Чому публічно вчинив самогубство хворий на рак новоград-волинець Микола Шостак?

Чому публічно вчинив самогубство хворий на рак новоград-волинець Микола Шостак? , Олександр Сукач

68-річному онкохворому Миколі Шостаку, що не мав коштів на лікування, нічого іншого не залишалося. Микола Шостак підпалив свій будинок, зарядив обріз рушниці, сів на східцях ганку і став чекати, поки пожежа розгориться. Одним пострілом відлякав поліцейських і пожежних, а коли вогонь охопив дах, другим пострілом розтрощив собі голову. Смерть була миттєвою. Це сталося 25 січня.

На крутих сходинках ганку і на стіні того, що залишилося від будинку, до цих пір видно сліди крові.

Микола Шостак вирішив померти разом зі своїм майном, до якого, не чекаючи його смерті, підбиралися кредитори...

Я кілька днів перевертав в голові цю моторошну історію, поки не прийшов до висновку: дії 68-річної людини, самотнього, хворого на рак, були абсолютно логічні. Коли він переконався, що став здобиччю жадібних банкірів і медиків, яким потрібні лише його нерухомість і гроші, для яких його біда - це лише непоганий заробіток, і що попереду - повільна і болісна смерть, він зрозумів, що подальше життя безглузде. Микола Шостак вирішив померти разом зі своїм майном, до якого, не чекаючи його смерті, підбиралися люди до яких він попав в фінансову залежність.

У Новограді-Волинському сусіди Миколи Шостака мало що змогли розповісти. Як з'ясувалося, він рідко з'являвся в своєму будинку - жив в рідному селі Мала Цвіля, в 30 кілометрах від райцентру. Знали, що самотній, знали, що онкохворий, що набрав кредитів на лікування і безуспішно намагався, щоб розрахуватися з банками, продати будинок. Публічне самогубство сусіда потрясло всіх. - Він був нетовариський, тому я мало знаю про нього, - розповідає сусідка самогубці Марія Борецька. - Знаю, раніше працював в КЕЧ військової частини, багато років тому - на складі порцеляни, знаю, що хворів на рак і що не міг розплатитися по кредитах. Коли почалася пожежа, одна сусідка кинулася на допомогу, а він сказав: «Іди або буду стріляти». Приїхали пожежники, але не могли загасити вогонь - Микола нікого не підпускав і зробив з рушниці попереджувальний постріл. Потім пожежні протягнули шланги з іншого боку будинку і стали заливати вогонь. Коли він побачив це, приставив рушницю до свого підборіддя і вистрілив. Я все це бачила на власні очі.

Сусідка самогубці Марія Борецька: «Коли почалася пожежа, одна сусідка кинулася на допомогу, а він сказав: «Іди або буду стріляти»

Марія Максимівна розповіла, що до самогубства сусіда приїжджали люди з сільради Малої Цвілі - шукали його. Від них вона і дізналася про те, що Микола заклав у банку два будинки в селі і один в Новограді-Волинському, той самий, який потім підпалив перед самогубством, і що банки шукають його. - Ми боялися, що вогонь перекинеться на наші будинки, але, на наше щастя, вітер дув у бік вулиці, - згадує Марія Борецька. - Якщо б вітер повернув, сусідні будинки теж могли спалахнути. Підходжу до напівзгорілого дому з високим цегляним цоколем. На припорошених снігом сходинках ганку проступила кров. Поруч - кривава пляма на стіні. Тут звів рахунки з життям змучений раком, кредиторами і самотністю Микола Шостак 1951 року народження... На сходинках ганку згорілого будинку залишилася кров Миколи Шостака «Підійти до будинку чоловік з обрізом у руках не давав». 

Далі розмовляю з заступником начальника 10-ї пожежно-рятувальної частини Новограда-Волинського, чиї бійці намагалися врятувати палаючий будинок, Андрієм Наумцев. - Повідомлення про пожежу надійшло в післяобідній час. Це був уже третій виклик за добу, хлопці тільки-тільки повернулися з пожежі. І тут - горить будинок на вулиці 2-я Зелена. Виїжджаємо. Я теж поїхав. Коли під'їжджали, я побачив, що на сходинках ганку будинку, що горів сидить людина з обрізом рушниці в руках. Він навів обріз на нас - ми здали назад. Викликали поліцію. Наші хлопці намагалися гасити пожежу, але підійти до будинку чоловік з обрізом у руках не давав. Тому ми могли подавати воду тільки здалеку. Коли приїхали поліцейські і стали наближатися до нього, він вистрілив собі в землю. А коли поліцейські стали обходити чоловіка з флангів, він приставив обріз до горла і вистрілив. Все це відбувалося хвилин 20. За цей час пожежа розгорілася, що додало нам роботи ...

Микола Шостак мав дві вищі освіти і був дуже ерудованою людиною. Подробиць про особу Миколи Шостака і його проблеми у сусідів з'ясувати не вдалося - він рідко з'являвся у своєму міському будинку. Їду в Малу Цвілю. Перший мій співрозмовник - сільський староста Сергій Псюк. Він стверджує, що бачив тільки один лист з банку на ім'я Миколи Шостака. Про суми кредитів, які той взяв під заставу трьох будинків: двох у селі (свого і своєї покійної матері) і одного міського, нічого не знає. - Це був самотній онкохворий чоловік. Можливо, не витримав такого життя. 

А кредити, може, і брав на лікування, на операцію (зробили півроку тому) і післяопераційну реабілітацію, - припустив сільський староста. Можливо, не витримав такого життя Обидва сільських будинки, що належали Миколі Шостаку, теж згоріли. Але, за словами старости, інформації про те, що обидва будинки підпалив їх господар, у нього немає. Що стосується особистості самогубці, повідомив, що Шостак мав дві вищі освіти і був дуже ерудованою людиною. Сім'ї так і не завів. Жив з матір'ю. Та померла кілька років тому. Ходили чутки, що у нього є син, який живе в Санкт-Петербурзі, але той ніколи до батька не приїжджав. Інших рідних і близьких у Миколи Шостака не було. «Щоб добути гроші на лікування, намагався продати хати - свою і батьківську - бажаючих купити не знайшлося». 

Їду до згарища будинків Миколи Шостака. Будинок матері, хоч дерев'яний, обгорів, але встояв. Від будинку, який побудував покійний, залишилася лише цегляна піч з димоходом. А поруч - майже новий сарайчик. Видно, були якісь плани на подальше життя у бідолахи, та стало ясно, що їм збутися не судилося. Розмовляю з сусідкою з будинку навпроти Оленою Лаховського, яка провідувала Миколи і іноді варила йому обіди. - Коля опинився в безвихідному становищі, - пояснює вона його самогубство. - Був хворий на рак прямої кишки. Щоб добути гроші на лікування, намагався продати хати - бажаючих купити не знайшлося. І сільраді пропонував прийняти на баланс, дому престарілих, дитячому будинку сімейного типу - відмовлялися. Брав кредити під заставу будинків. Скільки був винен банкам, не знаю ... Всі гроші йшли на лікування - лікувався в Рівному. Йому там проводили сеанси хіміотерапії і зробили операцію. ... Якось приїхав з чергового сеансу і сказав: «Все. Мені кінець". Сам домовився з катафалком і сказав нам, щоб на хресті навіть таблички не було. ... Але ж, такий ерудований був! Розповідав мені, хто з ким воював ще до нашої ери ... Один самісінький залишився. А один в полі не воїн. Односельчанка Миколи Шостака Олена Лаховського:

У Рівненському онкодиспансері сказали, що на черговий сеанс хіміотерапії Микола Шостак повинен був приїхати у вересні минулого року. Але не приїхав. ... Видно, ще тоді він виніс собі смертний вирок. У онкодиспансерах хворих чекають тільки з грошима Хворіти на рак в Україні страшно. У онкодиспансерах хворих чекають тільки з грошима. Немає чотирьох тисяч на сеанс - іди додому збирати. Опинитися одному перед обличчям смертельної хвороби - немає нічого більш жахливого. Але навіть якщо у хворих є сім'ї і рідня, боротьба за хворого на рак без найменшої державної підтримки обертається повною і абсолютною убогістю і величезними боргами. Від хворого в онкодиспансерах потрібні тільки гроші. Багато грошей. Навіть якщо він безнадійний хворий. Так влаштована медична допомога раковим хворим в сучасній Україні з її бідним населенням. Багато здаються і дозволяють хворобв вбити себе. Ну а коли банкіри і квартирні махінатори починають рвати тебе на частини ще живим, швидка смерть стає кращим виходом. ... Власне, попередній абзац - це пояснення самогубства Миколи Шостака. Але він убив себе публічно, а це вже акція, це самопожертва з метою донести до верхів, наскільки страждають ракові хворі, які стали жертвами відсутньої в Україні системної медичної допомоги онкохворим, цинізму і байдужості державної влади до них.

Народний тижневик "Субота"
Новоград пожежа чоловік
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ станом на 24 жовтня 2020 року розповів Любомир Дутчак - начальник відділу з питань охорони здоров'я та медичного забезпечення міської ради.  Протягом минулої доби серед жителів Новограда-Волинського діагностовано 68 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію (41 жінка та 27 чоловіків). Крім того, COVID-19 лабораторно підтверджено у 21 жителя району.  На стаціонарному ліку...
Суспільство
Через недотримання карантинних та профілактичних заходів, які є запорукою подолання пандемії, у Житомирській області спостерігається стабільно високий рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію. Як повідомив в.о. директора ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр” Юрій Лутай, станом на 09:00 24.10.2020 (за минулу добу – 23 жовтня) зареєстровано новий АНТИРЕКОРД— 485 нових лабораторно підтверджених випадків.   Всього випадків (з наростаючим підсумк...
Суспільство
24 жовтня в Україні забороняється будь-яка передвиборча агітація кандидатів та політичних сил. Це передбачено статтею 54 закону “Про місцеві вибори”. Зазначається, що передвиборча агітація повинна завершитися о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування, тобто о 24 годині 23 жовтня. Також згідно з законом напередодні та в день голосування забороняється проведення масових акцій від імені кандидатів і партій. Окрім того, забороняється проведення кон...
Суспільство
25 жовтня в Україні проходитимуть місцеві вибори-2020. Зважаючи на пандемію COVID-19, дотримуйтесь кількох простих правил, щоб проголосувати безпечно. Ідучи на виборчу дільницю, надягніть маску так, щоб вона повністю закривала рот та ніс Візьміть із собою особисту ручку Перед входом до виборчої дільниці продезинфікуйте руки Дотримуйтеся соціальної дистанції (не менше 1,5 м) Особи, які забезпечують виборчий процес за місцем находження громадян, повинні бут...
Суспільство
23 жовтня 2020 року тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко, за участі керуючого справами виконавчого комітету міської ради Дмитра Ружицького, провела робочу нараду з керівниками структурних підрозділів та служб, які буде розміщено у Центрі надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс» (вул. Шевченка,20) – єдиному просторі для надання соціальних та адміністративних послуг населенню. Повідомляє Ок...
Політика
У Новограді-Волинському 4 кандидатів які були зареєстровані, а потім відмовилися від участі у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Такі дані про кандидатів, які вибули, станом на ранок 23 жовтня оприлюднені на сайті Центральної виборчої комісії. З виборів депутатів місцевих рад вибули 4 кандидатів до Новоград-Волинської міської ради, всі від партії «Слуга народу».
Суспільство
Виборчі перегони завершено! Висловлюю щиру подяку своїй команді за наполегливу працю та професіоналізм. Приємно здивований та вдячний людям, що повірили мені й долучились до моєї команди, під час того, як відвідував великі підприємства та зовсім невеличкі кав'ярні, коли спілкувався з людьми в міському транспорті та відвідував села, роздаючи візитівки з особистим номером телефону. Просто не передати, та й і багатьом не потрібен той біль, що відчувають люди...
Суспільство
20 жовтня 2020 року в Житомирі з магазину вкрали одяг на суму 4 тис. грн. Правоохоронці за допомогою камер відеонагляду отримали фото ймовірно причетної до правопорушення особи.  Її допомогли опізнати користувачі соціальних мереж. Про це повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області. Заява про крадіжку чужого майна надійшла до Житомирського відділу поліції 21 жовтня 2020 року, Після виявлення працівниками магазину нестачі спортивного одягу. У х...
Суспільство
На Житомирщині Служби безпеки України задокументувала схему розкрадання та незаконного експорту оптових партій дубових пиломатеріалів до країн Європейського Союзу. Про це сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua повідомила пресгрупа Управління Служби безпеки України в Житомирській області. За даними досудового слідства, організували оборудку четверо мешканців області. Вони за готівку скуповували у місцевому держлісгоспі дерева, зрубані понад офіційні норми...