• Головна
  • Освітні інновації в Новій українській школі громад Житомирщини
18:09, 29 березня 2019 р.

Освітні інновації в Новій українській школі громад Житомирщини

Освітяни громад Житомирщини сьогодні, 29 березня, ділились досвідом реалізації Концепції «Нової української школи» та запровадження інновацій в освітній мережі. На семінарі в Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного  Програмою «U-LEADз Європою» та Мінрегіоном України, зібралось понад 25 фахівців об’єднаних громад регіону та презентували свої напрацювання.

«Реформа освіти вимагає креативного підходу та постійного пошуку нових ідей та форматів роботи. Сьогодні громади регіону вже мають певний досвід впровадження цікавих проектів і ми створюємо умови, щоб його могли використовувати інші ОТГ», - наголошує Віталій Римар, радник з муніципальних послуг Житомирського Центру.

Так у Коростишівській громаді минулого року розробили стратегію розвитку освіти, що дозволило активізували освітян, акумулювати ресурси на модернізацію закладів, створити умови для розвитку людського потенціалу та сформулювати чіткі пріоритети для руху вперед.

«В громаді значна частина бюджету витрачається на фінансування освіти. Стратегія нам дозволяє від утримання перейти до розвитку. Сьогодні ми бачимо чіткі показники якості роботи шкіл, і це сприяє тому, що гроші йдуть на ті проекти які дійсно потрібні», - наголошує Ігор Джаман, начальник управління освіти Коростишівської ОТГ.

Стратегію громада почала розробляти, коли освітяни відвідали польські громади для перейняття досвіду. Цю поїздку організувала Програма «U-LEADз Європою», і вже до кінця 2018 року Довбиська та Семенівська громади теж розробили такі документи.

Також, на семінарі обговорювали досвід створення міжшкільного ресурсного центру в Баранівській ОТГ, який створили в рамках реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу», кошти на який громада отримала від Європейського союзу.

«Це цікавий проект, адже в центрі створили матеріально-технічну базу, якою користуються учні та вчителі всіх шкіл. Крім того було закуплено сучасне обладнання і учні матимуть практику роботи із 3-D принтером, будівельними інструментами та іншим обладнанням. І сьогодні нам ця практика дуже важлива», - наголошує Світлана Павлюк,  начальник управління освіти Брониківської ОТГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...