У Новограді-Волинському ОВК з другої спроби розпочала роботу – збирали кворум та порушили процедуру заміни керівних посад

У Новограді-Волинському ОВК з другої спроби розпочала роботу – збирали кворум та порушили процедуру заміни керівних посад

У виборчому окрузі №65 (м. Новоград-Волинський) 20 лютого окружна виборча комісія з другої спроби зібрала ⅔  членів для проведення першого засідання. Із 38 членів комісії, затверджених ЦВК, були присутні лише 25.

Засідання було призначене на 12.00 год у приміщенні Новоград-Волинського Палацу культури.


Відповідно до частини 2 статті 26 Закону України  «Про вибори Президента України»: «Повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу, визначеного при її утворенні, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою».

У випадку ОВК №65 дві треті це 25.3 і для кворуму потрібні 26 членів.

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба зазначає: «Доволі часто комісії допускають помилку,  щодо  заокруглення дробових залишків за математичними правилами. Проте якщо ⅔ від складу, це до прикладу  25.3 то 25 це менше за дві третини, таким чином, якщо саме така кількість членів прийняла присягу, комісія ще не є повноважною. Представники ЦВК рекомендують комісіям у випадку наявності кворуму, тобто більше половини складу комісії, приймати присягу присутнім членам, не закриваючи при цьому засідання, та відновлюючи  його при появі нових членів, яких слід привести до присяги. Така практика хоча і не в цілому відповідає закону, дозволяє уникнути порушення законодавчої вимоги,  щодо  необхідності прийняття ⅔ членів присяги саме на першому засіданні».

Як повідомив представник ОПОРИ, на засіданні в Новоград-Волинському були присутні 25 членів комісії з 38.  Комісія оголосила про початок роботи, присутні 25 людей прийняли присягу.

Представник ОПОРИ звернувся до голови комісії із зауваженням, що для кворуму потрібно, щоб на засіданні були присутні 26 членів комісії, бо це є порушенням. У свою чергу голова порадилась з ЦВК і оголосили перерву, щоб зібрати кворум, зробити повторне голосування і  продовжити роботу.  Однак, після перерви склад трохи змінився на одну людину. Зібралися знову 25 членів комісії, але один чоловік, який був на засіданні до перерви, не прийшов, а прийшла член комісії, якої не було спочатку. Знову проголосували 25 осіб. За словами представника ОПОРИ, голова комісії ще раз радилася з ЦВК та  юристами і прийшли до висновку,  що варто привести до присяги 26 –го члена комісії, який приєднався до засідання після перерви  і продовжити засідання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі