• Головна
  • Субсидія або пільга: що економить більше коштів?
15:57, 21 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Субсидія або пільга: що економить більше коштів?

Субсидія або пільга: що економить більше коштів?

Які категорії громадян мають право на субсидії або пільги і як розрахувати, що заощадить більше коштів.

Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua повідомляє, що держава надає українським сім'ям право вибирати, чим користуватися - субсидією або пільгою - в період опалювального сезону. Про це сказано на урядовому порталі, де зібрана вся інформація про комунальні тарифи, субсидії та інших пов'язаних з житлово-комунальними послугами питаннях.

«Якщо сім'я має право на субсидію, але її розмір невеликий, і доцільніше платити за комунальні послуги з урахуванням пільги, то необхідно подати заяву в органи соцзахисту про припинення надання субсидії», - йдеться в повідомленні на офіційному сайті.

Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua розібрався, в чому ж різниця між субсидією і пільгою і що вигідніше використовувати різним категоріям громадян.

Пільга і субсидія: в чому різниця

Субсидія - це певна сума, яку виплачує держава для підтримки малозабезпечених сімей або нерентабельних, але соціально значущих підприємств. Найчастіше під субсидією мауть на увазі тимчасову фінансову допомогу на період зниження доходів суб'єкта.

Пільга - фіксована знижка на оплату житлово-комунальних послуг, доступна людям особливого статусу. На відміну від субсидій, пільга - постійна форма державної підтримки.

При наявності субсидії в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг вказується вся сума, але частина її виплачує держава. У разі пільг в квитанції вказується сума вже з урахуванням фіксованої знижки.

Хто має право на субсидію

Відповідно до постанови Кабміну №329 від 27 квітня 2018 року, подати заяву на субсидію може кожен громадянин України, який потребує соціальної допомоги. Кому і в якому розмірі призначати субсидію, вирішує відділ в органах соціального забезпечення. Споживач може самостійно визначити, має він право на субсидію, скориставшись формулою.

Спочатку потрібно розрахувати середній дохід на людину в сім'ї. Для цього сукупний місячний дохід, враховуючи всі зарплати, пенсії і соцвиплати, необхідно поділити на кількість всіх, хто проживає в квартирі. Отриману суму розділити на 1777 (прожитковий мінімум), потім розділити на коефіцієнт 2. Те, що вийшло, потрібно помножити на 15. Отриманий в результаті результат - це обов'язковий відсоток платежу.

Помножимо цей відсоток на сукупний сімейний дохід, отримаємо суму обов'язкового платежу - тобто те, скільки сім'я повинна сплачувати за комунальні послуги в місяць. Якщо сім'я платить більше цієї суми, значить вона має право на субсидію.

Розберемося на прикладі. Сім'я складається з трьох осіб - чоловіка, дружини і дитини. Сукупний місячний дохід складається з зарплати чоловіка 10 000 грн, допомоги на дитину 860 грн і становить 10 860 грн. Подружжя з дитиною живуть в однокімнатній квартирі і платять за комунальні послуги 2000 грн.

За наведеною вище формулою вважаємо: 10 860 ділимо на кількість членів сім'ї, суму, ділимо на прожитковий мінімум, потім на коефіцієнт 2 і множимо на 15. Виходить 15,27%. Помноживши на сукупний дохід сім'ї, отримуємо 1 659 грн - саме стільки сім'я повинна сплачувати за комунальні послуги. Так як сума ЖКП становить 2000 грн, то держава повинна надати субсидію в розмірі 342 грн.

Хто має право на пільгу

Пільгові категорії громадян України затверджені законодавчо. Правила надання пільг встановленні законами. Визначено такі категорії пільговиків, які можуть скористатися правом на знижку,%:

- люди, які отримали інвалідність на війні (100);

- люди з особливими трудовими заслугами (100);

- учасники бойових дій (75);

- жертви нацистських переслідувань (від 50 до 100);

- учасники війни (знижка 50);

- члени сімей загиблих ветеранів війни (50);

- ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС (50);

- діти війни (25).

Як випливає з постанови Кабміну №389 від 4 червня 2015 року, одержувачами пільг можуть бути тільки ті українці, величина доходу яких дає право на податкову соціальну пільгу, - 2470 грн в 2018 році.

Що вигідніше

При виборі оптимальної соціальної допомоги слід враховувати, що ситуація залежить від багатьох складових. субсидія надається на соціальні нормативи, виходячи з 48,8 кв. м на людину, а пільга - з 31,5. Звідси випливає, що субсидія поширюється на більшу кількість квадратних метрів, тому нею вигідніше користуватися в період опалювального сезону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...