• Головна
  • Традиції, прикмети і ворожіння в різдвяний Святвечір 2019 року
11:17, 6 січня 2019 р.

Традиції, прикмети і ворожіння в різдвяний Святвечір 2019 року

Святвечір

Святвечір

Православний світ готується до святкування Різдва Христового - православна церква відзначає народження Спасителя 7 січня

Різдвяний Святвечір або переддень Різдва відзначають 6 січня ввечері - для православних він є важливим днем.

Святвечір, як і ніч перед Різдвом, пов'язані з безліччю традицій і прикмет, а також з різними ворожіннями.

Різдвяний Святвечір

Святвечір - останній день різдвяного посту. Він встановлений в стародавні часи з тим, щоб люди очистилися молитвою і покаянням перед святом і зустріли Різдво Спасителя з чистим серцем.

Святвечором переддень Різдва стали називати, як вважають, через традиції куштувати в цей день "кутю" - солодку кашу. Каша з зерен пшениці, зварених на меду, мала особливий сенс, тому що символізувала воскресіння і солодкість майбутньої блаженного життя.

Пост в Святвечір більш строгий, ніж в інші дні останнього тижня Різдвяного посту.

На стіл, за традицією, подавали відвар з вишень, груш, слив, яблук, родзинок і інших плодів, зварених у воді. Стіл, за традицією, встеляли сіном як нагадування про ясла, в які поклали новонародженого Спасителя.

У різдвяний Святвечір, за традицією, згадують євангельську розповідь про поклоніння східних мудреців новонародженому Ісусу.  

У Святвечір, за традицією, служба вечірня з'єднується з літургією і відбувається вранці - православні постять до тих пір, поки свічка, перед якою співається тропар Різдву Христовому, виноситься в центр храму.

У Святвечір на Русі не використовували ріжучі та колючі предмети, щоб не накликати біду. За традицією, чоловіки в ці дні не полювали і не різали худобу, а жінки шиття і в'язання відкладали до завершення святкових днів.

Клопоти по господарству, як вважали люди в старовину, могли принести в будинок неприємності.

Ворожіння

Святвечір, завжди вважався особливим - за народними прикметами, в ніч перед народженням Ісуса знімаються всі заборони і таємничі сили проникають на Землю.

Різдвяний Святвечір з давніх часів вважався найкращим часом для ворожіння, і люди, користуючись незвичністю цієї ночі, ворожили, намагаючись дізнатися майбутнє.

За старих часів ворожили на свічках, тінях, черевиках і так далі. Не втрачає ворожіння актуальності і в наш час.

Найбільший інтерес ворожіння в різдвяний Святвечір викликали у дівчат - їм не терпілося дізнатися ім'я майбутнього чоловіка, а може і побачити в дзеркалі або в обручці його відображення.

Церква до ворожіння відноситься негативно, тому засуджує і будь-які спроби дізнатися майбутнє, тим більше в різдвяний Святвечір. Незважаючи на це люди продовжують гадати.

Ворожіння на судженого

Найпопулярніші гадання - на нареченого, на виконання бажання або на майбутнє.

У різдвяний Святвечір дівчата могли дізнатися ім'я майбутнього чоловіка і навіть побачити його обличчя в дзеркалі. Для цього в опівночі в темряві дівчина сідала між двома дзеркалами, запалювала свічки і вдивлялася в відображення, сподіваючись побачити нареченого.

Ворожіння з дзеркалом дівчата проводили і на перехресті - ставали спиною до місяця і дивлячись в дзеркало загадували: "Суджений, ряджений, покажися мені в дзеркалі". Люди запевняють, що "суджений" з'являвся через деякий час в дзеркальце.

Ворожіння на воску - одне з найбільш старовинних в різдвяний Святвечір. Для цього воду наливали в прозорий стакан або глибоку тарілку і клали на дно обручку.

У ложці над полум'ям свічки топили віск і примовляли: "гори-гори свіча, топися-топися віск, назви мені ім'я судженого". Потім різко виливали розплавлений віск в центр кільця в воду і уважно розглядали форму застиглої воскової фігури.

Інші ворожіння

Ім'я майбутнього чоловіка в різдвяний Святвечір можна дізнатися і таким способом. Дівчата пізно ввечері виходили на вулицю і питали у першого зустрічного чоловіка його ім'я. Як він назве, так і будуть звати і судженого.

Дізнатися майбутнє допоможе і інше ворожіння - для цього в різдвяний Святвечір, опівночі, потрібно просто вийти за поріг свого будинку. 

Якщо почуєте веселий чоловічий голос - значить суджений вже поспішає до вас, дзвін дзвонів - бути вам щасливої ​​нареченою, а якщо сварку або розмову на підвищених тонах - ваше особисте життя в цьому році навряд чи влаштується.

Найзнаменитіше вуличне ворожіння в різдвяну ніч - це ворожіння з черевиком. Дівчата кидали через паркан свої черевики і дивилися, куди дивиться носок, відповідно звідти чекали і нареченого.

Прикмети

Побачити падаючу зірку в різдвяний Святвечір - хороша прикмета, так як бажання, загадане в цю ніч, збувається обов'язково.

Поганою прикметою вважається зустрічати Різдво Христове в одязі темних кольорів - в світле і веселе свято немає місця печалі.

Весна, за прикметами, буде ранньою, якщо сильна заметіль піднімається в різдвяну ніч.

Майбутній рік, за прикметами, буде урожайний, якщо постійно щось з продуктів падає, поки ви готуєте святкові страви.

Спотикатися в Святвечір - погана прикмета, можна отримати погану звістку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#святвечір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...