• Головна
  • 18 грудня День святого Сави: народні прикмети і традиції чоловічого свята
10:20, 18 грудня 2018 р.

18 грудня День святого Сави: народні прикмети і традиції чоловічого свята

18 грудня День святого Сави: народні прикмети і традиції чоловічого свята

Другим після дня святої Варвари, яке православні християни відзначають 17 грудня - день святого Сави Освяченого, припадає на 18 грудня. І якщо 17 грудня в день Варвари веселилися і відпочивали жінки, 18 грудня - вже чоловіче свято - Савин день.

Історія свята. Сава Освячений зарахований до лику святих не за мученицьку смерть або випробування, а за силу віри, з якою він прожив життя. Потрапивши маленьким п'ятирічним хлопчиком в монастир, Сава не тільки навчився читати, але і прийняв християнське вчення. І незважаючи на те, що батьки його просили одружитися і вести нормальне життя, він вибрав постриг і став ченцем.

Сава жив в Йорданській пустелі, заснував декілька монастирів. А православна церква досі використовує Єрусалимський статут, написаний преподобним Савою Освяченим. Також цей святий творив чудеса, зцілюючи людей від різних недуг. Сава Освячений вважається покровителем хворих і дітей.

Що треба зробити в Савин день. День пам'яті Сави Освяченого - привід в черговий раз зупинитися в суєті буднів і задуматися про життя, про душу. З давніх часів в цей день було прийнято сповідатися і причаститися.

Тим, хто не готовий до сповіді, можна просто сходити в храм на службу або старанно помолитися вдома. Вважається, що святий Сава чує прохання жінок, які просять здоров'я, сил і удачі для своїх чоловіків. Савин день - свято чоловіків, свято глави сімейства. Тому не варто пропускати таку можливість - помолитися за коханого чоловіка і попросити у вищих сил допомоги і захисту для нього.

Савин день в Україні також з давніх часів називали чоловічим і представникам сильної половини людства було заборонено працювати, зате дозволено веселитися. Зазвичай в цей день хлопчики і хлопці, день народження яких припадало на 18 грудня, пригощали друзів варениками, а ті їх тягали за вуха.

Одружені чоловіки влаштовували «похорон» Савки. А саме: накривали святковий стіл з пісними стравами і «ховали» свої недоліки і гріхи, приспівуючи:

А ще в Савин день не тільки можна, а й потрібно свататися. Вважається, що це допоможе зробити майбутній шлюб міцним і щасливим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Святий Савва
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...