Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі

Свято народної творчості «Я люблю Україну пісенну свою» впевнено крокує по району. 23 лютого воно завітало і до гульчан. Це мальовниче село цікаве не лише працьовитими і талановитими людьми, воно пам'ятне ще й тим, що тут ступала нога Великого Кобзаря. Життєві дороги його пролягли через поліський край, нога митця ступала і по росяних травах мальовничих берегів Случі, де увінчав свою присутність тут у повісті «Варнак». Сьогодні, коли піднімаєшся на Панську гору, то відчуваєш присутність його духу. Мимоволі очима великого Кобзаря вдивляєшся в мальовничі розлогі береги, чуєш шепіт дерев, спів вітрів і серце наповнюється живлющою енергією, гордістю, любов’ю до українського народу, до України. Відомий Житомирський поет В. Грабовський писав:

…На мить

Спинімося на Случі вільним плесом:

Два генії — Тарас Шевченко й Леся

Вслухалися, як тут вода шумить.

Глядацька зала та приємні усмішки чекали на учасників художньої самодіяльності із сіл Кикова, Немильня, Сусли, Івашківка, Кануни, Киянка, Гульськ. Не можна було не зупинитися біля світлиці робіт народних промислів жителів с. Гульськ, яку створили працівники культури Я. Коротюк та Н. Фурманенко. Важко передати словами красу, наповненість і оформлення народних виробів. Можна сказати, що це просто народний музей!

Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-1 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-2 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-3 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-4 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-5 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-6 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-7 Свято народної творчості відбулося Новоград-Волинському районі , фото-8

У Будинку культури дуже затишно, світло, а головне — тепло. Перед початком огляду із теплими словами вдячності до гостей і глядачів звернулась сільський голова Л. Добровольська, побажала хороших виступів, процвітання та розвитку. Огляд розпочали аматори сцени с. Гульськ. Оцінювали виступи самодіяльних артистів члени журі на чолі із заслуженим працівником культури України Ю. Лагасюком. Як завжди, на творчому святі була присутня перший заступник голови райдержадміністрації Н. Даниленко. Звичайно, не так просто зайнятим сільським людям відвідувати репетиції, готувати репертуар, та напевно найважче виступити на сцені так, щоб всім сподобалось. З перших хвилин огляду до останнього номеру в залі панувала надзвичайна атмосфера теплоти, усмішок, захоплень. Тут вистачало пісень, танців, художнього слова на різні смаки. Аматори сцени вклали всі найкращі, найдобріші емоції у створення програм і віддали їх вдячним глядачам. Тут прозвучали старовинні народні пісні у виконанні фольклорно-етнографічних колективів, приємно оживили глядачів танцювальні колективи.

На завершення заходу виступила перший заступник голови райдержадміністрації Н. Даниленко, яка побажала, щоб вічно лилась українська пісня, звучала наша солов'їна мова, миру, незламного патріотизму, міцного здоров’я, родинного затишку, віри, любові, добробуту і успіхів, а селу — розквіту, щасливих подій і перспектив. 

Хочеться вірити, що проведення таких оглядів стане доброю традицією і в наступні роки, і всі ті найкращі побажання обов'язково збудуться.

Завідувач РМЦНТМ. Повторейко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі