• Головна
  • Самоврядці Житомирщини в столиці діляться досвідом покращення якості муніципальних послуг
10:17, 19 червня 2018 р.

Самоврядці Житомирщини в столиці діляться досвідом покращення якості муніципальних послуг

Самоврядці Житомирщини в столиці з перших вуст почули, що Президент України думає про децентралізацію та познайомились із досвідом муніципалітетів Норвегії, Канади, Литви та України. 
18-19 червня делегація представників Житомирської області на чолі з виконавчим директором РВ Асоціації міст України Тетяною Кухарською беруть участь у ХIV Українському муніципальному форумі.  Серед учасників Форуму Баранівський міський голова Анатолій Душко, Білокоровицький сільський голова Сергій Коцур, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, Малинський міський голова Олексій Шостак, Овруцький міський голова Іван Коруд та керівник кадрової служби Новоград-Волинської міської ради Жанна Колесник.
На щорічному дводенному Форумі присутні близько 400 учасників: голови громад-членів АМУ та представники органів місцевого самоврядування, народні депутати, представники парламенту, уряду, проектів міжнародної технічної допомоги, експертного середовища та партнерів Асоціації з Норвегії, Канади та Литви.
Вчора, у День місцевого самоврядування, перед учасниками Форуму виступив Президент України Петро Порошенко.
«Раніше органи місцевого самоврядування, всі це знають і не треба нікого в цьому переконувати, це були каси по виплаті заробітної плати. Ніякого розвитку, ніякої стратегії не можна було б робити, бо не було відповідної фінансової підтримки. А тепер органи місцевого самоврядування є мозковим центром, де планується і забезпечується стратегія розвитку», – сказав він.
Говорячи про успішність та результати реформи, Глава держави підкреслив, що по-перше – децентралізація наблизила владу до людей, по-друге – воно в найкращий спосіб сприяє вирішенню багатьох інфраструктурних і соціальних проблем, а по-третє – відповідає євроінтеграційним планам України, «бо наша децентралізація повністю синхронізована з європейською хартією місцевого самоврядування».
На панельній дискусії «Покращення якості муніципальних послуг: норвезький досвід для українських міст» представлено досвід Борисполя, Вознесенська, Коростеня та Первомайського.
Коростенський міський голова Володимир Москаленко наголосив, що запорукою успіху є системність в роботі. Тому, для успішного розвитку, в місті діють стратегічно важливі документи: Стратегічний план розвитку міста, Генеральний план міста, План дій зі сталого енергетичного розвитку та інші Програми розвитку. 
«Робота над покращенням якості муніципальних послуг розпочата ще в далекому 2003 році, коли розпочалось стратегічне планування розвитку міста. У 2005 році у співпраці з проектом ПРООН відкритий перший в регіоні Єдиний дозвільний офіс та створена ГО «Агенція регіонального розвитку». У 2006 році в місті впроваджена система якості надання адміністративних послуг згідно міжнародних стандартів ISO 9001:2000. Розпочато впровадження проекту «Сприяння підвищення якості муніципальних послуг», - поінформував В.Москаленко.
Також Коростенський міський голова зауважив, що у становленні сталого розвитку важливу роль відіграє досвід інших країн світу, який Коростень активно переймає, бере активну участь в різних проектах та програмах технічної допомоги. Зокрема, такими проектами є:
  • Проект «Розвиток місцевого потенціалу для підтримки малого та середнього підприємництва на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, шляхом розбудови місцевої інфраструктури підтримки бізнесу» у співпраці з Польською агенцією розвитку підприємництва та Програмою розвитку ООН.
  • Проект «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування в Україні» Фонду демократії ООН (UNDEF).
  • Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
  • Проект «Енергоефективність у громадах», за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)
  • Підписано кредитний договір з Північною екологічною корпорацією NEFCO на реалізацію проекту «Термосанація будівлі Центру розвитку  дитини №18 м.Коростеня» (141,4 тис.євро).
  • Співпраця з проектом «Польсько-Норвезька допомога для підвищення енергетичної ефективності в Україні».
  • Завдяки давній та плідний співпраці з Асоціацією міст України місто Коростень в 2017 році стало учасником проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». 
Нагадаємо, що 18-19 червня Асоціація міст України в Києві проводить ХIV Український муніципальний форум.
Світлана Прокоф’єва, консультант з комунікацій АМУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...