• Головна
  • СБУ повідомила про "таємний депутатський" план передачі в концесію новоградського водоканалу
09:23, 6 квітня 2019 р.
Надійне джерело

СБУ повідомила про "таємний депутатський" план передачі в концесію новоградського водоканалу

Новоград рада

Новоград рада

Від Управління Служби безпеки України на адресу Новоград-Волинського міського голови надійшов лист (за вих. № 57/23/504 від 29.03.2019) "Щодо можливих негативних наслідків в результаті передачі комунального підприємства у концесію. Мова в листі йде про "багатостраждальне" комунальне підприємство (КП НВМР "ВУВКГ" Новоград-Волинський водоканал), підготовлений план передачі його в концесію, кроки які вже були здійснені по його реалізації та основних дійових осіб, які беруть участь у "сценарії". 

Пропонуємо Вашій увазі витяг з повідомлення та повну копію вказаного вище листа (отриманого з достовірних джерел). Хоча як таке приховувати? З ним має ознайомитися кожен житель міста Новограда-Волинського та не піддаватися в майбутньому жодним маніпуляціям зі сторони зацікавлених осіб.

"В ході здійснення службової діяльності УСБУ в Житомирській області отримана інформація щодо можливих негативних наслідків в результаті передачі КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Новоград-Волинської Міської ради y концесію.

Згідно договору на виконання аудиторських послуг N9 024-2018 від 26.11.2018 Приватне АТ Аудиторська Фірма «Перспектива-К» (м. Київ, код ЄДРПОУ 21563977) здійснила в грудні 2018 року, за рахунок коштів місцевого бюджету, технічний та фінансовий аудит КП за період 01.01.2017-30.09.2018 рр., який тривав лише 4 дні (для порівняння: з 2017 році перевірку фінансово-господарської діяльності КП здійснювали фахівці Держуадитслужби України, яка тривала понад 1 місяць).

Ініціатором проведенням вказаного аудиту стала група депутатів Новоград-Волинської міської ради на чолі із ХапчукомС.В. (керівник фракції політичної партії «Об'єднання Самопоміч»), яка мотивувала зазначене ніби-то незадовільною роботою КП, а саме постійним підняттям тарифу на водопостачання та водовідведенням, а також значним зносом основних засобів та наявною кредиторською заборгованістю.

Довідково: протягом листопада-грудня 2018 року, за рішенням сесії Новоград-Волинської міської ради, тариф на водопостачання та водовідведення піднімався двічі і станом на 01.01.2019 складає 29,77 грн. за 1 куб.м. Знос основних засобів КП станом на 01.11.2018 є допустимим та складає близько 45%. Кредиторська заборгованість незначна в порівняні з його балансовою вартістю (станом Ha 01.11.2018 складає 5820779317 грн.) та становить близько 1 млн. грн.

За результатами проведеного технічного аудиту, який здійснював представник Приватне АТ Аудиторська Фірма «Перспектива-К» без відповідного сертифікату, складений негативний висновок.

Поряд з цим, фінансовий аудит, який здійснював сертифікований аудитор, суттєвих недоліків в діяльності КП не виявив.

Управлінням отримана інформація, що прихованою метою проведення вказаного аудиту є отримання негативного висновку за його результатами, який надасть підстави для ініціювання питання щодо передачі КП у концесію.

В подальшому, основною метою концесійних відносин стане економічне та технічне виснаження КП, що призведе до необґрунтованого збагачення його нових тимчасових власників.

Довідково: B даний час на КП реалізовується проект «Розвиток міської інфраструктури». Кредит (4,8 млн. дол. США) для його реалізації наданий МБРР під гарантії Уряду і Новоград-Волинської міської ради. Станом на 01.01.2019 заборгованість по кредиту складає близько 2,3 млн. дол. США, термін погашення якого спливає лише у 2025 році.

Таким чином, банкрутство КП призведе до збільшення фінансового тягаря на Новоград-Волинську міську раду внаслідок необхідності погашення залишку кредиту і, як наслідок, погіршення соціально-економічного становища у місті та невдоволення його мешканцями діями місцевої влади.

Крім того, за результатами моніторингу вказаної ситуації отримані дані, які свідчать про присутність на КП під час проведення аудиту представників ТОВ «Білоцерківвода» (м. Біла Церква Київської області, код ЄДРПОУ 38010130).

Довідково: з березня 2013 року по грудень 2017 року на посаді директора ТОВ «Білоцерквавода» перебувала Бабій Ольга Андріївна (голова бюджетної комісії Київоблради та представник фракції «Об'єднання ((Самопоміч), яка з 18 грудня 2018 року очолює наглядову раду ПАТ «закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Титан» (м. Київ, вул. Нижній Вал, 15, код ЄДРПОУ 37641902), який, В свою чергу, і євласником ТОВ «Білоцерківвода». 3 2012 по 2013 р. вона працювала на посаді фінансового директора комунального підприємства Білоцерківецької міської ради «Білоцерківводоканал» та безпосередньо вплинула на передачу його в концесію."

Нагадаємо, що ще 15 січня 2019 року на сайті 04141.com.ua була опублікована стаття "Як віджиматимуть Новоградський водоканал?: Кому це потрібно й можливий сценарій подій", в якій на основі аналізу наявної інформації були вказані припущення щодо механізму передачі в концесію водоканалу та було здійснене попередження про негативні наслідки для громади при реалізації вказаного плану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #водоканал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...