Виплату компенсацій чорнобильцям-переселенцям хочуть перекласти на місцеві бюджети

Виплату компенсацій чорнобильцям-переселенцям хочуть перекласти на місцеві бюджети
Асоціація міст України не підтримує проект постанови щодо компенсації за рахунок місцевих бюджетів втрат громадян, що виїхали з Чорнобильської зони. АМУ наголошує, що проект постанови суперечить українському законодавству:
  • стаття 142 Конституції України передбачає, що компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, здійснює держава;
  • стаття 16 Конституції України передбачає, що подолання наслідків Чорнобильської катастрофи як обов’язком держави;
  • Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-XII від 28.02.1991 передбачає, що виплата компенсації громадянам за майно, втрачене у зв’язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням, є державною функцією.
Отже, фахівці Асоціації вважають, що в разі перекладання реалізації цієї функції на місцевий рівень необхідно передбачити з Держбюджету відповідне фінансування місцевим бюджетам, а не так як має намір зробити Уряд.
Тож, як йдеться на сайті АМУ, днями Асоціація міст України надіслала до Мінсоцполітики України листа щодо розгляду проекту постанови Уряду «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. №936 і від 18 листопада 2009 р. №1243», яким пропонується здійснювати виплату компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно в разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Ще раз наголосимо, що Асоціація міст України категорично не погоджується із тим, що виплата цієї компенсації має здійснюватися винятково за рахунок коштів місцевих бюджетів. У той самий час Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлює, що фінансування таких витрат здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Крім того, в проекті відсутнє фінансово-економічне обґрунтування до Постанови, оскільки її реалізація потребуватиме виділення коштів із місцевих бюджетів.
Світлана Прокоф'єва
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі