• Головна
  • На Новоград-Волинський округ виділили найменше субвенції в 2018 році на Житомирщині
10:58, 13 березня 2019 р.

На Новоград-Волинський округ виділили найменше субвенції в 2018 році на Житомирщині

У Житомирській області три округи нардепів Павла Дзюблика, Віктора Развадовського та Борислава Розенблата у 2018 році отримали найбільше коштів державної субвенції на соціально-економічний розвиток. Найменше виділили на округ Володимира Литвина. Такі дані зафіксували представники Громадянської мережі ОПОРА.

В аутсайдерах ВО №65 (м. Новоград-Волинський) позафракційного нардепа Володимира Литвина. За рік із бюджету було виділено 10 млн 430 тис. грн субвенції.  Спрямовані кошти на 262 об'єкти. Найменший і середній розмір однієї субвенції – 40 тис. грн. На 159 освітніх закладів округу витратили 5 млн 940 тис. грн субвенції.  Покращення роботи 36 об'єктів ЖКГ та інфраструктури коштували 2 млн 300 тис. грн. На 25 об'єктів соціально-культурної сфери знадобилося 780 тис. грн. Ремонт та придбання обладнання для 20 медичних закладів коштували 740 тис. грн. На реконструкцію та встановлення 22 дитячих та ігрових майданчиків – 660 тис. грн.

На Новоград-Волинський округ виділили найменше субвенції в 2018 році на Житомирщині, фото-1
На Новоград-Волинський округ виділили найменше субвенції в 2018 році на Житомирщині, фото-2

Отримати коментар Олександра Ревеги та Володимира Литвина ОПОРІ не вдалося. На повідомлення у Facebook нардепи не відреагували. Номери телефонів, вказані на сайті Верховної Ради, не відповідають.

Інформацію про використання коштів державної субвенції на соціально-економічний розвиток народні депутати поширюють на своїх сторінках у мережі Facebook та у місцевих ЗМІ.

Аналітик даних Громадянської мережі ОПОРА Андрій Савчук зазначив, що середній розмір субвенцій дає зрозуміти наскільки значні об’єкти фінансувались в окрузі. «Якщо ми говоримо про середню вартість проекту в межах якогось конкретного округу, тут ми можемо побачити наскільки серйозні інфраструктурні проекти фінансувалися в області. Якщо ми говоримо про округ Литвина, то там здається взагалі середній розмір субвенцій –  40 тисяч гривень. Виникає закономірне питання: чи можна досягти хоча би десь сталого соціально-економічного розвитку, якщо ми видаємо на нього 40 тисяч гривень? За ці гроші не можна зробити ні капітального ремонту, ні утеплення, не кажучи вже навіть про придбання обладнання для лікарень тощо. Це дробування проектів перед виборами в частині субвенцій може стати якраз одним із головних викликів для конкурентності й прозорості виборчого процесу для забезпечення рівних умов кандидатів», – розповів він

Аналітик вважає, що значна кількість субвенції не направлена на соціально-економічний розвиток округу. «У 2016 році лише 13% об'єктів були загальною вартістю менше 50 тисяч гривень. У 2018 році таких проектів стало вже 37%.  Ми можемо говорити про те, що значна кількість об'єктів субвенцій не виконує завдання соціально-економічного розвитку. Тому що, більшість цих субвенцій це якісь одноразові придбання на зразок принтерів, комп'ютерів, телевізорів, меблів, велосипедів і так далі. Таким чином це не вкладається в логіку соціально-економічного розвитку, але цілком може вкладатися в логіку боротьби за симпатії виборців. Якщо депутат залучив 10 чи 15 мільйонів гривень, якщо ці проекти подробити, то можна охопити значну кількість населених пунктів», – зазначив Андрій Савчук.

За даними аналітиків ОПОРИ, Житомирська область у списку областей, куди було спрямовано найменше коштів субвенцій: Волинська – 115 мільйонів гривень (2,8%), Житомирська – 114  мільйонів гривень (2,8%), Рівненська – 112 мільйонів гривень (2,7%), Запорізька – 95 мільйонів гривень (1,9%), Тернопільська – 77 мільйонів гривень (1,9%), та Луганська – 26 мільйонів гривень (0,6%).

Найбільше субвенцій у 2018 році, отримали: Вінницька область – 327 мільйонів гривень (8% від загальної суми виділених субвенцій), Харківська – 256 (6,2%), Чернівецька – 252 (6,2%), Київська – 233 (5,7%), Чернігівська – 220 (5,6%).

Субвенція на соціально-економічний розвиток – це кошти, які можуть виділятись на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури комунальної власності, на здійснення екологічних та природоохоронних заходів, здійснення заходів, пов’язаних з відселенням громадян із житлових будинків, що перебувають в аварійному стані, проведення робіт з газифікації, реалізацію проектів з енергоефективності та енергозбереження та ін. Відповідно до розпорядження КМУ № 727 від 27 вересня 2017 року була легітимізована участь народних депутатів у поданні пропозицій щодо розподілу субвенцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...