• Головна
  • Голодна кутя або Другий Святвечір: що повинно бути на столі 18 січня
12:49, 18 січня 2019 р.

Голодна кутя або Другий Святвечір: що повинно бути на столі 18 січня

Голодна кутя або Другий Святвечір: що повинно бути на столі 18 січня

18 січня всі страви мають бути пісними. Прийнято весь день нічого не їсти, а вечеря починати з освяченої води.

Навечір'я Хрещення, Водохресний святвечір, Бабин вечір, Голодна кутя, Свят-вечір - ось неповний список назв вечора напередодні великого християнського свята Водохреща, яке православні християни відзначають 19 січня.

Навечір'я Хрещення Господня має свої традиції і обряди. Свято це особливе, йому здавна надавали особливого значення, вечір цей наділений людьми магічними властивостями, кажуть, небеса відкриваються в цю чарівну ніч, всі бажання людські чуються і виконуються і навіть тварини знаходять в цю ніч людську мову і спілкуються з Господом.

Що повинно бути на столі 18 січня

Весь день 18 січня дотримуються суворого посту - нічого не їдять до самого вечора. Вся сім'я сідає за сімейну вечерю тільки з появою першої зірки. На вечерю подаються прості пісні страви.

За традицією на Другий Святвечір подаються ті ж страви, що і в Навечір'я Різдва, 6 січня, тільки в більш скромній кількості. Якщо в Різдвяний святвечір на столі повинно бути 12 обов'язкових страв, то в Водохресний їх повинно бути менше, проте кількість страв має бути непарною.

Починають вечерю зі святої води. Потім їдять кутю, запиваючи узваром.

На стіл 18 січня подають пісні страви: вареники з капустою, пісний борщ, смажену рибу, гречані млинці, овочі, кутю та узвар.

У багатьох регіонах України пекли спеціальний обрядовий хліб (або три хліба). З цим хлібом (хлібами) господар будинку і молодший син обходив будинок і все наявні будови і кропив їх свяченою водою. Згідно з народними віруваннями таким чином він проганяв з господарства біди і нещастя.

Частування 19 січня

19 січня до пісних страв додавали і інші, більш ситні частування, намагалися накрити багатий стіл, готували голубці, ковбаси, смажили м'ясо, рибу, пекли пироги і пиріжки, печиво і пряники. Кожна господиня намагалася, щоб стіл ломився від страв, щоб весь рік був багатим і щедрим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кутя #узвар #Навечір'я Хрещення Господня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...