• Головна
  • Отруїлася консервацією: У Новоград-Волинському районі жінка поїла грибів і майже осліпла
22:06, 21 березня 2018 р.

Отруїлася консервацією: У Новоград-Волинському районі жінка поїла грибів і майже осліпла

Гриби

Гриби

З настанням весни народ прискореними темпами почав під'їдати свої зимові запаси, перш за все консервацію, звільняючи місце для нових заготовок. Деяких навіть не зупиняють "бомбажні" кришки на банках: шкода викидати продукт, приготований своїми руками. Така жалість обертається серйозними отруєннями і ботулізмом, хоча небезпека для здоров'я і життя може таїтися навіть в тій банці, яка зовні не викликає ніяких підозр.

- Цього року вже зареєстровано два побутових випадки ботулізму, - каже Світлана Кончаківська, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області. - Постраждали троє дорослих людей .Перший випадок стався на початку січня в селі Великий Молодьків Новоград-Волинського району. 45-річна жінка раптово відчула, що у неї різко погіршився зір, в очах стало двоїтися, словом, сталося щось незрозуміле. Вони з чоловіком поїхали в райцентр і зайшли в приватну клініку, де жінка обстежилася у окуліста. Їй поставили діагноз: "ботулізм".

Як з'ясувалося, напередодні жінка була в гостях і їла консервовані гриби домашнього приготування. Хвора була направлена в лікарню і отримала необхідне лікування, лікарі повернули зір. Ще два жителя села Йосипівка Малинського району захворіли на ботулізм буквально минулого тижня, після того як поїли консервованих грибів власного приготування. У минулому році п'ятеро жителів Житомирської області захворіли на ботулізм: один в Любарському районі та по два в Бердичеві та Андрушівському районі. Троє скуштували домашню м'ясну тушонку, одна людина - консервовані гриби домашнього приготування, і один - консерви промислового виробництва. До речі, це перший випадок за багато років, коли причиною ботулізму стали заводські консерви. - Сталося так, що жителька Вінницької області вирішила поїхати до своєї сестри в Бердичів і перед від'їздом купила в місцевому магазині кільку в томаті, - розповідає Світлана Кончаківська. - Уже в Бердичеві жінка відкрила банку кільки і з'їла її, оскільки сильно зголодніла і дуже любила ці консерви. На наступний день вона опинилася на лікарняному ліжку.

Симптоми ботулізму - це симптоми ураження центральної нервової системи: різке погіршення зору, "сітка" і двоїння перед очима, людина не може самостійно ковтати, а іноді навіть дихати. Вона відчуває сильну слабкість, а ось нудота і блювота, які зазвичай супроводжують харчові отруєння, при ботулізмі бувають далеко не завжди.Якщо вчасно не ввести протиботуліністичну сироватку, людина може померти. За словами фахівця, збудник ботулізму - це спора, яка живе в грунті. Вона виділяє токсин в анаеробних умовах, тобто при відсутності кисню, тому більшу небезпеку становить консервація, яка приготовлена ​​з порушеннями норм приготування, температурного режиму і правил стерилізації. Справа в тому, що якщо овочі або гриби погано промиті, то разом з ними в банку потрапляють частинки землі, де часто присутні спори(ботуліністичної палички). Небезпеку представляють не самі спори, а саме токсин, який вони виробляють при відсутності кисню. Це одина з найбільш небезпечних смертельних отрут для людини.

Найчастіше токсин ботулізму розвивається в консервах домашнього приготування - м'ясних тушонці, овочевих асорті, маринованих огірках і грибах. Роздуті банки - це явна ознака ботулізму, але часто буває так, що ні за зовнішнім виглядом банки, ні за смаком вмісту токсин виявити неможливо.

Тому єдина можливість уникнути ботулізму - дотримуватися правил приготування, тобто чітко слідувати рецептом і технологією. Адже якщо покласти мало оцту або недосолити, а потім банку не стерилізувати як годиться, це може привести до вироблення смертельно небезпечного токсину.

Де взяти рятівну сироватку?

Але якщо людина вже захворіла на ботулізм, їй обов'язково необхідно ввести протиботуліністичний анатоксин (сироватку). Однак лікарні області сироваткою не забезпечені. Де ж її взяти родичам хворих, до того ж дуже оперативно?

Про це кореспондент поцікавилася у начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Сергія Березовського.

- Кілька тижнів тому Міністерство охорони здоров'я на своєму сайті опублікувало повідомлення про те, що Україна отримала протиботуліністичну сироватку в якості гуманітарної допомоги .Але оскільки її кількість дуже невелика (близько 150 доз), то розподіляти по областям її не стали, а вирішили зберігати на базі "Укрвакцини" у Києві. Тому, якщо в якій-небудь області людина потребує сироватку, місцеве управління має подати заявку в міністерство, і сироватка негайно буде виділена. За такою схемою ми вже отримували сироватку з Києва, причому досить оперативно, так що лікарі вчасно встигали ввести її хворому. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так
19,3%
Ні
56,1%
Думаю, що ніяких змін не буде, тому підписувати договір не планую.
24,6%
#Новоград #отруєння #консервація #ботулізм #гриби
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...