність", директора ДП "Городницькийлісгосп" - Мельника Віктора Сергійовича.

Заходимо на сайт declarations.com.ua, у пошук вводимо анкетні дані, додаємо у порівняння декларації за 2016 та 2017 роки і в доступній графічній формі аналізуємо на скільки збільшився добробут посадової особи за рік.

Як бачимо у 2016 році було задекларовано 231177 грн., а в 2017 році вже 267131 грн., з яких + 200000 "рожеві грошові активи". Відповідь на запитання "Що це таке?" дасть натискання на графік і перехід до декларації за 2017 рік. Як видно 200000 грн. "лягло" на банківський рахунок.

Дивимося далі по графіку: дохід родини декларанта; грошові активи, нерухомість, земельні ділянки і відсутність авто. Ну що ж автомобіль на сьогодні скоріше розкіш ніж засіб пересування. Мабуть, не кожному по кишені.

Городницькі ліси останнім часом досить часто були на шпальтах газет та на сторінках електронних ЗМІ. Найбільшого резонансу здобули інциденти пов'язані з незаконною вирубкою лісу. Все ці рівненчани лізуть, і лізуть до нас. Крадуть, і крадуть наш ліс. А що в них свого вже не має? Мабуть, ще є. Арсен Борисович казав, що ліс рубають-бакси летять..., і заарештував усіх директорів лісгоспів Рівенщини. А через струмок на Житомирщині ліс шкодять, мабуть тільки короїди та місцеві "дармоїди".

Антикорупційний Hi-Tech: Портал "Декларації" на прикладі депутата облради з Новоград-Волинщини, фото-6

Як показує аналіз інформації з відкритих джерел, хвороби лісу не заважають нашому декларанту займатися благодійністю та бути генеральним партнером фестивалю на "мільйон" (гривень чи баксів покаже час) Lesia Grand Fest. А ви все. Весельський, да Весельський! Зарплата, да Весельський! Уявіть собі який вже очільник Новограда-Волинського "фестиваль закатає", коли оприлюднить свою декларацію?

Щось насамкінець потрібно, мабуть, сказати. Ну так заведено. Скажемо словами українського класика: "Не забудьте пом'янути. Незлим тихим словом."

P.S.: Тільки на банальним "агент Кремля" :)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #Городниця #лісгосп #декларації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...