• Головна
  • Повний текст: Звіт міського голови В.Л. Весельського про свою роботу перед територіальною громадою міста за 2018 рік
15:56, 27 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Повний текст: Звіт міського голови В.Л. Весельського про свою роботу перед територіальною громадою міста за 2018 рік

Повний текст: Звіт міського голови В.Л. Весельського про свою роботу перед територіальною громадою міста за 2018 рік

Шановні новоград-волинці!

Відповідно до Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні» дозвольте представитизвіт про виконану роботу за 2018 рік.

Цей рік для Новограда-Волинського, як і для всієї України, став роком впровадження широкомасштабних і довгострокових реформ, які здійснюються, незважаючи на виклики часу й військовий конфлікт.

Основна реформа, яка стосується місцевого самоврядування – це децентралізація, яка передбачає передачу повноважень і бюджетних надходжень від органів державної влади до органів місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, 1-го листопада на засіданні 26-ї сесії міської ради було прийнято рішення про добровільне приєднання до міста Майстрівської сільської ради. Новоград-Волинський став другим містом обласного значення, після Житомира, який створив об’єднану територіальну громаду.

Також в місті активно набирає оберти реформа системи охорони здоров’я, впроваджується ключова реформа Міністерства освіти і науки – Нова українська школа, значна увага приділяється удосконаленню соціальних стандартів та якісному надання послуг населенню.

Відтак, сьогодні Центр надання адміністративних послугпропонує 136 послуг у 16 сферах діяльності. У цьому році мешканцям міста надано 27 тисяч 392 послуги. Проведено 3 тисячі 297 реєстраційних дій по юридичним особам та 1 тисяча 595 по фізичним особам-підприємцям.

Від проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до міського бюджету надійшло 430 тис. 209 грн.

Всього за звітний період проведено 10 тис. 745 реєстраційних дій щодо нерухомого майна.

Надано 7 тис. 147 адміністративних послуг громадянам міста з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання.

Послуги Державного земельного кадастру отримали 1 тис. 778 суб’єктівзвернень. Від цієї послуги до міського бюджету надійшло 37 тис. 240 грн.

Інші послуги, що надаються через Центр,отримали 2 тис. 830 осіб.

У місті проводиться робота із створення сучасної системи соціального захисту, в центрі якої є людина. Прикладом чого є будівництво сучасного центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс», на будівництво якого у 2018 році було передбачено 23 млн. грн., в тому числі здержавного бюджету 18 млн. грн та з бюджету міста 5 млн. грн., де з часом розташується департамент праці та соціального захисту населення міської ради і Новоград-Волинське об’єднане управління пенсійного фонду. Тож, відвідувачі зможуть в одному місці отримати весь спектр соціальних послуг. У ході неодноразових робочих зустрічей з Міністром соціальної політики України фінансування проекту з державного бюджету збільшено до 24 млн. грн.

Ефективність роботи місцевої влади – це якісне надання послуг населенню за умови прозорої діяльності та чіткої сфери відповідальності. Саме ці вимоги я висуваю до співробітників міської ради, її управлінь і відділів.

Рішення, що приймаються міською радою, прозорі й доступні. Відтак, засідання сесій та виконавчого комітету міської ради проводилися відкрито, забезпечувалась їх он-лайн трансляція по місцевому телебаченню, висвітлювалися матеріали роботи засідань у місцевих засобах масової інформації. Проекти рішень оприлюднювалися на офіційному сайті міської ради.

За звітний період підготовлено та проведено: 9 сесій міської ради (з них - 4 позачергових); 15 пленарних засідань; 12 засідань погоджувальних рад та 42 засідання постійних комісій з розгляду питань сесійміської ради.

Прийнято міською радою: 185 рішень; 11звернень депутатів міської ради до вищого керівництва країни щодо необхідності вирішення суспільно-важливих проблем місцевого та державного значення.

Виконавчим комітетом міської ради проведено 12 засідань, на яких прийнято 237 рішень.

Зареєстровано 288 розпоряджень міського голови з основної діяльності.

На адресу міської ради надійшло 5 тисяч 268 службових документів. Всього документообіг станом на 1 грудня 2018 року становить 8 тисяч 275 документів.

До виконавчого комітету міської ради надійшло 2 тисячі 938 звернень громадян, що на 662звернень або на 19% менше в порівнянні з попереднім періодом.

За звітний період я провів 24 особистих прийоми громадян, під час яких прийнято 240 новоград-волинців. Посадовими особами виконавчого комітету міської ради прийнято 380 осіб.

Найчастіше у зверненнях порушувалися питання утримання житлового фонду, благоустрою та житлової політики. Так, за звітний період надійшло 2 тисячі 216 звернень з питань житлової політики, що становить майже 75% від загальної кількостізвернень.

Також серед питань, з якими звертаються мешканці, велика частка належить питанням соціального захисту, що становить 9% від загальної кількості звернень, охорона здоров’я – 5% та інші питання – 11%.

Шановна громадо!

Благополуччя та якість життя людини безпосередньо залежать від стану економіки.Однією із основних сфер економіки міста, що забезпечує зайнятість працездатного населення та наповнення бюджету міста є промислове виробництво.

Питома вага податків і зборів від діяльності промислових підприємств у загальному обсязі надходжень по місту становить 16,4%, що складає 35,1 млн.грн.

Провідними бюджетоформуючими підприємствами міста протягом 2018 року, як і в попередні роки, залишається Приватне акціонерне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Леся» - 7,3 млн.грн. та Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче об'єднання «Техна» - 6,7 млн. грн.

Впродовж останніх років у місті зберігається позитивна динаміка зростання рівня реалізації промислової продукції.

За 11 місяців 2018 року обсяг реалізації продукції склав 1 141,5 млн.грн, що на 18,8% або на 180,5 млн.грн. більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.

Найбільших темпів зростання обсягів реалізації досягли:

* ТОВ «Нові ласощі - Житомир» – на 48 % або на 57,9 млн. грн;

* ТОВ «Новофарм - Біосинтез» – на 47,1 % або на 60,2 млн. грн;

* ТОВ «Ековудс» – на 30,4 % або на 6,9 млн. грн;

* ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш» – на 23,8 % або на 9,7 млн. грн;

Наше постійне завдання – підтримка якісного ділового клімату, створення умов для залучення як зовнішніх, так і внутрішніх інвестицій.

На жаль, серед негативних чинників для залучення інвесторів є недостатня потужність електропостачання, відсутність вільних земельних ділянок та недостатня кількість кваліфікованої робочої сили.

Протягом 2018 року відділом підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради спільно з громадськими організаціями міста підготовлено 8 заявок на фінансування до міжнародних організацій та донорів щодо екології, енергоефективності, впровадження у місті бюджету участі та електронного врядування.

За сприяння Проекту «Адвокація громадського бюджету задля успішної реформи децентралізації» надано в безоплатне користування он-лайн платформу для голосування за бюджет участі міста, що дозволить маломобільним групам населення долучитися до процесу прийняття рішень у 2019 році.

В рамках проекту «Встановлення геліоколектора для родини Щавлінських на вулиці Переяславська, 25» планується придбання системи гібридного нагріву води вартістю 31 594 грн., за спільного фінансування громадської організації Екоклуб, м. Рівне - 16 094 грн. та коштів, що виділені на округ депутату міської ради Гарбовському Олександру Сергійовичу -15 500 грн.

Коштом проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що впроваджується на базі ФОП Герус Володимир Адамович проведено енергоаудит підприємства.

Триває реалізаціяПроекту «Е-Рішення для Громад» за сприянняПрограми«U-LEAD з Європою».

Крім того, з метою розширення культурної та економічної співпраці підписано Протокол про наміри співробітництва з містом Опочно(Республіка Польща).

Щороку основні цілі та пріоритети розвитку міста визначаються Програмою соціально-економічного розвитку.

Так, згідно відповідної Програми на 2018 рік, з урахуванням змін та доповнень, було заплановано проведення робіт в сумі 194,5 млн. грн. Виконання станом на 1 листопада 2018 року становить 15% або 29,5 млн.грн.

Для порівняння, Програмою на 2017 рік було передбачено проведення робіт в сумі 187,2 млн. грн. Виконання становило 19,3% або 36,2 млн.грн.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»,розроблено Програму соціально-економічного розвитку Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік, яку було підтримано та затверджено 20 грудня на пленарному 29-у засіданні сесії міської ради.

З метою задоволення потреб споживачів у послугах радіомовлення активно проводиться робота над поліпшенням та розширенням спектру пропонованих послуг.

Так, з квітня 2018  року в місті та районі запроваджено ефірне радіомовлення - ПАТ „Національна суспільна телерадіокомпанія України“ (позивні „Радіо „Культура“) протягом 24 годин на добу здійснює радіотрансляцію з використанням частоти 103,2 МГц. 

Невдовзі запрацює ще один довгоочікуваний канал ефірного радіомовлення. „Українське радіо“, який здійснюватиме 24 години на добу радіотрансляцію на частоті 89,3 МГц.

Однією з найбільш важливих складових життєдіяльності міста є пасажирський транспорт. Так, протягом 2018 року пасажирським автотранспортом перевезено по місту біля 3 мільйонів пасажирів. У тому числі перевезено більше 1 мільйонапасажирів пільгових категорій. На відшкодування витрат на їх перевезення з міського бюджету виділено більше 5 млн. грн.

Що стосується підприємницької діяльності, станом на грудень 2018 року в місті зареєстровано 4 тисячі 730 фізичних осіб-підприємців.

За 11 місяців надходження до міського бюджету становлять 28,7 млн. грн, що на 6 млн. більше ніж за 11 місяців 2017 року та становить 13,5% у загальному обсязі надходжень по місту.

За звітний період за сприяння сектору підприємницької діяльності 69%поданих заявз питань захисту прав споживачів вирішено на користь споживача.

Шановне зібрання!

Невід’ємною частиною економічної й соціальної політики міста є бюджетна політика, яка передбачає фінансові гарантії реалізації всіх міських програм.

Місцевий бюджет є фінансовою основою місцевого самоврядування. Протягом трьох останніх років проводиться громадське обговорення проекту міського бюджету, що свідчить про його прозорість та відкритість. Завдяки спільній роботі виконавчих органів та підтримки депутатського корпусу своєчасно затверджується основний фінансовий документ, що дає змогу забезпечити стабільну життєдіяльність територіальної громади міста.

За 11 місяців поточного року дохідна частина міського бюджету в цілому виконана у сумі 637,1 млн. грн або на 100,4 %.

До загального фонду міського бюджету з урахуванням субвенцій та дотаційз усіх рівнів бюджетівнадійшло 612,9 млн. грн або 98,8% до плану міської ради.

Власних доходів надійшло 213,0 млн. грн або 101,2% до плану міської ради.

Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 24,2 млн. грн або 173,5%.

Видаткова частина міського бюджету за січень-листопад 2018 року в цілому виконана у сумі 601,1 млн. грн. Вже два роки поспіль з міського бюджету виділяються кошти на потреби виборчих округів, що дає можливість депутатам міської ради спрямувати кошти на першочергові потреби територіальної громади.

Аналіз структури міського бюджету в розрізі галузей свідчить про його соціальну спрямованість.

Видатки загального фонду міського бюджету профінансовано у сумі 552,0 млн. грн. На фінансування першочергових та захищених видатків спрямовано 92,7 % всіх видатків загального фонду.

Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі 49,2 млн. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 18,3 млн. грн. На проведення капітальних видатків спрямовано 30,8 млн. грн.

Найвагомішим є та залишається стабільне функціонування 56 бюджетних установ міста, забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати її працівникам, організоване проведення відпускної кампанії та своєчасні розрахунки за спожиті енергоносії, забезпечення належним чином харчуванням дітей в дитячих дошкільних закладах, учнів в загальноосвітніх навчальних закладах.

Відповідно до затвердженої рішенням міської ради «Програми шефської допомоги військовим частинам А3814, А2925Збройних Сил України та матеріально-технічного забезпечення Новоград-Волинського військового комісаріату, які розташовані на території міста», протягом 2015-2018 років з міського бюджету перераховано 0,7 млн. грн., з них:

-200 тис. грн. у 2016 році та 280 тис. грн. у 2017 році для потреб військової частини А3814;

-а також 200 тис. грн. у 2018 році для потреб військової частини А2925.

Умісті втілюються в життя прийняті рішення міської ради щодо звільнення від плати за харчування дітей учасників АТО в дитячих дошкільних закладах та закладах загальної середньої освіти. На ці цілі з міського бюджету протягом 2016-2018 років виділено коштів у сумі 10 млн. грн., з них 5,1 млн. грн. у 2018 році.

За рахунок коштів міського бюджету у 2016 році надано матеріальної допомоги 641учаснику антитерористичної операції на загальну суму 596 тис. 300 грн., у 2017 році – 160-ти особам на загальну суму 362 тисяч 400 грн., у 2018 році – 95-ти особам на загальну суму 300 тис. грн.

За результатами прийнятих рішень міської ради протягом 2016-2018 років виділено учасникам АТО– 323 земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлових будинків та господарчих споруд (з них 63 земельні ділянки у 2018 році) та100 земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів в гаражних масивах (з них 7 земельних ділянок у 2018 році).

Впродовж звітного періоду на виконання завдань житлово-комунальної галузіпрацювало 4 комунальних, 4 приватних підприємств, 44 ОСББ та одна асоціація ОСББ, які обслуговують 320 житлових будинків.

Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження такомунально власності міської ради за 11 місяців поточного рокупрофінансувало та використало коштів з різних джерел фінансування у сумі 22,6 млн. грн.

Станом на грудень 2018 року в управлінні наявно проектно-кошторисні документації на 40 об’єктів капітального характеру, 21 з яких – на капітальний ремонт дорожньо-транспортної інфраструктури міста.

На капітальний ремонт доріг в 2018 році з міського бюджету використано 2,9 млн. грн. Зокрема, це комплексний благоустрій та ремонт вулиці Юрія Ковальського та капітальний ремонт тротуару на вулиці Лесі Українки, який завершений на 95%.

Виготовлена та передана управлінню дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської обласної державної адміністрації проектно-кошторисна документація для виконання капітального ремонту вулиць Шевченка, Пушкіна та Житомирської, кошторисною вартістю 15,3 млн. грн., роботи на яких будуть виконуватися у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.

З початку року на капітальний ремонт вуличного освітлення використано 262,0 тис.грн. та відремонтовано лінії електромереж на 8 вулицях, в тому числі: здійснено капітальний ремонт вуличного освітлення на вулицях Кисельова та Штеменка. Виконуються електро-монтажні роботи на 1-му, 2-му провулках Звягельських та вулиці Затишна.

За сприянням народного депутата Володимира Литвина з державного бюджету на виконання робіт у житлово-комунальній галузі надійшло коштів у сумі 610 тис. грн, за рахунок яких проводиться капітальний ремонт водопропускної споруди зливової каналізації на вулиці Медовій, виконуютьсяроботи по будівництву мереж водопостачання на вулиці та провулку Пилипа Орлика, виконано роботи по встановленню дитячого майданчика на вулиці Шевченка (район автовокзалу), а також враховуючи і кошти міського бюджету здійснено капітальний ремонт покрівлі багатоповерхового житлового будинку№22 на вулиці Рокосовського.

Виконуються роботи по будівництву підвищувальної насосної станції в центральній частині міста.

На капітальний ремонт зливових каналізацій за 11 місяців поточного року використано 199,4 тис.грн.

Відшкодовано частину кредиту згідно Програми енергозбереження та енергоефективності 53 мешканцям міста на суму 82,8 тис.грн.

На поточний ремонт доріг у 2018 році використано 1,9 млн. грн. За ці кошти виконали ремонт доріг з м’яким покриттям на 29,7 тис. кв. м. На 5,3 тис. кв .м виконали ямковий ремонт асфальтобетонного покриття.

На послуги з утримання місць благоустрою з міського бюджету використано 2,3 млн. грн.

Закуплено більше 14,5 тис. одиниць квіткової продукції та декоративних кущів, виконувались роботи з озеленення та утримувалось в належному санітарному стані 4 тис.кв.м квітників, газонів, парків, скверів.

За 2018 рік управлінням комісійно за участі представника державної екологічної інспекції в Житомирській області обстежено 435 зелених насаджень, що підлягають видаленню. Зрізано 194 сухих та аварійних дерева.

З міського бюджету використано 204,4 тис.грн.на допомогу в утриманні тимчасового притулку длябезпритульних тварин. За 2018 рік було простерилізовано 41 безпритульну собаку. Відловлено 148 собак.

Не продовжується будівництво ІІ пускового комплексу І черги полігону ТПВ у зв’язку з невиконанням підрядною організацією договірних зобов’язань. Управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради направлено в прокуратуру лист з метою розірвання договору та відшкодування збитків завданих невиконанням умов договору.

За рік в місті ліквідовано 7 стихійних звалищ. Інспекцією благоустрою складено 180 протоколів на порушників правил благоустрою на загальну суму 42 тис. грн.

До бюджету від оренди майна за 11 місяців поточного року надійшло 645,7 тис. грн.

Що стосується роботи комунальних підприємств, послугами з централізованого теплопостачання забезпечуються 59% мешканців житлового фонду, об’єктів соціальної сфери та бюджетних установ міста. Кількість абонентів по опаленню – 8 тисяч 447 одиниць.

На балансі комунального підприємстваміської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“перебуває 25 котелень, три з яких працюють на твердому паливі.

Надходженняпідприємства за 10 місяців 2018 року становили 49,1 млн.грн., сплачено податків до бюджету 5,4 млн.грн. Обсягреалізації теплової енергії склав 41,6 тис. Гкал.

Своєчасно проведені поточні ремонти в період підготовки житла до роботи в осінньо-зимовий період дозволили розпочати опалювальний сезон при настанні відповідної норми температурного режиму з 11.10.2018 року.

Завчасно закуплений ліміт газу дав стабільний ритм роботи котельного господарства міста взимку.

Відповідно до мого розпорядження на підприємстві працює робоча група з питання перевірки розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення на комунальному підприємстві Новоград-Волинської міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“.

Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства”забезпечує місто централізованим водопостачанням і подає близько 6,6 тис. м³ води на добу, при цьому забезпечує послугами водопостачання більше 19 тис. споживачів, в тому числі близько 18 тисяч 370 – це населення. Надходження підприємства склали за 2018 рік 26,968 млн. грн, сплачено податків – 5,4 млн. грн.

Підприємством виконано роботи з будівництва вуличної мережі водопостачання на вулиці Штепіна та на вулиці Івашківська.

Виконуються роботи з будівництва підвищувальної насосної станції в центральній частині міста на площі Лесі Українки, 3, а також з будівництва вуличної мережі водопостачання на вулиці Пилипа Орлика та провулку Пилипа Орлика.

За дорученням депутатів міської ради, відповідно до мого розпорядження на підприємстві проведено незалежний технічний і фінансовий аудит господарської діяльності комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“, результати якого оприлюднені на офіційному сайті міської ради.

Комунальне підприємство „Шляхрембуд“ утворено у 2013 році для утримання і здійснення ремонтних робіт на дорогах міста. Загальна протяжність яких становить 179 км, з них з твердим покриттям 76 км. Надходження на підприємство у поточному році становить 5,3 млн. грн. Капітальним ремонтом було відремонтовано 2,2 тис.кв.м., поточним – 35 тис.кв.м.

Підприємство виконує роботи з капітального ремонту тротуару на вулиці Лесі Українки та капітальний ремонт асфальтного покриття внутрішньо-квартальних проїздів на вулиці Житомирська, 79.

Крім того, підприємство утримує міські дороги в зимовий період та здійснює санітарну очистку міста в весняно-літній період, утримує мережі зовнішнього освітлення вулиць та мережі зливової каналізації. На підприємстві не вистачає спеціалізованої техніки для здійснення необхідного обсягу запланованих робіт.

Поступово комунальне підприємство здійснює оновлення матеріально-технічної бази. Так, 1-го листопада під час засідання 26-ї сесії міської ради з міського бюджету було виділено 450 тис. грн. на переобладнання КАМАЗу в установку ямкового ремонту. Відповідні роботи уже здійснено, тож переобладнана одиниця техніки буде використовуватись для прибирання снігу взимку та ямкового ремонту асфальтобетонних покриттів дорожнього полотна в теплу пору року.

На обслуговуванні комунального підприємства„Новоград-Волинськжитлосервіс“ знаходиться 58 багатоквартирних будинків. Надходження підприємства у 2018 році становили 2,7 млн.грн. На поточнийремонт освоєно 48,0 тис.грн.

Підприємство з 2017 року розпочало виконувати роботи з благоустрою міста,на що використано 2 млн. грн.

За звітний період силами підприємства зрізано 84 аварійних дерева. Вказана деревина розвезена 32-ом малозабезпеченим сім’ям та комунальним підприємствам міста для опалення нежитлових приміщень.

За 11 місяців поточного року на капітальний ремонт житлового фонду з міського бюджету використано 769,7 тис.грн. На 7 будинках встановлено системи відеоспостереження, закуплено тавстановлено 26дитячих, спортивнихігрових майданчиків.

Шановні жителі міста!

На виконання Програми розроблення містобудівної документації міста на 2016-2020 роки, проводяться роботи з розроблення історико-архітектурного плану міста, розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту на мирний час та особливий період до Генерального плану міста.

Міською радою сьомого скликання затверджено містобудівну документацію, а саме:

- детальні плани частин території міста на вулицях Співдружності та Житомирській, 2 під багатоповерхові житлові забудови;

- детальні плани території окремої земельної ділянки на вулиці Олейнікова, 20-А під будівництво об᾽єктів промисловості; та на вулиці Відродження, 8-Б під будівництво об᾽єктів транспортної інфраструктури.

У лютому 2018 року введено в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок на вулиці Ушакова, 7-Б на 16 квартир.

Завершується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна, 45 на 56 квартир.

Для забезпечення доступу до даних містобудівного кадастру міста спеціалістами служби містобудівного кадастру розроблено геопортал, робота над яким на даний час продовжується.

Серед іншого, виготовлено та надано суб᾽єктам містобудування 58 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва, в тому числі для проектування соціально значимих об᾽єктів на території міста:

- будівництво мереж водопостачання мікрорайону «Дружба», вулиці Івашківської,вулиці Пилипа Орлика та провулку Пилипа Орлика, частини вулиці Штепіна;

- комплексну реконструкцію парку культури та відпочинку на вул. Шевченка, 22;

- будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими торговими та офісними приміщеннями, підземним паркінгом, будівництво 8-ми поверхового житлового будинку із вбудованими приміщеннями на вул. Житомирській, 2, будівництво 64-квартирногота 72-квартирного житлових будинків на вул. Павла Сірагова, 113, будівництво 30-квартирного житлового будинку на вул. Ушакова, 21-А.

Укладено 20 договорів про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста на суму 246,17 тис. грн, надійшло до бюджету розвитку міста пайової участі на суму 266,5 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року до бюджету міста надійшло більше коштів пайової участі на суму 73,8 тис.грн.

Розроблено та затверджено схему додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в районі провулку Баранівський.

На підставі проведеної інвентаризації в різних частинах міста надано земельних ділянок:

для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникам АТО – 63, іншим громадянам – 7;

для будівництва індивідуального гаража: учасникам АТО – 7, іншим громадянам – 2.

Разом з тим, забезпечити усіх бажаючих земельними ділянками під індивідуальну житлову забудову, на жаль, немає можливості у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок в межах міста.

У зв’язку з необхідністю вжиття невідкладних та дієвих заходів щодо належного поховання померлих розпочато процедуру викупу земельних ділянок для суспільних потреб для розширення міського кладовища на вул. Лугова.

На підставі прийнятих міською радою рішень продано 9 земельних ділянок на суму 1523,98 тис грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року до бюджету міста надійшло менше коштів на суму 644 тис. грн.

Проведено три земельних аукціони, на яких продано шість прав оренди земельних ділянок на суму 660,1 тис. грн. орендної плати в рік. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року до бюджету міста надійшло більше коштів на суму 461,2 тис. грн.

Як я уже наголошував, однією з важливих складових життєдіяльності міста є соціальний захист, адже кожна людина повинна відчути підтримку та повагу у ставленні до себе.

Ключове місце у цій сфері займаєдепартамент праці та соціального захисту населення. На обліку в департаменті перебуває та отримує субсидіюпонад 8 тисяч з 23 тисяч домогосподарств міста. 13 тисяч пільговиків отримують пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам АТО, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям, особам, вимушено переселеним зі Сходу України. Чотири з половиною тисячі громадян міста отримують різні види державної соціальної допомоги.

За 11 місяців поточного року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було нараховано та виплачено різної державної соціальної допомоги усіх видів, пільг та субсидій на суму 271,1 млн. грн.

189 осіб пільгових категорій забезпечено санаторно-курортним лікуванням у 2018 роців оздоровчих закладах відповідного спрямування.

Здійснюється суттєва підтримка осіб, які потребують соціального захисту в місті, за рахунок коштів з місцевого бюджету. Так зокрема,відповідно збільшено розміри матеріальної допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування. За звітний період з міського бюджету виплачено разової грошової допомоги 591 мешканцю насуму – 1,9 млн. грн. Приділяється увага шанованим у місті 90-95-річним ювілярам, 96 з них отримали матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень кожному від міської ради на суму 42 тис.грн.

Підтримкою для малозабезпечених верств населення міста є рішення виконавчого комітету № 193 від 27 липня 2016 року, яким затверджено Порядок надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста. Даною послугою користується 309 жителів міста, на суму 110,1 тис.грн.

Проблемним питанням соціального захисту і загалом всього міста є делегування державою та перекладання на місцеві бюджети додаткових видатків на фінансування пільг з перевезення пільгових категорій та за надані послуги електрозв’язку пільговій категорії осіб, яке станом на 01 грудня 2018 року становить більше 5,0 млн.грн. Для їх забезпечення міська рада вимушена відволікати власні ресурси та обмежувати фінансування інших місцевих програм.

Важливу роль у структурі соціального захисту міста займає територіальний центр соціального обслуговування, який надає послуги 1 561 мешканцю, які потребують соціальної підтримки.

Соціальні послуги надаються як на безоплатній основі, так і на платній.На сьогоднішній день проблемним питанням територіального центру є неможливість охопитипослугоюдоглядувдома всіх жителів міста, які цього потребують. Однак, вихід із ситуації знайдено, за рахунок збільшеного навантаження на соціальних робітників (середнє навантаженняна одного соціального робітникаскладає 11,7 підопічних при нормативі 10 осіб ).

Так даною послугою користується 563 підопічних у тому числі 75 ліжково-хворих, в резерві перебуває 41 потребуючий.

В місті успішно функціонує Центр реабілітації для дітей з особливими потребами. У 2018 році курс комплексної реабілітації отримали 84 дитини з інвалідністю.

Постійно Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться соціальна роботаз сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. На обліку перебуває151сім’я, в яких виховується 285 дітей. Під соціальним супроводом протягом року знаходилась51сім’я, в яких виховується 99 дітей.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності було і залишається впровадження нової якості освіти. Адже діти – це наше майбутнє.

2018 рік став роком базових змін та перетворень для галузі освіти міста. Завдання, які були поставлені перед галуззю у 2017 році виконані. Зокрема, хочеться виділити наступні знакові події 2018 року:

1. Зметою покращення асортименту страв запроваджено надання послуг по харчуванню учнів приватними підприємцями. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради з 01.09.2018 року харчування дітей в усіх закладах загальної середньої освітиміста здійснюється суб’єктами господарювання.

2. Розпочато реформування системи загальної середньої освіти міста. Моїм розпорядженням було створено робочу групу, до складу якої входять депутати міської ради, директори шкіл, учителі, проректор Житомирського інституту післядипломної педагогічної освіти. Робочою групою розроблено поетапний план приведення системи загальної середньої освіти міста у відповідність до нового законодавства. Зокрема, рішенням міської ради змінено тип та назву трьох закладів загальної середньої освіти міста (НВК, СШ №4, колегіум), які з 1 липня 2018 року стали відповідно ліцеями №1,4,11.

3. Затверджено Порядок призначення на посаду керівників закладів та установ освіти комунальної форми власності міста. За новим Порядком проведено конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора Ліцею №11 та директора ЗОШ №8.

4. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради з серпня 2018 року заклади загальної середньої освіти перейшли на ведення самостійного бухгалтерського обліку.

5. Рішенням міської ради створено інклюзивно-ресурсний центр, проведено призначення його директора та працівників на конкурсній основі. На облаштування центру з обласного бюджету виділено кошти у сумі 113,6 тис. грн, які освоєно у повному обсязі: закуплено меблі та комп’ютерну техніку. З міського бюджету виділено 48 тис. грн для облаштування пандусу, проведення ремонтних робіт у приміщенні інклюзивно-ресурсного центру. Отож, висновок про комплексну оцінку розвитку дитиниз рекомендаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти буде надавати новостворений інклюзивно-ресурсний центр.

6.Успішно завершився пілотний проект „Нова українська школа“ для учнів перших класів Ліцею №11, який увійшов у 100 шкіл України. Для забезпечення з вересня 2018 року роботи закладів освіти в нових умовах з державного бюджету передбачено 1,4 млн. грн., співфінансування з міського бюджету становить 605,8 тис. грн. На ці коштипридбані шкільні парти, дидактичне обладнання, комп’ютери.

7.Передано упродовж одного року з державноїу комунальну власність будівлю по вулиці Князів Острозьких, 46, яку передано Палацу дітей та молоді. Колективом закладу у короткі терміни здійснено ремонт приміщень. З міського бюджету на ремонтні роботи виділено близько 250 тис. грн.

Заклади освіти добре підготувалися до нового 2018-2019 навчального року. Загалом з міського бюджету на підготовку закладів освіти до нового навчального року виділено 2,6 млн. грн., з обласного бюджету виділено – 330,1 тис. грн. За сприяння народного депутата Литвина Володимира Михайловича виділено державної субвенції у сумі 239,5 тис. грн.

Значна увага приділяється пожежній безпеці у закладах освіти. Так, протягом двох років на протипожежний захиствикористано більше 500 тис грн. А саме: на технічне обслуговування вогнегасників, монтаж пристроїв блискавкозахисту, перевірка пожежних кранів і гідрантів, закуплено нові пожежні рукави, встановлено протипожежні двері, проведено демонтаж панелей на шляхах евакуації в ЗОШ №2, 9, 3, проводяться заміри опору ізоляції електромереж та захисних заземлень. Робота в цьому напрямку продовжується відповідно до Перспективного плану заходів щодо пожежної безпеки на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням дітей.

Загалом за 2016-2018 роки управлінням освіти і науки міської ради, як замовником, завершено капітальні ремонти на 13 об’єктах, роботи на яких були розпочаті у 2013-2016 роках.Це заміна віконних блоків та дверей, капітальний ремонт харчоблоків, санвузлів, капітальний ремонт та реконструкція дахів закладів освіти, що було задекларовано у моїй передвиборній програмі. В цілому за три роки на галузь освіти для вирішення нагальних проблем та її розвиткуспрямовано додатково близько 21 млн. грн, з них близько 6 млн. грн. - це залучені кошти державної субвенції.

На забезпечення безкоштовним харчуванням 718 вихованців закладів дошкільної освіти та 1591 учнівзакладів загальної середньої освіти міста з міського бюджету спрямовано у 2018 році – 8,5 млн. грн.

Рішенням виконавчого комітету міської ради звільнено від плати за харчування дітейтаких категорій, які не передбачені чинним законодавством, а саме: дітей батьки, яких мають статус учасника бойових дій АТО; учнів 5-11 класів з малозабезпечених сімей; з квітня 2018 року - учнів з інвалідністю.

Крім пільг на харчування, третій рік поспіль учні користуються пільгами на перевезення міським транспортом. У 2018 році з міського бюджету на це було виділено 260 тис. грн.

Щороку з міського бюджету передбачаються кошти і на оздоровлення та відпочинок учнів у пришкільних таборах. Влітку 2018 року таку можливість мали 856 школярів, на що було виділено 213,7 тис. грн.

Продовжуєтьсявиконання Програми розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, зокрема третій рік виплачується стипендія міського голови 10 найкращим учням шкіл містау сумі 300 грн., працює Школа обдарованої дитини, в якій кращі вчителі міста готують команду учнів для участі у обласному етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, завдяки чому є зростання кількостіучнів-призерів.

Дорожньою картоюосвітньої політики міста в найближчий час є Концепція «Нова українська школа» та Програма розвитку освіти міста на 2016-2020 роки.

Шановні громадо!

З точки зору благополуччя громадян важливою цінністю є здоров'я. Наразі у галузіохорони здоровя проходить процес реформування та перетворення, який розпочався з первинної ланки.

З метою впровадження Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», рішеннями міської ради Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського»реорганізований та з травня 2018 року функціонує як комунальне некомерційне підприємство.

Підприємство підключено до електронної системи охорони здоров´я, в якій зареєстровано 46лікарів-педіатрів та сімейних лікарів, що дало змогу мешканцям міста підписувати декларації про вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. З жовтня заклад отримує фінансування з Національної служби здоров'я України.

Підприємство входить в першу п'ятірку підприємств охорони здоров'яУкраїни за кількістю підписаних декларацій з лікарями.Станом на 17.12.2018 року підписали декларації 42 639 новоград-волинців, що складає 75,3% від загальної кількості населення міста.

З метою наближення надання медичної допомоги до жителів, в місті розгорнута мережа амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Функціонує 7 таких амбулаторій, 5 з яких розташовані у віддалених мікрорайонах міста. Всі вони обладнані згідно табелю оснащення.

Для ефективного впровадження медичної реформи у 2018 роціза кошти міського бюджету закуплено комп’ютерну техніку для сімейних лікарів та педіатрів.

В рамках глобальної програми розвитку Smart City в закладах охорони здоров’я міста запрацював проект «Електронна картка пацієнта, електронний кабінет лікаря».Наразі на прийом до лікаря можна зареєструватися через мережу Інтернет. На консультацію до лікаря-спеціаліста може записати сімейний лікар. Це дало змогузменшити черги на прийом до лікарів, що є проблемою в медичних закладах.

У рамках реформи медичної галузі проведено реорганізацію Новоград-Волинського міськрай ТМО шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство. На черзіреорганізація міськрайонного стоматологічного медичного об’єднання.

Продовжується будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання.

У 2018 році з міського бюджету набудівництво виділено1,6 млн. грн.; з районного бюджету та бюджету об’єднаних територіальних громад –1,2 млн. грн.; з обласного бюджету (кошти депутатів обласної ради Нусбаума С.А., Мельника В.С.) – 848,7 тис. грн. Крім того, на зазначені цілі виділено 10 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку.

На виконання Урядової програми «Доступні ліки» та забезпечення лікамихворих серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу, бронхіальною астмою з державного бюджетувиділено 1 189,1 тис.грн. Всі кошти використані. До кінця року додатково було виділено ще 130,0 тис.грн.

Хворі на інсулінпотребуючий цукровий діабет забезпечуються препаратами інсуліну безкоштовно. Кошти, виділені державою в сумі1,4 млн. грн., використані повністю.Додатково було виділено ще 140,0 тис. грн.

Покращилось забезпечення ліками пільгових категорій населення. У 2018 роцізміськогобюджетувиділенокоштівтавідпущеноліків на загальну суму 2 млн. 790 тис. гривень,що на 150 тис. гривень більше ніж у 2017 році.

Для забезпечення медичними засобами та виробами медичного призначення жителів з обмеженими можливостями з міського бюджету виділено коштів в сумі 190,0 тис. грн.

На суму 466,6 тис.грн. закуплено дієтичне харчування для дітей з орфанними захворюваннями (фенілкетонурія, муковісцидоз).

48 жителів міста направлено на лікування в Державні медичні Установи України (НАМНУ).

Запорукою здорової нації є формування здорового способу життя молоді.

З метою виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення розвитку фізичної культури та спорту, у 2018 році в повному обсязі профінансована робота дитячо-юнацької спортивної школи. На придбання спортивного інвентарю та обладнання (а саме: спортивного тренажеру, кімоно та ігрового інвентарю) з міського бюджету використано 60 тисяч гривень. Результатом належного забезпечення є успішна навчально-тренувальна робота з 487-а учнями-спортсменами,з яких 30 осіб з інвалідністю.

Вихованці ДЮСШ за даний період взяли участь в 70 змаганнях різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських, обласних), де регулярно займають призові місця, постійно беруть участь в загальноміських спортивних та інших заходах.

Завдяки роботі міського центру фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх“ регулярно здійснювалось залучення населення до занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання та відпочинку.У 2018 році у мікрорайонах міста було організовано спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи за участю мешканцівміста, в тому числі дітей дошкільного та шкільного віку. Проведено 78 загальноміських спортивно-масових заходів. Також ведеться плідна співпраця з військовослужбовцями.

У 2018 роців центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» почала працювати безкоштовна секція з фітнесу для жителів міста.

Відповідно до укладених угод управління у справах сімї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради співпрацює з 23 спортивними громадськими організаціями.

На оплату відряджень для участі в обласних змаганнях спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів у 2018 році спрямовано майже 223 тис. грн.

Найпопулярніший вид спорту – футбол.Усі мешканці міста, без перешкод, можуть насолоджуватисьгрою наших футбольних клубів «Авангард» та «Звягель», які, до речі, посідають призові місця в Чемпіонаті Житомирської області з футболу. Задля забезпечення їх належного функціонування було спрямовано 300 тис. грн.Також управління сприяло в проведенні Всеукраїнської ліги АТО та Чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги.

Високі спортивні результати залежать від кожного спортсмена та його тренера, тому запроваджено виплату стипендійперспективним та обдарованим спортсменам міста зі стипендіальним фондом 52 тис. 200 грн. на рік.

Збільшено розмір фінансування на харчування спортсменів під час виїзних змагань та зборів майже вдвічі з 60 гривень до 110 гривень.

20 грудня, на засіданні 29-ї сесії міської ради прийнято програму фінансового стимулювання спортсменів та їх тренерів, якою затверджено порядок та розмір одноразової фінансової винагороди за призові місця в змаганнях різних рівнів з усіх видів спорту.

На сьогоднішній день виконуються роботи по розробці проектно-кошторисної документації на будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу для подальшої участі у конкурсі проектів, які реалізовуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.

За рахунок залучених коштів придбано сучасне інформаційне таблодля міського стадіону «Авангард». Ці кошти отриманіза рахунок оренди футбольного поля.

На виконанняпрограми «Молодь і родина міста Новограда-Волинського на 2017-2021 роки» міським Молодіжним центром проводяться заходи, щоспрямовані на самореалізацію, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей, змістовне дозвілля молоді. У 2018 році проводились: молодіжний велопробіг, легкоатлетичний марафон, поетичний творчий вечір, фестиваль фарб, акція по збору донорської крові, дискусійний круглий стіл, а також реалізовано проект кіно під відкритим небом.

На оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують соціальної уваги та підтримкиу 2018 році з міського бюджету виділено188,2 тис. грн. Протягом поточного року охоплено оздоровленням 92 дитини, які потребують соціальної уваги та підтримки.

Службою у справах дітей постійно проводиться кропітка робота по опіці 93-х дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,здійснюється постійний нагляд за 70-ти дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. За рік службоюзнайдено нові родини для 5-ти дітей та 1 особу поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі.

У 2018 році в місті відкрили перший Дитячий будинок сімейного типу, який було придбано за рахунок субвенції з державного бюджету при співфінансуванні з міського(1 млн 950 тис грн). Будинок був дооблаштований меблями та необхідною технікою за кошти меценатів.

У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою залучені державні кошти на придбання 2-х квартир, одній з яких рішенням виконавчого комітету міської ради вже надано статус соціального житла та буде передано у користування особі з числа дітей-сиріт.

7 груднярозпочато першочергові протиаварійні заходи по об’єкту «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі кінотеатру на вулиці Шевченка, 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області».

Проведення будівельно-технічної експертизи, яку було призначено Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирській області на березень 2019 року, шляхом переговорів з директором Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України вдалося прискорити - вона відбулася у листопаді 2018 року.

Впродовж року надзадоволенням культурних потреб громади працювали всіустановикультури міста. За звітний період у міському Палаці культури імені Лесі Українки проведенобільше 120 заходів різноманітних форм для різних верст населення. Длястаршоїкатегоріїнаселення знову організовуютьсявечоривідпочинку заучастюмуніципальногодуховогооркестру. Створено всіумови для розвиткутворчих можливостей мешканцівміста.

Проведено заходи до усіх державних та професійних свят. Традиційно нависокомурівнівідбулося Міжнародне святолітератури імистецтв «Лесиніджерела».

У школімистецтв міста створено належні умови для розвитку дітей. Як результат у 2018 році учнішколивибороли 10 Гран-Прі та 51 призове місце у мистецьких конкурсах різних рівнів.

Задля забезпечення доступності до творчого розвитку соціально-незахищених дітей передбачено ряд пільг. 206 учнів школимистецтв отримали можливість безкоштовно навчатися. Це: діти-сироти; учні з малозабезпечених родин;учні з багатодітних родин; діти-інваліди;діти, батькияких загинули в АТО.

Звільнені від оплати за навчання на 50%114 учнів: діти, один з батьків яких є учасником АТО; діти, батькияких є інвалідами1 або 2групи; учні-переможці обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнароднихмистецьких конкурсів.

Поповнилась матеріальна базашколимистецтв: придбано меблі у навчальні класи на суму 62,2 тис. грн.,сценічне взуття для ансамблю народної пісні «Цвіте терен» на суму 15 тис. грн.

Нарешті краєзнавчий музей отримав окреме приміщення. У жовтніприйнято історичне рішеннявиконавчогокомітету міської ради про розміщеннямузеюна вул. Соборності, 24.

Згідно з моїм розпорядженням, навесні 2018 року делегація містазадля морально-психологічної підтримки військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону вирушила з концертною програмою, гуманітарною допомогою та солодощами на Схід України. Впродовжмайже двох місяців тривав збір гостинців для тих, хто боронить рідну землюу зоні проведення Операції об’єднаних сил. Крім того, працівники виконавчих органів міськоїради зібрали для наших захисниківблизько 40 тис. грн.

Розроблено концепціюрозвитку туризмувмісті. Відкриторубрикунаофіційному сайтіміської ради «Новоград-Волинський – туристичний», де гості та мешканці міста можуть дізнатися про туристичний потенціал нашого краю, видановідповідний буклет.

Крімтого, готуєтьсядодруку Звягельський календар (історичніфакти з життяміста) та ведетьсяпідготовчаробота допоявинасвіт 3-го тому історії нашогоміста.

Шановні новоград-волинці!

Представлений звіт – це відображення ключових аспектів життя нашого міста й громади.Я щиро вдячний всім, хто не на словах, а конкретними справами розвиває наше місто. Це стало можливим завдяки командній роботі.

У планах наступного року – реалізаціяосновних пріоритетів визначенихПрограмою соціально-економічного розвитку Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік. Зокрема, продовження будівництва хірургічного корпусу; капітальний ремонт міських доріг та тротуарів міста; виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу; розвиток туристичного напрямку та багато іншого.

Упевнений, що спільними зусиллями всієї громади ми зможемо забезпечити на належному рівні життєдіяльність нашого міста, зберегти й примножити всі намічені позитивні тенденції.

Я бажаю всім вам, вашим родинам, рідним і близьким міцного здоров’я, життєвих сил, миру й добра.

З прийдешніми вас новорічно-різдвяними святами!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #звіт #Весельський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...