• Головна
  • Сесія 14.12.2018: Грубий фарс чи черговий "пшик" за кошти новоград-волинців
16:58, 12 грудня 2018 р.

Сесія 14.12.2018: Грубий фарс чи черговий "пшик" за кошти новоград-волинців

Конституція України

Конституція України

10 грудня 2018 року мала б розпочати свою роботу позачергова 28-ма сесія міської ради сьомого скликання, яка не відбулася в зв’язку з відсутністю необхідної кількості депутатів. На розгляд якої було внесено питання «Про дострокове припинення повноважень міського голови Весельського В.Л.»

14 січня 2018 року група депутатів Новоград-Волинської міської ради планує розпочати роботу сесії та розглянути вказане сумнозвісне питання.

У редакції сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua, з власних перевірених джерел, опинився проект рішення Новоград-Волинської міської ради "Про дострокове припинення повноважень міського голови Весельського В.Л.". (на час написання статті на офіційному сайті воно опубліковано не було). Він дає змогу проаналізувати та спрогнозувати на майбутнє події, які відбуватимуться в міській раді, місті в цілому, які безпосередньо стосуватимуться кожного новоград-волиця - платника податків.

Отже, в результативній частині вказаного рішення вказано (п.1)

Достроково припинити повноваження Новоград-Волинського міського голови Весельського В.Л. на підставі протоколу лічильної комісії з таємного голосування.

Пунктом 2, як можна було передбачити, передача повноважень міського голови секретарю міської ради, інші пункти скоріш технічні.

А чим же рада обґрунтовує вказане рішення? Серед цих підстав рішення міської ради від 06.11.2018 року No600 "Про звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради у 2018 році, протокольні висновки постійних комісій.

А чи достатньо обґрунтоване буде рішення про дострокове припинення повноважень міського голови та чи не перетвориться воно в черговий фарс з плачевними наслідками для міста, які стосуватимуться "кишені" кожного платника податків у місті?

Слід зазначити, що чинним законодавством України чітко визначені правові підстави припинення повноважень міського голови, які перелічені в ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Повноваження міського голови, вважаються достроково припиненими у разі: його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; припинення його громадянства; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; відкликання з посади за народною ініціативою; визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; його смерті.

На жодну з вказаних норм у проекті рішення Новоград-Волинської міської ради "Про дострокове припинення повноважень міського голови Весельського В.Л." не посилаються, у зв'язку з відсутністю таких фактів.

Також, повноваження можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Ого-го-го депутати! Де факти, що Вельський порушив "Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечив здійснення наданих йому повноважень"? Наведіть, хоча б один юридично встановлений факт чи їх сукупність. Де вони в проекті? Народна ініціатива теж має на чомусь грунтуватися, судова практика з цього питання теж не однозначна.

Проводячи аналогію з ситуацією з Пономаренко О.А., не мине й кілька місяців, як чинний міський голова поновиться на посаді в судовому порядку.

Які докази наводитиме представник міської ради у суді? Скріни від 1-го до (скільки їх вже там?) з хештегом #перезавантаження з Фейсбуку?

З ким тоді та як ділитиметься "мерське крісло"? В яке протистояння буде втягнуто місто? З чиєї кишені будуть виплачувати "мерську" зарплатню за період вимушеного прогулу? І скільки це коштуватиме платникам податків?

Лише з тривогою можна спостерігати за даною ситуацією. Дайте відповідь! Кому потрібна ця анархія? Хочете перезавантаження? Ініціюйте процедуру дострокового розпуску міської ради. Повірте, народ Вас перезавантажить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, вимагали і мені доводилося платити "хабар" поліцейським
33,1%
Так, я платив поліцейським у якості "заохочення" за їх роботу
7,2%
Так, я давав поліцейським "матеріальну допомогу" (на бензин, папір)
15,1%
Ні, поліцейські у мене ніколи не вимагали "хабарів"
28,1%
Ні, я ніколи не давав поліції жодних коштів, навіть в якості "матеріальної допомоги"
16,5%
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...