17:03, 1 серпня 2018 р.
У Новограді-Волинському робоча група опрацьовує механізм контролю якості питної води
1 серпня 2018 року у конференц-залі міської ради під головуванням першого заступника міського голови Сергія Колотова відбулося засідання комісії з питань обстеження підприємств питного водопостачання, пунктів розливу питної води, громадських джерел децентралізованого водопостачання, очисних споруд каналізації, місць видалення та утилізації твердих побутових відходів. Мета зустрічі: опрацювати механізм контролю якості питної води у місті, в тому числі у бюветах, громадських та безгосподарських криницях та джерелах.
Одним із факторів погіршення якості питної води є відсутність централізованого каналізування околиць міста. Гострою є ситуація із необлаштованими згідно санітарних норм вигрібними ямами в приватному секторі. Міська влада намагається вирішити дану проблему в межах фінансової спроможності місцевого бюджету. Так, виготовлено проектно-кошторисну документацію на каналізування декількох мікрорайонів Новограда-Волинського, однак вартість виконання робіт сягає десятків мільйонів гривень. Між тим, при наявності коштів, будівництво мереж водовідведення поступово відбуватиметься згідно розроблених проектів.
Під час засідання комісії учасники обговорили необхідність посилення контролю якості питної води у місті. Так, крім систематичного забору води для аналізу, яка постачається населенню комунальним підприємством Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», має здійснюватися періодичний контроль питної води у криницях та джерелах загального користування Новоград-Волинським відділом лабораторних досліджень державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України». Завідувачка установи Людмила Прохор відмітила, що це можливо зробити лише за рахунок водокористувачів.
Начальник відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Ігор Патюк повідомив, що у Новограді-Волинському є 14 безгосподарських криниць. В свою чергу заступник міського голови Анатолій Легенчук доручив вивчити питання можливості прийняття безгосподарських криниць у комунальну власність міста задля їх обслуговування.
Крім того, в межах Новограда-Волинського є 12 громадських криниць, що розташовуються на територіях ОСББ. Враховуючи вищезазначену інформацію, комісія рекомендує керівникам ОСББ провести аналіз води в таких криницях і в разі виявлення відхилень від норм, провести дезінфекцію.
Наостанок перший заступник міського голови Сергій Колотов наголосив, що всі учасники робочої групи до наступного засідання, яке планується у вересні, повинні відпрацювати дієву модель контролю якості питної води у місті та представити конкретні пропозиції.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
11:58, Вчора
81
08:05, 7 листопада
13:29, 4 листопада
29
live comments feed...