• Головна
  • Троїцька поминальна субота 26 травня: що не можна робити
13:52, 25 травня 2018 р.

Троїцька поминальна субота 26 травня: що не можна робити

Троїцька поминальна субота 26 травня: що не можна робити

Троїцька субота - це субота перед Днем Святої Трійці, яка є часом поминання покійних.

На Русі здавна існує кілька батьківських субот - особливих поминальних днів - субота 2-го тижня Великого посту, субота 4-го тижня Великого посту, Радониця, поминання покійних воїнів, Троїцька поминальна субота та Дмитріївська поминальна субота.

Але тільки дві з них вважаються Вселенськими, так як в ці дні поминають всіх померлих православних християн - це м'ясопусна субота поминальна субота і Троїцька поминальна субота. Перша буває напередодні мясопустного тижня - семиденний період перед Великим постом. А друга - напередодні свята Пресвятої Трійці, який також називається П'ятидесятницею.

У 2018 року свято Святої Трійці припадає на 27 травня, а, відповідно, Троїцька поминальна субота випадає на 26 травня.

Що потрібно робити в Батьківську суботу

Звичайно, в цей день прийнято поминати батьків, але не тільки їх. У троїцьку суботу поминають і тих, хто не пов'язаний з людиною ніякими родинними узами.

У троїцьку батьківську суботу потрібно сходити до церкви. У цей день віруючі приходять до храмів на особливу вселенську панахиду - "Пам'ять чинена всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших".

Крім того, в поминальну суботу після ранкового походу в храм прийнято відвідувати могили померлих родичів і друзів. У цей день могили прикрашають квітами і зеленню і влаштовують ритуальні трапези.

Що не можна робити в Батьківську суботу

Якщо в троїцьку батьківську суботу людина не змогла потрапити в храм, то не забороняється прочитати молитву за покійних і вдома. Деякі вважають, що саме в Троїцьку батьківську суботу можна подавати в церкві записки за упокій самовільно позбавили себе життя, а також про померлих нехрещеними. Але це помилка - цього робити не можна, оскільки Церква не молиться про нехрещених і самогубців.

Прикмети

Існує повір'я, що в батьківську суботу перед Трійцею не можна працювати, прибиратися в квартирі і навіть мити брудний посуд. Ця думка дуже зручна для ледачих господарок. А ось Церква дотримується іншої думки. Священнослужителі кажуть, що обмеження в роботі існують перш за все для того, щоб домашні клопоти не заважали молитві і відвідуванні храму. Починати батьківську суботу треба з походу в храм і молитви за померлих, а, повернувшись із церкви додому, можна і прибиранням зайнятися і посуд помити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трійця #батьківськасубота #поминання #церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...