Сесія 14.12.2018: Грубий фарс чи черговий "пшик" за кошти новоград-волинців

Конституція України

10 грудня 2018 року мала б розпочати свою роботу позачергова 28-ма сесія міської ради сьомого скликання, яка не відбулася в зв’язку з відсутністю необхідної кількості депутатів. На розгляд якої було внесено питання «Про дострокове припинення повноважень міського голови Весельського В.Л.»

14 січня 2018 року група депутатів Новоград-Волинської міської ради планує розпочати роботу сесії та розглянути вказане сумнозвісне питання.

У редакції сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua, з власних перевірених джерел, опинився проект рішення Новоград-Волинської міської ради "Про дострокове припинення повноважень міського голови Весельського В.Л.". (на час написання статті на офіційному сайті воно опубліковано не було). Він дає змогу проаналізувати та спрогнозувати на майбутнє події, які відбуватимуться в міській раді, місті в цілому, які безпосередньо стосуватимуться кожного новоград-волиця - платника податків.

Отже, в результативній частині вказаного рішення вказано (п.1)

Достроково припинити повноваження Новоград-Волинського міського голови Весельського В.Л. на підставі протоколу лічильної комісії з таємного голосування.

Пунктом 2, як можна було передбачити, передача повноважень міського голови секретарю міської ради, інші пункти скоріш технічні.

А чим же рада обґрунтовує вказане рішення? Серед цих підстав рішення міської ради від 06.11.2018 року No600 "Про звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради у 2018 році, протокольні висновки постійних комісій.

А чи достатньо обґрунтоване буде рішення про дострокове припинення повноважень міського голови та чи не перетвориться воно в черговий фарс з плачевними наслідками для міста, які стосуватимуться "кишені" кожного платника податків у місті?

Слід зазначити, що чинним законодавством України чітко визначені правові підстави припинення повноважень міського голови, які перелічені в ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Повноваження міського голови, вважаються достроково припиненими у разі: його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; припинення його громадянства; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; відкликання з посади за народною ініціативою; визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; його смерті.

На жодну з вказаних норм у проекті рішення Новоград-Волинської міської ради "Про дострокове припинення повноважень міського голови Весельського В.Л." не посилаються, у зв'язку з відсутністю таких фактів.

Також, повноваження можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Ого-го-го депутати! Де факти, що Вельський порушив "Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечив здійснення наданих йому повноважень"? Наведіть, хоча б один юридично встановлений факт чи їх сукупність. Де вони в проекті? Народна ініціатива теж має на чомусь грунтуватися, судова практика з цього питання теж не однозначна.

Проводячи аналогію з ситуацією з Пономаренко О.А., не мине й кілька місяців, як чинний міський голова поновиться на посаді в судовому порядку.

Які докази наводитиме представник міської ради у суді? Скріни від 1-го до (скільки їх вже там?) з хештегом #перезавантаження з Фейсбуку?

З ким тоді та як ділитиметься "мерське крісло"? В яке протистояння буде втягнуто місто? З чиєї кишені будуть виплачувати "мерську" зарплатню за період вимушеного прогулу? І скільки це коштуватиме платникам податків?

Лише з тривогою можна спостерігати за даною ситуацією. Дайте відповідь! Кому потрібна ця анархія? Хочете перезавантаження? Ініціюйте процедуру дострокового розпуску міської ради. Повірте, народ Вас перезавантажить.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
23 вересня 2020 року на території загальноосвітньої школи №10 у місті Новограді-Волинському відкрили міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Дійство зібрало учнів школи та жителів мікрорайону - підростаюче покоління юних любителів футболу, а також представників міської влади, які доклали зусиль, щоб цей проєкт було реалізовано. Відтепер поле для тренувань та змагань має загальноосвітня школа №10 міста Новограда-Волинського та усі охочі зайнятися спортом...
Суспільство
Помер чоловік з Новоград-Волинському району, який хворів на коронавірусну інфекцію. Медики КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» зафіксували летальний випадок від коронавірусної інфекції. Помер 49 річний чоловік з селища Городниця Новоград-Волинського району. 20 вересня 2020 року він поступив в інфекційне відділення, а 22.09.2020 р., попри намагання лікарів, пацієнт помер. Загалом, за весь період пандемії коронавірусу на Новоград-Волинщині померли внаслідо...
Суспільство
23 вересня 2020 року минає 82 років від дня народження однієї з найвідоміших актрис XX століття Ромі Шнайдер. Google присвятив зірці кінематографа свій унікальний дудл за її вагомий внесок у світ кіно. Розмарі-Магдалена Альбах-Ретті народилася у Відні 23 вересня 1938 року в родині австрійської кінозірки Магди Шнайдер і австрійського актора Вольфа Альбаха-Ретті. Її бабуся по батькові - актриса Роза Альбах-Ретті, актором і режисером був і прадід Ромі Адольф...
Суспільство
Головний сервісний центр МВС розробив та запустив на сайті hsc.gov.ua новий електронний сервіс – «Перевірка посвідчення водія». Це дасть можливість зацікавленим установам та кожному громадянину за серією і номером посвідчення водія самостійно перевірити, чи видавався документ, а також побачити всі відкриті категорії. «Цей сервіс буде корисний для представників інших держав, яким необхідно перевірити інформацію стосовно видачі посвідчення водія в Україні, з...
Екологія
Під час профілактичного відпрацювання району інспектори сектору реагування Ємільчинського відділення поліції Новоград-Волинського ВП отримали інформацію від місцевих жителів про ймовірне незаконне зберігання деревини на місцевій лісопильні. Про це повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області. Під час відповідної перевірки поліцейські виявили на пилорамі у селі Антонівка понад півтора десятка дубових колод довжиною по 3 метри. Жодних спеціальни...
Суспільство
Археологи виявили невідоме місто часів Київської Русі на місці знахідки 38 стародавніх срібних монет на Житомирщині, - історик Алфьоров У Городниці Новоград-Волинського району на місці знахідки 38 монет часів Володимира Великого і Святополка Окаянного, які назвали "Городницьким скарбом", археологи розкопали невідоме місто часів Київської Русі. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє науковий співробітник Інституту історії України НАН України...
Суспільство
22 вересня 2020 року у Новоград-Волинському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Житомирської обласної ради відбулися урочистості з нагоди посвяти в ліцеїсти. Розташувався навчальний заклад у приміщенні тепер уже колишньої школи-інтернату, що на вул. Шевченка, 72. На захід завітали заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, заступниця голови Житомирської обласно...
Суспільство
21 вересня 2020 року у Житомирі провела Конференцію Житомирська обласна організація партії «СИЛА І ЧЕСТЬ». На конференцію, яка пройшла у залі готельного комплексу «Гайки», прибуло 40 делегатів із 44-х обраних. Найпершим чином делегати ухвалили рішення про участь обласної організації політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» у чергових місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Затим конференція розглянула питання про висування 43-х кандидатів у депутати...
Культура
Історія зі знайденням "Городницького скарбу" є безпрецедентною в історії сучасної України археологічною знахідкою, яка зацікавила широке коло науковців, які долучилися до ідентифікації давньоруських монет. Але на цьому вона не закінчилася. З моменту виявлення монет княжої доби до даного часу, на місці виявлення давніх срібняків працює група археологів під керівництвом кандидата історичних наук-старшого наукового співробітника Інституту археології НАН Украї...