• Головна
  • Висновок експертів: "Золота вода" Новограда-Волинського не відповідає санітарним нормам
13:23, 22 березня 2018 р.

Висновок експертів: "Золота вода" Новограда-Волинського не відповідає санітарним нормам

Вода

Вода

Згідно з повідомленням Державної Установи “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, аналіз стану водозабезпечення населення Житомирської області свідчить, що вживання неякісної води, як з централізованих, так і децентралізованих джерел водопостачання є один із факторів ризику для здоров’я людини.

Найгірша якість води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками визнано крім інших населених пунктів Житомирщини і в Новограді-Волинському. Так, в нашому рідному місті з "золотою" водою.

Результати досліджень питної води

централізованого водопостачання

Найменування 

За санітарно-хімічними показниками

За мікробіологічними показниками

всього

з них не відпов. нормат. показн.

% не відпо-відності

всього

з них не відпов. нормат. показн.

% не відпо-відності

Новоград-Волинський

416

115

27,6

440

42

9,5

Основними причинами невідповідності питної води гігієнічним вимогам є підвищений вміст заліза, марганцю, загальної жорсткості та кольоровості, що пов’язано з наявністю джерел забруднення, застарілою технологією очищення та зношеністю технологічного обладнання та водогінних мереж.

Надлишок заліза викликає захворювання крові, печінки, підшкірної клітковини, а також такі нозологічні форми, як анемія. Марганець чинить вплив на ферментаційну активність та ліпідний обмін. За надлишку марганцю у воді фіксуються порушення функціонального стану центральної нервової системи,   анемія, захворювання щитовидної залози, карієс, камені у нирках та сечоводах, остеоартроз.

Централізованим водопостачанням забезпечено лише 30% населення Житомирської області. Решта населення споживає воду з колодязів та локальних свердловин, які внаслідок використання незахищених поверхневих водоносних горизонтів (грунтових вод) та зазвичай незадовільного їх санітарно-технічного стану не гарантують епідемічної безпеки людей.

Велике занепокоєння викликає забруднення питної води децентралізованого водопостачання нітратами. Зростання   нітратного забруднення грунтових вод відбувається внаслідок ненормованого використання в колективних господарствах та у приватному секторі мінеральних добрив, особливо органічних, хаотичної забудови присадибних ділянок, спорудження вигрібних та компостних ям на незначній відстані від джерел децентралізованого водопостачання, що призводить до забруднення води в колодязях приватних господарств.

Вміст нітратів в питній воді в деяких населених пунктах області перевищує вміст гранично допустимих концентрацій від 1,5 до 4 раз.

Слід зауважити, що ефективних методів видалення нітратів із води в умовах децентралізованого водопостачання практично не існує.

Забруднення води наднормативними концентраціями нітратів призводить до виникнення захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей, зниження загальної резистенції організму, що сприяє збільшенню рівня загальної захворюваності, зокрема інфекційними та онкологічними хворобами.

Результати досліджень питної води

децентралізованого водопостачання

Найменування 

За санітарно-хімічними показниками

За мікробіологічними показниками

всього

з них не відпов. нормат. показн.

% не відпо-відності

всього

з них не відпов. нормат. показн.

% не відпо-відності

Новоград-Волинський

416

115

27,6

440

42

9,5

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так
19,3%
Ні
56,1%
Думаю, що ніяких змін не буде, тому підписувати договір не планую.
24,6%
#Новоград #вода #якість #висновок #експерт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...