• Головна
  • Піднестися над буденністю. Про Велику Україну говорили житомиряни з відомим політиком Романом Безсмертним
16:57, 5 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Піднестися над буденністю. Про Велику Україну говорили житомиряни з відомим політиком Романом Безсмертним

Піднестися над буденністю. Про Велику Україну говорили житомиряни з відомим політиком Романом Безсмертним

Незвично, вдумливо, переконливо – мабуть так можна охарактеризувати дискусію «Велика Україна можлива!», що відбулася в неділю, 4 листопада, в Житомирі. Ініціатором таких дискусій є відомий політик і дипломат Роман Безсмертний. Наприкінці травня він оголосив про намір балотуватися в президенти, і з того часу їздить країною, зустрічаючись з людьми. Говорить, що немає іншої політики, крім політики діалогу з суспільством. Безсмертний вже отримав від журналістів характеристику «кандидат розумних». Зізнаємося, що дискусія про Велику Україну дуже відрізнялася від того «продукту», який пропонують громадянам більшість політиків.

Велика мрія, щоб піднятися над буденністю

Ідея Великої України з’явилася не на порожньому місці. Роман Безсмертний, історик за освітою, говорить, що об’їхав за останні місяці чимало міст і містечок. І суспільний запит на об’єднавчу ідею, яка б дала сили та енергіюдолати труднощі відчувається скрізь. Велика Україна і є такою ідеєю, на яку ми маємо повне право претендувати, - говорить Безсмертний

«З усіх сторін в України сусіди, які з давніх часів заявляли про свою велич: на заході - Річ Посполита, Велика Румунія, Велика Угорщина, на півночі - Велике князівство Литовське, на сході - «Русскій мір», на півдні – Велика Османська імперія. А хто ми? Ми весь час живемо в стані меншовартості, не розуміючи своєї ролі, а насправді українці зіграли величезну роль в становленні тих держав.Ми не можемо більше грузнути у дрібницях. Нам треба велику мрію, яка дасть сили піднятися над буденними негараздами. Такою ідеєю має бути Велика Україна», - переконаний Роман Безсмертний.

Він наводить цікавий історичний факт: Велика Польща «від моря до моря», якою так марять наші західні сусіди, існувала всього лише короткий період. Але до сьогодні вона є для поляків орієнтиром і ліхтарем, який веде їх. Такий «ліхтар» потрібен і нам. При чому, мова не йде про територіальну експансію – йдеться про творення єдиної родини всіх українців світу, «Україна є всюди, де є українець».

«Створення Великої України є завданням нашого покоління. Маємо отримати від нащадків вдячність за передану їм державу, а не претензію за розбазарені землі», - наголосив Безсмертний.

Війна, корупція, тарифи – спільна основа

Мабуть, дискусія в Житомирі не стала виключенням: майбутнього кандидата в президенти запитували про війну, тарифи, корупцію, яка роз’їдає тіло держави – і чи вдасться в цих умовах будувати Велику Україну?

За словами Романа Безсмертного, всі названі явища (як і багато інших негативних явищ суспільного життя) мають спільну основу. Це – кволість та інституційна неспроможність держави вирішувати проблеми людей. Держава давно ізолювалася від суспільства, її органи працюють на забезпечення власних потреб та інтересів, а людина займається самовиживанням.

«Між людиною та державою утворилася прірва, - констатує Безсмертний. Вона проявляється у всьому, навіть у війни. Воює суспільство, а держава офіційно ні, навіть приторговує з агресором».

Це – результат викривлення цінностей, на які спирається сучасна українська політика. На думку Романа Безсмертного, щось полагодити чи реформувати тут вже не вийде – необхідно повністю перезасновувати державу.

Найбільша цінність Великої України

Інструментом такого перезаснування Роман Безсмертний бачить прийняття нової Конституції, центральне місце в якій буде відведено правам та інтересам людини. Він сам, один з авторів чинної Конституції, каже, що вона приймалася в інших умовах і на сьогодні «застаріла». За понад 20 років, що минули з її прийняття, суспільство набагато випередило державу в своєму розвитку. І вимагає іншого ставлення до себе.

«Ми маємо повернути державу до її основної мети – служити потребам та інтересам людини», - наголошує Безсмертний . – Людина є найбільшою цінністю Великої України».

Через цю призму він пояснює, чому не буде співпрацювати ні з Порошенко, ні з Тимошенко.

«Для Порошенко основним є гроші, для Тимошенко – влада. А для мене – людина. У нас надто різні цінності, щоб можна було знайти спільну мову», - відповів Безсмертний.

Дискусія з політиком проходила надзвичайно активно – учасники ставили багато запитань через мікрофон і передавали записки. Це свідчить, що українці потребують серйозної живої розмови, а не гречки та тушонки, за допомогою яких багато кандидатів ведуть свій «діалог» з людьми.

Роман Безсмертнийпідкреслив, що політика не може бути лише в телевізорі, без безпосереднього спілкування. «Хай вони рахують рейтинги, а я буду їздити країною, спілкуватися з людьми. Результат побачимо», - підсумував він.

На всі питання відповісти не вдалося через брак часу, але головний імпульс, судячи з кількості оплесків, житомиряни отримали. Велика Україна можлива і ми здатні її збудувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #Роман #Безсмертний #політик #кандидат #громада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...