Івана Купала 2018: як зустрічають найзагадковішу ніч українці

Івана Купала 2018: як зустрічають найзагадковішу ніч українці, Олександр Сукач

В ніч з 6 на 7 липня традиційно відзначають народно-християнське свято східних слов'ян день Івана Купала. Воно присвячене літньому сонцестоянню і піку розквіту природи.

Слов'яни вірили, що в ніч на Купала не можна було спати, щось віддавати з дому або позичати гроші, брати в руки знайдені монети і речі.

Крім того, не можна було не прийти до купальського вогнища - за це жінку могли записати в відьми.

В ніч з 6 на 7 липня, дівчата ворожать на виконання бажань. Слов'яни вірили, що все, загадане в цю ніч, підлягає обов'язковій реалізації. Вважалося, що саме в цю ніч іде підйом тимчасової хвилі у всіх точках. Тому бажання, загадані в купальську ніч, обов'язково повинні збутися.

У Купальську ніч також було обов'язково стрибнути через вогонь, тому що вважалося, що він освячується прямо від космічних сил і очищає від будь-якого негативу.

З вогнищами пов'язані і інші ритуали. Наприклад, хороводи навколо багаття, приношення дарів вогню. Можна кинути в нього кілька зерен пшениці як пожертвування для того, щоб вродив хороший урожай пшениці.

У Купальську ніч, біля багаття, в іншому місці або навіть вдома, можна 7 разів вимовити таку формулу: "Трава вище землі, а я - вище трави".

vchaspik.ua
ІванаКупала дівчата ворожіння християнськесвято
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі