• Головна
  • Чи можна повернути неякісний (бракований) товар без чека?
17:48, 16 травня 2018 р.

Чи можна повернути неякісний (бракований) товар без чека?

Чи можна повернути неякісний (бракований) товар без чека?

Якщо немає чека або будь-якого іншого документа, який може засвідчити покупку товару, шанси його повернути і отримати назад свої гроші практично дорівнюють нулю.

У Законі України «Про захист прав споживачів» сказано, що вимоги покупця можуть бути задоволені тільки в тому випадку, якщо він може надати розрахункові документи на куплений товар.

Але, слід знати, що в п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» сказано, що в разі втрати таких документів або неотримання їх при купівлі товару, покупець може довести факт купівлі-продажу за допомогою свідків.

Слід також зазначити, що є перелік товарів, які обміну і поверненню не підлягають, незалежно від того збережені на нього документи чи ні. Кабінет Міністрів України затвердив «Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)». У цей список потрапили всі продовольчі товари: їжа, напої, алкоголь, дитяче харчування, тютюнові вироби, ліки, медичні інструменти, прилади та апарати, предмети санітарної гігієни. Також обміну та поверненню не підлягають деякі непродовольчі товари: панчішно-шкарпеткові вироби, постільну та натільну білизну, косметика, парфумерія, товари для новонароджених та іграшки, інструменти для манікюру і педикюру, ювелірні вироби, друкована продукція.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покупець #обмін #повернення #товари #споживачі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...