Допомога по догляду за дитиною: Рада готує важливі зміни

Верховна Рада планує відновити соціальні гарантії для сімей з маленькими дітьми. Про це йдеться в  проекті Постанови ВР  «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету міністрів України щодо відновлення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

Так, якщо депутати підтримають цю ініціативу, уряд повинен буде розробити законопроект, відповідно до якого порядок, підстави та розмір виплат будуть такими ж, як в 2014 році - до скасування цієї соцгарантії законом №1166-VII від 27.03.2014г .

«Поновлення виплати допомоги до трирічного віку, особливо в умовах зростання валового внутрішнього продукту України, має відновити відповідні конституційні гарантії громадянам України, створити сприятливі умови для догляду за новонародженими дітьми, матеріально підтримати сім'ї, сприяти зростанню народжуваності в Україні, що надзвичайно актуально в умовах глибокого демографічної кризи»,  - наголошується в пояснювальній записці.

Автор проекту постанови нардеп Юрій Мірошниченко пропонує, щоб право на допомогу до досягнення дитиною трирічного віку мав один з батьків, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично доглядає за малюком. 

Кошти будуть виплачуватися на кожну народжену (усиновлену, взяту під опіку) дитину, незалежно від їх кількості в сім'ї.

Парламентарій підкреслює, що в законі має бути чітко визначений повний список документів, які заявник зобов'язаний подати до компетентного органу для отримання допомоги, а також вичерпний перелік підстав для припинення виплат.

«Розмір допомоги повинен бути визначений таким чином, щоб разом з іншими доходами сім'ї одержувача допомоги забезпечити прожитковий мінімум всіх членів цієї родини».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі