• Головна
  • Перерахунок за газ: як новоград-волинцю не платити за паливо за тимчасового не проживання в квартирі?
16:29, 17 липня 2018 р.
Надійне джерело

Перерахунок за газ: як новоград-волинцю не платити за паливо за тимчасового не проживання в квартирі?

Плата за газ

Плата за газ

Споживачі мають право провести перерахунок вартості газу, якщо в квартирі тимчасово ніхто не проживав.

Правила оплати спожитого палива прописані в Кодексі газорозподільних систем (КГС).

Сайт міста Новограда-Волинського 04141.com.ua повідомляє, як провести перерахунок за природне паливо і знизити вартість газопостачання в період тимчасового не проживання в квартирі.

Плата за природне паливо нараховується залежно від наявності в житловому приміщенні приладу обліку газу.

При наявності в квартирі індивідуального газового лічильника, споживачам слід щомісяця передавати показання квартирного приладу обліку. Так, якщо тимчасово в квартирі ніхто не проживає, слід повідомити показання приладу обліку - якщо за розрахунковий місяць обсяги споживання газу не змінилися, то сума до оплати в квитанції за газ нараховуватися не буде.

Якщо вартість газу розраховується за показниками будинкового газового лічильника або за нормами споживання, то щоб не платити за газ, слід повідомити компанію про тимчасове не проживання осіб в квартирі. У ст.4. п. 3 КГС прописано: «У разі тимчасового не проживання зареєстрованих на об'єкті осіб споживач (або уповноважена ним особа) повинен своєчасно, але не пізніше ніж у місячний термін повідомити про це операторам газорозподільних систем і пред'явити документи, що підтверджують відсутність зареєстрованої особи».

Які документи необхідно пред'явити споживачу для проведення перерахунку

Щоб не платити за газопостачання житлового приміщення, споживачам слід пред'явити наступні документи:

1. Заявe на проведення перерахунку вартості газу в зв'язку з тимчасовим не проживання зареєстрованих осіб в квартирі.

2. Документ, який підтверджує тимчасове не проживання осіб в квартирі, наприклад довідка про перебування:

на лікуванні;

на військовій службі;

у відрядженні;

за кордоном (з офіційним перекладом на українську мову);

в місцях позбавлення волі;

довідка про тимчасове проживання в іншому місці - видається ОСББ за місцем тимчасового проживання.

Документ повинен підтверджувати строк не проживання до 6-ти місяців. Якщо споживачі не живуть в квартирі довше, то таку довідку слід надати повторно - через 6 місяців.

3. Документи, що підтверджують право на квартиру.

4. Паспорт та ідентифікаційний код власника квартири.

На підставі зазначених документів проводиться перерахунок вартості послуги з газопостачання в період тимчасового не проживання зареєстрованих осіб.

Як проінформувати компанію про тимчасове не проживання

Якщо вартість газу нараховується за нормами споживання, то подати пакет документів можна, як до настання періоду, коли в квартирі не будуть проживати мешканці, так і після його завершення. Інформацію необхідно подати протягом місяця, після періоду, коли в квартирі ніхто не проживав.

При наявності в багатоквартирному будинку загальнобудинкового лічильника газу, повідомити про тимчасове не проживання слід заздалегідь. «Для цього потрібно до 25-го числа місяця, що передує розрахунковому, подати заяву і необхідні документи. На підставі наданих документів буде зменшено кількість осіб для нарахувань. Після закінчення терміну тимчасового не проживання зареєстрованої особи необхідно підтвердити це довідкою з місця фактичного перебування особи терміном не більше шести місяців. Провести перерахунок вартості спожитого газу в будинках з загальнобудинковими лічильниками за попередні місяці неможливо.

При проведенні перерахунку, буде нарахована вартість послуги газопостачання на одну особу. В КГС значиться: «Якщо по об'єкту споживача будуть відсутні зареєстровані особи і не буде, в установленому законом порядку, припинено розподіл природного газу, обсяг спожитого природного газу нараховується, виходячи з розрахунку на одну людину». Так, щоб повністю не платити за газ, якщо в квартирі ніхто не живе, слід звернутися в компанію і написати заяву на тимчасове припинення газопостачання в житлове приміщення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, звичайно, Україні потрібна єдина незалежна церква
74,3%
Ні, мене влаштовує нинішній поділ
21,8%
Я не православний, мені все одно
3,9%
#Новоград #газ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...