• Головна
  • Чому публічно вчинив самогубство хворий на рак новоград-волинець Микола Шостак?
09:48, 6 лютого 2019 р.

Чому публічно вчинив самогубство хворий на рак новоград-волинець Микола Шостак?

Чому публічно вчинив самогубство хворий на рак новоград-волинець Микола Шостак?

68-річному онкохворому Миколі Шостаку, що не мав коштів на лікування, нічого іншого не залишалося. Микола Шостак підпалив свій будинок, зарядив обріз рушниці, сів на східцях ганку і став чекати, поки пожежа розгориться. Одним пострілом відлякав поліцейських і пожежних, а коли вогонь охопив дах, другим пострілом розтрощив собі голову. Смерть була миттєвою. Це сталося 25 січня.

На крутих сходинках ганку і на стіні того, що залишилося від будинку, до цих пір видно сліди крові.

Микола Шостак вирішив померти разом зі своїм майном, до якого, не чекаючи його смерті, підбиралися кредитори...

Я кілька днів перевертав в голові цю моторошну історію, поки не прийшов до висновку: дії 68-річної людини, самотнього, хворого на рак, були абсолютно логічні. Коли він переконався, що став здобиччю жадібних банкірів і медиків, яким потрібні лише його нерухомість і гроші, для яких його біда - це лише непоганий заробіток, і що попереду - повільна і болісна смерть, він зрозумів, що подальше життя безглузде. Микола Шостак вирішив померти разом зі своїм майном, до якого, не чекаючи його смерті, підбиралися люди до яких він попав в фінансову залежність.

У Новограді-Волинському сусіди Миколи Шостака мало що змогли розповісти. Як з'ясувалося, він рідко з'являвся в своєму будинку - жив в рідному селі Мала Цвіля, в 30 кілометрах від райцентру. Знали, що самотній, знали, що онкохворий, що набрав кредитів на лікування і безуспішно намагався, щоб розрахуватися з банками, продати будинок. Публічне самогубство сусіда потрясло всіх. - Він був нетовариський, тому я мало знаю про нього, - розповідає сусідка самогубці Марія Борецька. - Знаю, раніше працював в КЕЧ військової частини, багато років тому - на складі порцеляни, знаю, що хворів на рак і що не міг розплатитися по кредитах. Коли почалася пожежа, одна сусідка кинулася на допомогу, а він сказав: «Іди або буду стріляти». Приїхали пожежники, але не могли загасити вогонь - Микола нікого не підпускав і зробив з рушниці попереджувальний постріл. Потім пожежні протягнули шланги з іншого боку будинку і стали заливати вогонь. Коли він побачив це, приставив рушницю до свого підборіддя і вистрілив. Я все це бачила на власні очі.

Сусідка самогубці Марія Борецька: «Коли почалася пожежа, одна сусідка кинулася на допомогу, а він сказав: «Іди або буду стріляти»

Марія Максимівна розповіла, що до самогубства сусіда приїжджали люди з сільради Малої Цвілі - шукали його. Від них вона і дізналася про те, що Микола заклав у банку два будинки в селі і один в Новограді-Волинському, той самий, який потім підпалив перед самогубством, і що банки шукають його. - Ми боялися, що вогонь перекинеться на наші будинки, але, на наше щастя, вітер дув у бік вулиці, - згадує Марія Борецька. - Якщо б вітер повернув, сусідні будинки теж могли спалахнути. Підходжу до напівзгорілого дому з високим цегляним цоколем. На припорошених снігом сходинках ганку проступила кров. Поруч - кривава пляма на стіні. Тут звів рахунки з життям змучений раком, кредиторами і самотністю Микола Шостак 1951 року народження... На сходинках ганку згорілого будинку залишилася кров Миколи Шостака «Підійти до будинку чоловік з обрізом у руках не давав». 

Далі розмовляю з заступником начальника 10-ї пожежно-рятувальної частини Новограда-Волинського, чиї бійці намагалися врятувати палаючий будинок, Андрієм Наумцев. - Повідомлення про пожежу надійшло в післяобідній час. Це був уже третій виклик за добу, хлопці тільки-тільки повернулися з пожежі. І тут - горить будинок на вулиці 2-я Зелена. Виїжджаємо. Я теж поїхав. Коли під'їжджали, я побачив, що на сходинках ганку будинку, що горів сидить людина з обрізом рушниці в руках. Він навів обріз на нас - ми здали назад. Викликали поліцію. Наші хлопці намагалися гасити пожежу, але підійти до будинку чоловік з обрізом у руках не давав. Тому ми могли подавати воду тільки здалеку. Коли приїхали поліцейські і стали наближатися до нього, він вистрілив собі в землю. А коли поліцейські стали обходити чоловіка з флангів, він приставив обріз до горла і вистрілив. Все це відбувалося хвилин 20. За цей час пожежа розгорілася, що додало нам роботи ...

Микола Шостак мав дві вищі освіти і був дуже ерудованою людиною. Подробиць про особу Миколи Шостака і його проблеми у сусідів з'ясувати не вдалося - він рідко з'являвся у своєму міському будинку. Їду в Малу Цвілю. Перший мій співрозмовник - сільський староста Сергій Псюк. Він стверджує, що бачив тільки один лист з банку на ім'я Миколи Шостака. Про суми кредитів, які той взяв під заставу трьох будинків: двох у селі (свого і своєї покійної матері) і одного міського, нічого не знає. - Це був самотній онкохворий чоловік. Можливо, не витримав такого життя. 

А кредити, може, і брав на лікування, на операцію (зробили півроку тому) і післяопераційну реабілітацію, - припустив сільський староста. Можливо, не витримав такого життя Обидва сільських будинки, що належали Миколі Шостаку, теж згоріли. Але, за словами старости, інформації про те, що обидва будинки підпалив їх господар, у нього немає. Що стосується особистості самогубці, повідомив, що Шостак мав дві вищі освіти і був дуже ерудованою людиною. Сім'ї так і не завів. Жив з матір'ю. Та померла кілька років тому. Ходили чутки, що у нього є син, який живе в Санкт-Петербурзі, але той ніколи до батька не приїжджав. Інших рідних і близьких у Миколи Шостака не було. «Щоб добути гроші на лікування, намагався продати хати - свою і батьківську - бажаючих купити не знайшлося». 

Їду до згарища будинків Миколи Шостака. Будинок матері, хоч дерев'яний, обгорів, але встояв. Від будинку, який побудував покійний, залишилася лише цегляна піч з димоходом. А поруч - майже новий сарайчик. Видно, були якісь плани на подальше життя у бідолахи, та стало ясно, що їм збутися не судилося. Розмовляю з сусідкою з будинку навпроти Оленою Лаховського, яка провідувала Миколи і іноді варила йому обіди. - Коля опинився в безвихідному становищі, - пояснює вона його самогубство. - Був хворий на рак прямої кишки. Щоб добути гроші на лікування, намагався продати хати - бажаючих купити не знайшлося. І сільраді пропонував прийняти на баланс, дому престарілих, дитячому будинку сімейного типу - відмовлялися. Брав кредити під заставу будинків. Скільки був винен банкам, не знаю ... Всі гроші йшли на лікування - лікувався в Рівному. Йому там проводили сеанси хіміотерапії і зробили операцію. ... Якось приїхав з чергового сеансу і сказав: «Все. Мені кінець". Сам домовився з катафалком і сказав нам, щоб на хресті навіть таблички не було. ... Але ж, такий ерудований був! Розповідав мені, хто з ким воював ще до нашої ери ... Один самісінький залишився. А один в полі не воїн. Односельчанка Миколи Шостака Олена Лаховського:

У Рівненському онкодиспансері сказали, що на черговий сеанс хіміотерапії Микола Шостак повинен був приїхати у вересні минулого року. Але не приїхав. ... Видно, ще тоді він виніс собі смертний вирок. У онкодиспансерах хворих чекають тільки з грошима Хворіти на рак в Україні страшно. У онкодиспансерах хворих чекають тільки з грошима. Немає чотирьох тисяч на сеанс - іди додому збирати. Опинитися одному перед обличчям смертельної хвороби - немає нічого більш жахливого. Але навіть якщо у хворих є сім'ї і рідня, боротьба за хворого на рак без найменшої державної підтримки обертається повною і абсолютною убогістю і величезними боргами. Від хворого в онкодиспансерах потрібні тільки гроші. Багато грошей. Навіть якщо він безнадійний хворий. Так влаштована медична допомога раковим хворим в сучасній Україні з її бідним населенням. Багато здаються і дозволяють хворобв вбити себе. Ну а коли банкіри і квартирні махінатори починають рвати тебе на частини ще живим, швидка смерть стає кращим виходом. ... Власне, попередній абзац - це пояснення самогубства Миколи Шостака. Але він убив себе публічно, а це вже акція, це самопожертва з метою донести до верхів, наскільки страждають ракові хворі, які стали жертвами відсутньої в Україні системної медичної допомоги онкохворим, цинізму і байдужості державної влади до них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #пожежа #чоловік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...