• Головна
  • Актуально: Скільки часу залишилося новоградцям для встановлення індивідуального лічильника газу? І чи компенсують витрати на його установку
11:35, 7 серпня 2018 р.

Актуально: Скільки часу залишилося новоградцям для встановлення індивідуального лічильника газу? І чи компенсують витрати на його установку

Лічильник обліку газу

Лічильник обліку газу

Споживачам компенсують витрати на установку лічильника газу в квартирі.

У нинішньому році діє Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» №3533-17, редакція від 20.01.2018, в якому прописані правила оснащення житлового приміщення індивідуальними приладами обліку природного палива.

Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua інформує про правила установки газового лічильника в житлових приміщеннях.

У законі прописано, що повний комерційний облік природного палива повинен забезпечуватися шляхом встановлення індивідуальних приладів обліку в житлових приміщеннях. Компанії-постачальники газу мають оснастити житло, де використовується енергоресурс тільки для приготування їжі, до 1 січня 2021 року.

У грудні 2017 року народні депутати України внесли зміни в закон, і заборонили газопостачальним компаніям встановлювати будинкові прилади обліку газу. У документі передбачена можливість установки загальнобудинкового газового лічильника за згодою співвласників багатоквартирного будинку. Мешканці будинку повинні провести збори і прийняти рішення по оснащенню будинки приладом обліку газу.

У ч. 3 ст.2 закону зазначено, що вводити в експлуатацію новобудови або реконструйовані житлові будинки з системою газопостачання дозволено при наявності вузлів обліку природного палива.

Виплати компенсації за оснащення житла газовим лічильником

Українці мають право встановити в житловому приміщенні лічильник природного палива за свої гроші з наступною компенсацією витрат за рахунок коштів, які вони сплачують за тарифом на розподіл природного палива. «Порядок і розміри компенсації витрат на придбання і встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів палива - фізичних осіб, встановлюються Кабінетом Міністрів України», - прописано в законі.

Отримати компенсацію вправі побутові споживачі, які оснастять своє житло протягом 2018 року. Термін виплат - 12 місяців.

В яких випадках газопостачальні компанії вправі відключити газ споживачам

Компанії, які постачають газ в житлові приміщення, має право припинити газопостачання з 1 січня 2021 роки, якщо споживач відмовився від установки індивідуального приладу обліку енергоресурсу.

Якщо постачальник газу зі своєї вини не встановив газовий лічильник до затвердженого терміну, припиняти поставки газу в житлові приміщення заборонено. Сума до оплати спожитого рази, в такій ситуації, буде розраховуватися за нормами споживання енергоресурсу.

Також заборонено відключати газ в багатоквартирному будинку, якщо співвласники відмовилися від установки загальнобудинкового приладу обліку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...