• Головна
  • Сьогодні - День Державного Прапора: історія та традиції свята
09:50, 23 серпня 2018 р.

Сьогодні - День Державного Прапора: історія та традиції свята

Сьогодні - День Державного Прапора: історія та традиції свята

Крилатий вітер розвіває стяг –

Блакить із золотом на нім переплелися,

Наш прапор майорить неначе птах:

Народ не вмер й нікому не скорився!

Світлана Коробова

Прапор є одним з головних символів державності. Тому для нас, як для громадян молодої та перспективної країни, День Державного прапора є одним з головних свят року.

Як з'явився наш двоколірний стяг і які секрети він таїть, чому День Державного прапора України припадає на 23 серпня і як найкраще відзначити цю важливу дату, вам розповість 04141.com.ua.

Вперше поєднання жовтого і блакитного кольорів на території сучасної України з'явилося на гербі Київської держави в XIV столітті, після чого воно в буквальному сенсі захопило герби міст, княжих і інших знатних родів по всіх землях Русі-України. А багатьом пізніше цю традицію перехопили борці за незалежність України, - козаки, - використовуючи ці кольори в своїх прапорах і хоругвах.

А застосовувати жовто-блакитний стяг як державний прапор в 1848 почали мешканці Галичини. Під час української революції 1917-1921 років «тренд» підхопила Українська Народна Республіка (УНР) і Українська Держава (Другий Гетьманат). А в 1991 році після розвалу СРСР синьо-жовте полотнище почали використовувати в якості прапора Незалежної України.

Фактичний статус державного символу наш прапор отримав 18 вересня 1991 року і утвердився в ньому 28 лютого 1992 року В указі «Про затвердження державним прапором Національного прапора».

Сьогодні - День Державного Прапора: історія та традиції свята, фото-1

Це цікаво: Спочатку День Державного прапора України відзначали тільки на місцевому рівні. Його святкували виключно в Києві 24 серпня, так як в цей день в 1990 році синьо-жовтий стяг вперше був піднятий над міською мерією. Святкування змістилося через те, що 23 серпня 1991 група народних депутатів внесла біколор в сесійний зал Верховної Ради.

Традицію відзначати День прапора на офіційному рівні закріпив указ другого Президента України Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. Додатково її підкріпив указ третього Президента - Віктора Ющенка «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987». Метою торжества є «... вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної сімволікі незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних сімволів України ...».

Незважаючи на офіційно затверджений порядок кольорів, протягом усіх років Незалежності України піднімається питання про повернення оригінального стяга. Справа в тому, що істинний прапор України був саме «жовто-блакитним», а не «синьо-жовтим». Причиною перевороту стяга був наступ більшовиків.

Це цікаво: Традиція перевертати державний прапор поширена по всьому світу. До неї вдаються, коли на країну обрушуються природні і соціальні катаклізми, війни та інші серйозні потрясіння. Після прапор повертають в нормальне положення.

Ось так під час навали «червоної чуми» український біколор був перевернутий, а при розпаді Радянського Союзу перевернути його назад чомусь забули. Багато в цьому бачать злий умисел. Адже, всупереч тлумачення символіки прапора «синє небо - жовті колоски», наш прапор символізує два головних природних початки Вогонь (чоловік) і Воду (жінка). А його правильне розташування відображає природну симетрію цих стихій. Іншими словами, розташування жовтого над синім означає божественну гармонію злиття Неба і Землі, чоловічого і жіночого, твердого та гнучкого, що, в свою чергу, забезпечує розвиток, добробут і щастя. Відповідно, через дисбаланс, внесеного «неправильним» державним прапором, про порядок і гармонії в нашій країні нам доводиться тільки мріяти.

За традицією День Державного прапора України відзначають комплексом офіційних заходів.

Це цікаво: По-іспанськи «прапор» буде «bandera». Відповідно «прапор України» перекладається, як «bandera de Ucrania».

Нарешті, долучитися до святкування і створити відповідний настрій 23 серпня не важко: потрібно одягнути жовто-блакитний одяг (як варіант - вишиванку) і вивісити в вікні державний прапор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День #прапор #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...