• Головна
  • Городницький монастир подав на Верховну Раду до суду через томос
21:28, 6 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Городницький монастир подав на Верховну Раду до суду через томос

Городницький монастир подав на Верховну Раду до суду через томос

У розпорядженні ЗМІ виявилися позови до суду з боку двох релігійних громад: Городницького Свято-Георгіївського чоловічого монастиря Новоград-Волинський район) і громади при храмі ім. Миколи Бердянської єпархії. Відповідачем по обом позовами виступає Верховна Рада України.

За аналогією з недавнім позовом проти Петра Порошенка з боку "Неурядової організації Верховенство права", суттю однотипних позовів є оспорювання права парламенту звертатися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію для українського православ'я.

"Вважаємо постанову (прийняту 19 квітня 2018 роки) протиправною за наступними обставинами ... Питання, з якого прийнято постанову, є винятково питанням церковного устрою і управління. А по ч.3 ст.35 Конституції України церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави", - йдеться в позовній заяві Свято-Георгіївського монастиря.

Також там зазначається, що внутрішній порядок управління УПЦ не передбачає участі в ньому держави, "проте, держава в особі відповідача (Верховної Ради - Авт.) відкрито і грубо втручається в традиції і внутрішні установки УПЦ".

У другій позовній заяві Бердянської громади наводяться деякі приклади з діяльності Євросуду з прав людини, зокрема, SAS versus (проти) France, в якому ЄСПЛ визнав за державою право лише на надання непрямого впливу на питання релігії, коли втручання відбувається лише непрямим чином і в інтересах безпеки всього суспільства. У позовних заявах зазначається, що Городницький чоловічий монастир і віруючі з Бердянська вимагають визнати протиправним і скасувати постанову Ради про звернення до Варфоломія.

Городницький монастир подав на Верховну Раду до суду через томос, фото-1
Городницький монастир подав на Верховну Раду до суду через томос, фото-2
Городницький монастир подав на Верховну Раду до суду через томос, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, потрібно повернути історичну назву місту Звягель
35,2%
Ні, потрібно залишити Новоград-Волинський
62,8%
Мені байдуже
2,1%
#Новоград-Волинський #Городниця #монастир #томос #суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...