• Головна
  • У Новограді-Волинському вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні
22:00, 9 травня 2018 р.

У Новограді-Волинському вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

У Новограді-Волинському вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

У Новограді-Волинському вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни, але ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто не повернувся з далеких воєнних років.

9 травня 2018 року у Новограді-Волинському відбулась урочиста хода та мітинг з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У цей знаменний день, представники місцевої влади, депутати міської ради, представники учнівської та студентської молоді, підприємств, організацій, установ міста, громадськості, ветерани та учасники бойових дій, всі ті, хто пережив, вистояв страшне лихоліття війни, пройшлися урочистою ходою центральними вулицями міста.

Від скверу Слави, під марш військового та духового муніципального оркестрів, із зупинками біля пам’ятних знаків загиблих воїнів для покладання квітів, учасники урочистої ходи вирушили до меморіального кладовища.

На меморіальному кладовищі було проведено урочистий мітинг, учасники ходи вшанували пам’ять тих, хто поліг на фронтах війни, покладанням квітів до місця їх вічного спочинку – пам’ятника Скорботної матері. Урочистості відкрив Гімн України, під час якого прозвучав військовий салют.

До ветеранів із словами вдячності, шани і збереження пам’яті звернувся міський голова Віктор Весельський: «За період окупації нацистськими загарбниками нашого міста, який тривав з 7 липня 1941 року до 3 січня 1944 року, загинуло близько 44 тисяч мирних громадян, військовополонених, а також 955 військовослужбовців. Наймасовішими місцями загибелі людей у нашому місті були: концтабір полонених, який був розташований на території шкіл № 2 і 5 та парку культури і відпочинку - закатовано 30 тисяч осіб; на території в’язниці та на прилеглій до неї території закатовано і позбавлено життя близько 7 тисяч 200 осіб; в парку Перемоги та по вулиці Герцена розстріляно 4 тисячі громадян єврейської національності. Більше 2 тисяч наших земляків - учасників бойових дій – померли від бойових ран у післявоєнні роки. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя. Усі поховання воїнів та мирних жителів періоду Другої світової війни є пам’ятками історії нашого міста, серед них 23 братських та 17 одиночних могил, меморіальне військове кладовище. Крім цього, на честь подвигу воїнів і підпільників встановлено 11 пам’ятників та більше 20 меморіальних дощок. Для усіх поколінь День перемоги є особливим – у ньому і радість перемоги, і гіркота втрат. Цей день назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, сили і величі духу, мужності нашого українського народу».

Під час виступу Віктор Леонідович наголосив і на військових діях на Сході України, де нині гідні нащадки сивочолих ветеранів відвойовують нашу Богом дану землю, захищають інтереси незалежності нашої держави, її територіальну цілісність і недоторканість кордонів, демонструючи всьому світові нескореність агресору, приклади мужності і вірності громадянському обов’язку. «Дуже прикро, що 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні наша держава зустрічає у період військових дій. І сьогодні, як і в ті минулі роки, наші Герої самовіддано захищають територіальну цілісність України, вражаючи своїм патріотизмом, мужністю і стійкістю. У цей день ми вклоняємося і складаємо глибоку шану всім, чиє життя забрала війна. Великий подвиг захисників нашої держави назавжди залишиться в пам’яті кожного з нас. Вірю, що День перемоги додасть всім нам наснаги, сили, єдності та віри в мирне майбутнє нашої країни. Нехай назавжди запанує мир, спокій і злагода на нашій рідній землі. Вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим!» - зазначив очільник міста.

Також до слова було запрошено  голову міської організації ветеранів Василя Парфьонова та в.о. офіцера відділення бойової підготовки 30-ї ОМБр, прапорщика Дмитра Хачатуряна. Від імені молоді міста привітала сивочолих героїв з перемогою стипендіат міського голови, вихованка Палацу дітей та молоді Марія Кальченко. Всі вони подякували ветеранам за мужність та відвагу, закликали пам’ятати захисників Батьківщини, які пройшли вогняними шляхами жорстокої війни.

На завершення мітингу зворушливо та проникливо у виконанні викладачів школи мистецтв Тетяни Валентюк та Валентини Лук’янець прозвучала пісня «9-те травня».

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацизмом.

Вічна слава героям, що полягли у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини. Вічна слава фронтовикам, що пройшли важкими дорогами війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...