• Головна
  • У Новограді проходить виставка «Чаруючий світ фарфору» до 220-річчя з часу заснування Городницького фарфорового заводу
12:20, 21 січня 2019 р.

У Новограді проходить виставка «Чаруючий світ фарфору» до 220-річчя з часу заснування Городницького фарфорового заводу

У Новограді проходить виставка «Чаруючий світ фарфору» до 220-річчя з часу заснування Городницького фарфорового заводу

У Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки оформлено виставку-перегляд «Чаруючий світ фарфору» (до 220-річчя з часу заснування Городницького фарфорового заводу), на якій до уваги читачів представлені вироби заводу та матеріали про його історію.

Городницький фарфоровий завод був одним з найстаріших підприємств України з виробництва фарфорових виробів господарського і культурно-побутового призначення. Підприємство було засноване у 1799 році у містечку Городниця Новоград-Волинського повіту Волинської губернії, що входило до складу корецьких володінь князя Чарторийського.

У 1814 році Городницький завод разом з маєтком дістаються князю Любомирському. З того часу почалося процвітання заводу, запрошувались майстри з Чехії та Франції.

У 1880 році на заводі сталася пожежа, яка знищила всі дерев'яні будівлі і вщент наповнені готовою продукцією склади. У роки громадянської війни завод не працював. Відновилося виробництво у 1920 році. У 1940 році випуск господарського посуду та скульптури досяг 5,5 мільйона штук при 500 робітниках.

У період окупації під час Другої світової війни підприємство було фактично зруйноване. Лише у 1950 році виробництво досягло довоєнного рівня.У 2008 році фарфоровий завод переживав не легкі часи. Керівник шукав інвесторів, але склалося так, що цього ж року завод було закрито.У Городниці створено музей фарфору, де люди можуть ознайомитись з історією підприємства та виробами, які випускав завод з часів заснування і аж до його ліквідації.

Матеріал підготувалазавідувач відділу обслуговування користувачіврайонної бібліотеки ім. Лесі УкраїнкиОлена Боровська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...