• Головна
  • У Новограді-Волинському відбулись урочистості з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана
16:30, 1 жовтня 2018 р.

У Новограді-Волинському відбулись урочистості з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

У Новограді-Волинському відбулись урочистості з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Відтак, і в Новограді-Волинському відбулося урочисте відзначення цієї дати. 1 жовтня 2018 року у міському Палаці культури імені Лесі Українки відбулись урочистості. На свято завітали міський голова Віктор Весельський, заступник міського голови Оксана Гвозденко, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ, заступник директора - начальник управління соціального захисту, праці та фінансового забезпечення департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Надія Шатило, начальник відділу культури і туризму міської ради Лариса Заєць, а також голова комісії з питань припинення діяльності Новоград-Волинського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Житомирській області Оксана Плохотюк.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана з вітальною промовою виступив міський голова Віктор Весельський, який зокрема зазначив: «У Новограді-Волинському здійснює свою діяльність міська організація ветеранів, головною метою діяльності ветеранської організації є сприяння забезпеченню соціальної справедливості, пріоритету загальнолюдських цінностей, всебічний захист законних прав, соціальних, економічних, вікових та інших інтересів її членів. На 2018 рік на фінансування статутної діяльності організації з міського бюджету передбачено 100 000 грн, профінансовано 80 392,83 грн. Міська організація ветеранів спільно з органами місцевого самоврядування брала участь у проведенні загальноміських заходів. Члени первинних ветеранських організацій надавали волонтерську допомогу хворим та одиноким ветеранам війни. Спільно з представниками органів місцевої влади проводились привітання на дому та в засобах масової інформації ветеранів з 90-річним, 95-тирічним і 100-річним ювілеями від дня народження та відповідно до Положення про надання разової грошової допомоги громадянам, затвердженого рішенням міської ради, їм виплачена матеріальна допомога в розмірі 500 грн. кожному».

Очільник міста висловив подяку голові міської організації ветеранів Василю Парфьонову та членам міської організації ветеранів за активну громадську позицію і патріотичне виховання молодого покоління, а також з нагоди свята побажав усім міцного здоров’я, довголіття, злагоди та усіляких гараздів.

Музичними вітаннями зі святом людей поважного віку привітали муніципальний духовий оркестр (керівник – Олег Гурбан), вокальний ансамбль «Осінь» територіального Центру соціального обслуговування населення (керівник – Тетяна Шевченко), ансамбль скрипалів старших класів Школи мистецтв (керівник – Лілія Полтавченко), вокальний ансамбль «Віра» (керівник – Галина Кучинська), Людмила Обезюк, Валерій Гладунов. Валентина Шавловська та Валентин Ольшевський.

Свої поетичні рядки подарувала присутнім наймолодша учасниця концерту Наталочка Марчевська. Гарного веселого настрою додали присутнім виступи народного дитячого хореографічного ансамблю «Веселка» (керівник – Катерина Рудакова) та ансамблю естрадного танцю «Шакті» (керівник – Ольга Захарова).

Довідково:

На обліку в міській організації ветеранів перебуває 8 841 чол., в тому числі 408 учасників війни, 435 членів сім’ї загиблих, 478 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 310 учасників бойових дій, 3 330 ветеранів праці та 3 880 осіб похилого віку та громадян інших категорій.

До складу міської організації ветеранів входять первинні організації ветеранів ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш», ПАТ «Укрпошта», ПАТ «Укртелеком», КП «Новоград-Волинськжитлосервіс», ОСББ «Мікрорайон «Зелені», інших підприємств та установ.

На обслуговуванні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради перебуває 1 542 підопічних, а саме:

- у відділенні денного перебування обслуговується 735 підопічних. Щоденно надаються послуги з профілактичного масажу, лікувальної фізкультури, проводяться заняття з трудової адаптації. Функціонує Університет ІІІ віку на базі якого працює «Факультет інформаційних технологій». На сьогоднішній день сертифікати отримало 98 слухачів Університету. Діють гуртки: «Коло друзів», «Ентузіаст», «Прикладне мистецтво». Постійно проводять різні заходи: до Дня закоханих, Міжнародного жіночого дня, Дня гумору, тематичні заходи - до Чорнобильської трагедії, Дня пам’яті та примирення;

- на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома знаходиться 549 підопічних, яких обслуговує 48 соціальних робітників. Надаються платні послуги для 99 підопічних, на обслуговуванні знаходяться 77 ліжкових хворих з 5 групою рухової активності, в резерві – 44 потребуючих;

- на обслуговуванні у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги знаходиться 258 підопічних. Постійно здійснюється видача продуктових наборів та вживаного одягу по заявам підопічних, та до свят: Міжнародного дня людей похилого віку, Дня інваліда, Великодня, 9 травня.

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, потрібно повернути історичну назву місту Звягель
35,2%
Ні, потрібно залишити Новоград-Волинський
62,8%
Мені байдуже
2,1%
#Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...