• Головна
  • Сьогодні вшановується пам'ять преподобного Єфрема Сирина
11:26, 10 лютого 2019 р.

Сьогодні вшановується пам'ять преподобного Єфрема Сирина

Сьогодні вшановується пам'ять преподобного Єфрема Сирина

День пам'яті преподобного Єфрема Сирина Пам'ять Свята Православна церква відзначає 10 лютого. Святий був вихідцем із Сирії, він народився в 3 столітті в простій селянській родині. Його батьки були хрещеними християнами, але, незважаючи на це їх син виріс грубим і недобрим юнаком.Одного разу по злобі серця він умертвив чужу корову, смакуючи горе її господаря. Через кілька років його самого спіткало нещастя, його помилково звинувачують у крадіжці овець і беруть під арешт.

У в'язниці у Єфрема відбувається одкровення. Він чує роз'яснення панове про неминучість покарання за гріхи. Юнакові відкривається, що розплата за зло наздоганяє грішника, коли той вже здатний усвідомити свою провину і встати на шлях каяття.

Після випробуваних мук совісті Єфрем вирішує почати нове життя. Зумівши виправдатися від помилкового звинувачення, він йде в пустелю, де став учнем аскета і проповідника Якова. За довгі роки самітництва Єфрем виплекав власні християнські чесноти, він починає виголошувати проповіді, вчителює і звертає язичників до християнської віри.

Після навали персів, Сирин був змушений покинути пустелю. Він селиться в монастирі міста Едесс, де багато працював над тлумаченням Священного писання, життєписом великих пустельників, пише молитви і церковні піснеспіви. У похилому віці Єфрем приймає рішення відвідати Єгипет, де бажає познайомитися з подвигами пустельників-пустельників.

Після зустрічі з великими подвижниками, Сирин, повертаючись через Каппадокію, приходить на проповідь Василя Великого. Речі святого отця настільки вражають сирійського ченця, що він вимовляє вигуки захоплення прямо під час проповіді. Дивний старець привернув увагу Василя, після бесід Великий пропонує присвятити Єфрема в пресвітери. Але Сирин не вважав себе гідним такої честі і погодився прийняти всього лише скромний сан диякона. Василь Великий не залишав спроб підняти Сирина, пропонуючи йому єпископську кафедру. Щоб уникнути небажаного підвищення Єфрем видає себе за божевільного. Після повернення в Едесс, Сирин зіткнувся з загальним лихом, що сталося внаслідок неврожаю. Преподобний зумів налагодити допомогу бідним, переконавши багатіїв бути милосердними. Його силами були влаштовані богадільні, де брали знесилених і хворих. Тільки після повернення до нормального життя, Єфрем видаляється в самотню печеру, де і зустрічає свої останні дні.

У народній традиції день Святого Єфрема називали чудесним, адже господарям міг здатися сам домовик, якого слід було неодмінно задобрити. А по погоді цього дня можна було дізнатися, яким буде літо і весь рік: - поривчастий сильний вітер обіцяв холодне непривітне літо; - густий вологе повітря передбачав сирий рік; - почорнілий ліс віщував швидку відлигу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Православна церква #преподобний #Єфрем Сирин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...